Benzi desenate 6 - Unica tema de discutii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 6 Noi 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. kajtarmagda

    kajtarmagda Scriitor în devenire

    Buna ziua am si eu o problema nu pot sa deschid misiunea nr.4 nu ma lasa si nu pot termina eventul,problena este de azi dimineata ma poate ajuta cineva , multumesc anticipat.
     
  2. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Buna ziua! Bratul de moara este produsul obtinut de Velarii. Bratele de moara obtinute de Velariile de event (construite la Atelier) nu vor ramane permanent in joc, insa cele produse de Velariile obtinute la final vor ramane definitiv in joc, in Sura.

    Buna ziua, Chronos cu scuzele de rigoare eu sunt total nelamurita in privinta acestor brate de moara. In FAQ nu scrie nimic referitor la bratele de moara. In urma cu cateva zile eu am pus urmatoarea intrebare :
    "Buna dimineata, am si eu o intrebare: bratele de moara produse la velaria de event raman in sura si dupa incheierea ultimei misiuni unde velariile trebuiesc donate? Adica in continuarea acestora se aduna bratele de moara produse la velariile obtinute de la misiune?"
    si am obtinut urmatorul raspuns:
    "Buna dimineata! Desi scrie si in tutorial, o sa spun si eu: bratele de moara produse de Velariile primite ca recompensa se vor aduna in Sura la categoria Produse. Aceste Velarii vor avea caracter permanent." (se regaseste pe pag 17 a acestei teme).
    Intreb acest lucru pentru ca eu am produs brate de moara pe care le am in sura si nu stiu ce se va imtampla cu ele.
     
    robert-adila și stefanyy apreciază asta.
  3. ancadoina

    ancadoina Avansat

    multumesc
     
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Este posibil ca bratele de moara, produse de Velariile de event sa ramana in Sura. Insa cele produse de Velariile simple, cele primite recompensa, sigur vor ramane in joc permanent.
     
    robert-adila apreciază asta.
  5. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Multumesc frumos Chronos pentru raspuns, sa speram ca vor ramane in sura. O zi buna.
     
    robert-adila apreciază asta.
  6. Cargolas

    Cargolas Începător forum

    Oare cum as putea sa maresc dropul...ceva sfaturi?
     
  7. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    pune parcele mari cu maci s-au trandafiri si pune supercompost si merge, bafta
     
  8. ElutaMaria

    ElutaMaria Începător forum

    A aparut codul bonus?
     
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! A aparut, daca citesti la Anunturi Oficiale, insa il poti folosi abia dupa ora 01:00 AM.
     
  10. ElutaMaria

    ElutaMaria Începător forum

    Scuze , chiar nu l-am vazut.Ms de informatie

    Edit (Chronos): cu mare drag. O seara frumoasa.
     
  11. 12mela

    12mela Novice forum

    buna!!frumos event,nimic de zis,dar nu mi se pare corect faptul ca ,dupa ce am muncit sa indeplinesc toate cerintele,sa nu pot termina eventul din cauza dropului!!si nici sa dau 7euro si ceva pe 100 de beculete ca sa nu raman cu munca in zadar!!in rest,bafta tuturor!!
     
  12. GOTHIC68

    GOTHIC68 Junior Expert

    Buna dimineata! Victorie - event terminat
    continuare....
    Si acum dragi fermieri
    Sa va spun ce-am primit ieri
    Plangerea-mi fu ascultata
    Si Bigpoint de-asta data
    A ,,vorbit”cu cel de sus
    Si in ferma mi-a adus
    Doi copaci din cei de soi
    Un sakura... si apoi
    Un mosmon frumos, bogat
    Poate de-asta data...tac
    Si la ferma au poposit
    Si-o broscuta negresit
    Ce sa vezi si in hambar
    A venit si-un porumbar
    Si doi vulturi stau pe sus
    Inspre soare, spre apus
    Si astfel al meu ogor
    Se mareste cu mult spor
    Zi de zi, noapte de noapte
    Se aud mai multe soapte
    In tufis, langa copac
    Sta broscuta oac, oac, oac
    Porumbelul zboara lin
    Peste campuri, ce divin
    Si mi-as mai dori aici
    Un adapost de arici.

    Cu respect... GOTHIC68!
     
    -marmaris-, Cristela81, lucile71 și alți 22 apreciază asta.
  13. praslea76

    praslea76 Începător forum

    Multumesc frumos.
     
  14. sambucus1970

    sambucus1970 Novice forum

    Buna ziua,
    Eu am terminat eventul de doua zile, dar abia astazi am observat ca am doar 2 velarii in inventar obtinute ca recompensa la ultima misiune, desi in FAQ scrie ca se primesc 3. Ce se intampla?
     
  15. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Ai citit cumva postarea de dinaintea intrebarii tale ?
     
    sdelasakin și VFreya apreciază asta.
  16. sambucus1970

    sambucus1970 Novice forum

    Da acum am inteles. Multumesc!
     
  17. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Cu placere ! O zi buna in continuare !
     
    sdelasakin apreciază asta.
  18. bobmic50

    bobmic50 Rutinat

    bratele de moara produse cu velaria de event au disparut ,desi in faq aveau aceeasi denumire simpla ca produs si de la velaria de event si de la velaria permanenta in piata apar cu denumirea de brate de moara de event,pe cele disparute din sura nu se specifica nicaieri daca au fost compensate cumva .dar confuzia afost creatain faq.
    cu scuze apar ca brate de moara festive.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.