Benzi desenate #8 - Tema de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 24 Mar 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna ziua tuturor.
    Interesant eventul, per ansamblu.
    Premiile: asa si asa insa linia de vrej meritata toata munca.
    Desi personal nu am facut ultima sarcina (si nici nu am sa o fac pana la final pentru ca nu am ce face cu atatea adaposturi si ateliere) eventul merita o nota frumusica (un 8 +) din partea mea.
    Am folosit doar 2 terenuri (insula si pajistea principala) si trebuie sa recunosc ca dropul s-a cam lasat asteptat pana pe final.
    Sper in continuare sa apara curand o idee legata de cumularea liniilor de vrej care continua sa creasca si sa creasca ...
    Toate cele bune va doresc.
    Cu respect ...
     
    misu_mama, Miguel, donnadmn şi o altă persoană apreciază asta.
  2. longocampo

    longocampo Novice forum

    merita sa faci si ultima parte pentru mustatile aurii benzile desenate au ajuns sa fie cele mai tari eventuri
     
    Miguel apreciază asta.
  3. cris_alex

    cris_alex Locuitor permanent

    iti pui parcelute mici mici peste tot si activezi chutney si placinta cu mere si zuchini si paine cu morcovi
     
    Miguel apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Placinta cu mere si zucchini nu are nici o legatura cu sporirea numarului de plante culese, ci doar ofera un bonus de 60% PE la culegerea plantelor, iar painea cu morcovi ofera tot bonus de PE.
     
    Miguel și matusam apreciază asta.
  5. pokerashuxxx

    pokerashuxxx Novice forum

    Am 7 mustati false in sura dar la event imi arata doar 3 si nu ma lasa sa termin eventul. ce sa fac?
     
    Miguel apreciază asta.
  6. ramonyka99

    ramonyka99 Pretendent

    la nivelul 5 iti trebuie mustatarii,probabil mai ai una pe care nu ai demolato
     
    Miguel apreciază asta.
  7. anghelmariana73

    anghelmariana73 Începător forum

    de ce nu ne da si noua mustataria ? ma refer la cei care nu am terminat ultima runda, nu mi se pare corect unii dintre noi mai avem si serviciu si nu avem timp sa stam toata ziua pe joc.
     
    Miguel apreciază asta.
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Eventul este la fel pentru toti jucatorii. Din pacate unii jucatori au mai putin timp liber decat altii. Daca s-ar face favoruri jucatorilor care au servici, s-ar supara jucatorii care se trezesc noaptea sa planteze pentru event si care au si servici pe deasupra. Daca ma bazez pe istoria acestui joc, probabil, intr-un viitor mai indepartat, vor mai fi acordate ca recompensa si cu alte ocazii sau poate, de ce nu, sa poata fi construite la Atelier. Orice poate fi posibil. O seara frumoasa!

     
    Miguel apreciază asta.
  9. adela_stefy

    adela_stefy Novice forum

    multumesc de ajutor
     
    Miguel apreciază asta.
  10. annemarry15

    annemarry15 Începător forum

    si eu sunt la misiunea 5 din acest event,am toate plantele si mustatariile,dar imi mai trebuie vreo 300 cani si nu cred ca pot termina...daca am livrat deja plantele si nu termin misiunea voi mai primi puncte si gologani pentru plantele ramase?
     
    Miguel și cristy30firefighter apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Pentru plantele de event ramase in Sura la final de event, pentru unitatile de drop ramase, pentru mustatile false ramase si pentru Mustatariile de event, se vor primi gologanii si PE conform informatiilor din tutorial.
     
    Miguel apreciază asta.
  12. annemarry15

    annemarry15 Începător forum

    eu intrebam pentru cele livrate deja in caz ca nu reusesc sa finalizez acea misiune
     
    Miguel apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    La misiunea 5, ce ai donat se pierde, daca nu termini sarcina. Deci, daca stii ca nu ai tot necesarul pentru a incheia sarcina, nu are rost sa donezi, pentru ca nu vei primi o recompensa partiala.
     
    Miguel apreciază asta.
  14. spada73

    spada73 Începător forum

    frumos event,dar cred ca ar trebui prelungit cu o ora,avand in vedere ca sa trecut la ora de vara....ora 3 a devenit ora 4 asa ca am pierdut o ora din event
     
    Miguel și cristy30firefighter apreciază asta.
  15. cristy30firefighter

    cristy30firefighter Scriitor activ

    greu cu dropul nici nu ma asteptam am stat zi si noapte la pc am cules toate cd a inceput event-ul am terminat plantele de event acum 3 zile si am foflosit chutney la greu si toate cele si nu am finalizat drop-ul nu e corect..a fost prea greu cu ,canile...cad prea greu..
     
    Miguel apreciază asta.
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Toata Europa a trecut la ora de vara, deci si serverul.

    Buna ziua! Daca ai ferma pregatita pentru un drop mai consistent, daca abordezi o tactica buna poti stange canile. Chutney de morcovi si mere nu te ajuta la drop. Cana fiind drop, ca si cel de sare, cade mai greu.:D
     
    Miguel apreciază asta.
  17. cristy30firefighter

    cristy30firefighter Scriitor activ

    si eu am donat toate nu am 100 de cani si am pierdut tot ! toata lumea zice ca a cazut greu dropul..teoretic daca eu am plantat plantele de event le-am terminat de 3 zile ar fi fost normal ca si dropul sa fie pe masura..asa noi ce facem acum am pierdut timp inutil sa plantam nestiind daca facem canile..pt ca un calcul exact pt cani nu este..
     
    Miguel apreciază asta.
  18. cristy30firefighter

    cristy30firefighter Scriitor activ

    dupa mintea mea cu , cat o planta are pe mai mult pe atunci si dropul e mai mare nu?
     
    Miguel apreciază asta.
  19. Raisa30

    Raisa30 Începător forum

    Nu este posibil sa donam tot ce am plantat inclusiv canile ,chiar daca nu le avem pe toate ,sa obtinem macar o parte din recompensa ?
    Imi doream atat de mult saloanele de mustati !
    Si inca ceva ,acum nu mi se permite sa intru la cooperativa pentru a vedea cate cani am mai obtinut ,stie cineva de ce ?
     
    Miguel apreciază asta.
  20. mona030663

    mona030663 Scriitor în devenire

    am terminat eventul de 2 zile,mi-a placut foarte mult pentru ca a fost si relaxant,fara emotii cu premii frumoase
     
    Miguel, robert-adila și Agro80 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.