Benzi desenate 6 - Unica tema de discutii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 6 Noi 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Me-Anna

    Me-Anna Guest

    Te duci in oras , la atelier si construiesti 3 velarii ( le gasesti la cartite ) apoi le amplasezi pe teren si produci brate de moara , necesare in urmatoarele etape ale eventului .

    Buna ziua ,
    Deocamdata este eventul in desfasurare si dinamica acestuia cere , printre altele , ca jucatorii sa produca bratele de moara .

     
    Modificat ultima dată: 11 Noi 2014
    ANDREE, robert-adila și chichi_scai apreciază asta.
  2. chichi_scai

    chichi_scai Începător forum

    Buna, am finalizat eventul si am primit 3 velarii, dar dupa ce am completat linia de vrej am mai ramas cu 2
    Este cumva o eroare?
     
    robert-adila apreciază asta.
  3. Me-Anna

    Me-Anna Guest

    Nu este o eroare . Din 3 velarii , una ai amplasat-o pe linia de vrej . E logic sa mai ai doar 2 in inventar .
     
    ANDREE și robert-adila apreciază asta.
  4. chichi_scai

    chichi_scai Începător forum

    Multumesc pentru raspuns

    edit Me-Anna : cu placere .
     
    robert-adila apreciază asta.
  5. paulus200

    paulus200 Novice forum

    Aviz celor care se apropie de finalul eventului.Nu predati cele 3 velarii de event decat in ultima zi ,pana atunci faceti brate de moara in doar 4 ore caci daca primiti velariile permanente produceti brate de moara in 20 ore.
     
    ANDREE, robert-adila și stef85600 apreciază asta.
  6. rremy74

    rremy74 Novice forum

    Aviz celor care se apropie de finalul eventului.Nu predati cele 3 velarii de event decat in ultima zi ,pana atunci faceti brate de moara in doar 4 ore caci daca primiti velariile permanente produceti brate de moara in 20 ore.

    Dar se prea poate ca la finalizarea eventului sa ti se retraga toate acele brate de moara din sura contra ceva PE si GG si sa trebuiasca sa faci altele pentru piata !!!
     
    olgapetcu și ANDREE apreciază asta.
  7. kris-ana80

    kris-ana80 Scriitor activ

    Si ce vom face cu acele brate de moara? Ele sunt doar pt acest event, apoi se vor transforma in PE. Bratele de moara care iti vor ramane in sura sunt cele de la atelierele pe care le primesti la ultima sarcina. ;)
     
    .felicia.1, mara62, ANDREE şi o altă persoană apreciază asta.
  8. bobocvali11

    bobocvali11 Veteran Forum

    nu este specificat nimic despre bratele de moara in faq, dar cred ca produsul de cartita va ramane in sura pentru viitor cand cartitele vor putea fi reproduse.
     
    .felicia.1 apreciază asta.
  9. risti6

    risti6 Junior Expert

    Salutare dragi fermieri
    Această ediție a eventului s-a dorit a fi una plină de veselie, bună dispoziție și chef de treabă, însă erorile nu ne-au dat pace.
    De asemeni, in cursul săptămânii viitoare, va fi oferit tuturor jucătorilor un cod bonus, împreună cu scuzele echipei pentru neplăcerile create de aceste erori care au afectat jucatorii....
    Anunt oficial,vineri,7nov.
    Buna seara! Mai sunt 45h pana la terminarea eventului.Eu tot mai am nevoie de drop si 200 plante. Tot nu stiu ce strategie sa aplic, sa pun plante lungi,sau poate maine se da bonus ceva drop? Sau sa pun maci,mai trebuie 200,dar daca codul bonus imi da acesti maci?
    EDIT S-a zis ca va fi saptamana aceasta si,avand legatura cu eventul, nu cred ca ni se va oferi ceva in afara lui,de aia e cod bonus,asta e in spiritul jocului,asa s-a facut mereu,de cate ori au fost erori in timpul unui event.....cod bonus, împreună cu scuzele echipei pentru neplăcerile create de aceste erori care au afectat jucatorii....
     
    Modificat ultima dată: 11 Noi 2014
    _Chihuahua_ apreciază asta.
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu se specifica nicaieri ca acel cod bonus va fi oferit pe durata eventului sau ca va oferi articole din event cum ar fi plante de event, drop sau alte articole strict legate de event.
     
    mara62 și marcela_f69 apreciază asta.
  11. cathyrock90

    cathyrock90 Cunoscător forum

    Am terminat eventul...multe puncte pentru Bahamas....insa surpriza, 2 velarii si mi-a aparut in inventar si un atelier de masti raton...stie cineva de unde am asa ceva?
     
    mara62 apreciază asta.
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Nu a disparut nimic. Toate informatiile despre acest event le gasesti in tutorial. Citeste cu atentie tutorialul eventului. O Velarie, din cele primite la ultima misiune, o ai pe linia de Vrej, iar cele 3 velarii de event construite de tine. le-ai donat la ultima misiune, iar de disparut magazinul de masti, cu siguranta nu a disparut.
     
    mara62 apreciază asta.
  13. cathyrock90

    cathyrock90 Cunoscător forum

    scuze....acum am citit mai atent despre ce premii sunt oferite...am primit un atelier si nu stiam de unde il am...din graba de a dona nu am fost atenta la premiile oferite... multumesc de raspunsul prompt...deci eu le am pe toate si acum m-am lamurit

    Edit (Chronos): cu mare drag. O zi frumoasa iti doresc.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 12 Noi 2014
    mara62 apreciază asta.
  14. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    urrraaa!!!:D am terminat eventul in dimineata asta....mai ave-am nevoie de drop destul de mult si am sesizat ca s-a prelungit durata, dar tot am avut emotii....eu am reusit cu plante cu timp lung si mi-am pus adaposturile de care aveam nevoie pentru misiuni la coperativa....pomii care aveam nevoie la comenzi ....asa am reusit sa adun drop mai mult decat ma asteptam in aceasta dimineata...... a fost un event frumos, incitant care mi-a adus premii frumoase la puietii misteriosi si la adaposturi, iar linia de vrej este bine venita sa reusim mai usor in insula....pe langa asta etapa unu a fost deosebita....FELICITARI !!......mi-a placut enorm sa gandesc si sa calculez o strategie corecta pentru indeplinirea sarcinii.......de aceea joc FARMERAMA!!! ;)
     
    mara62, longocampo, Sirena11 şi o altă persoană apreciază asta.
  15. longocampo

    longocampo Novice forum

    si mie atat de mult mi a placut,am fost surprins de premiile de la roata,de toate recompensele,ce mai,reusite benzile
     
    mara62 apreciază asta.
  16. mariucuta

    mariucuta Pretendent

    Cu siguranta de la prima sarcina ,bucura-te de el !
     
    -ingerik- apreciază asta.
  17. ancadoina

    ancadoina Avansat

    buna ziua am o intrebare ce inseamna :brat de moara festiv :? multumesc
     
  18. praslea76

    praslea76 Începător forum

    Buna ziua,

    Am terminat eventul si am primit numai 2 velarii in loc de trei cat trebuia sa primesc ca si recompensa. S-a modificat numarul de velarii de la misiune?

    Multumesc
     
  19. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    si una nu ai pus-o pe linia de vrej castigata ca recompensa?
     
    VFreya apreciază asta.
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Bratul de moara este produsul obtinut de Velarii. Bratele de moara obtinute de Velariile de event (construite la Atelier) nu vor ramane permanent in joc, insa cele produse de Velariile obtinute la final vor ramane definitiv in joc, in Sura.
     
    VFreya și -ingerik- apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.