Benzi desenate #8 - Tema de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 24 Mar 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Faptul ca jucatorii cu level mic la joc sau incepatori nu pot termina evenimente nu este o tragedie, face parte din normalul lucrurilor. Cand m-am apucat si eu de joc si eram incepator, luni de zile nu am putut duce pana la capat un eveniment. Din nestiinta, din lipsa cunostintelor de joc, din cauza nivelului mic avut la joc, dar am mers inainte si intr-o buna zi am terminat si eu primul meu event in totalitate. De atunci lucrurile au stat altfel. In viata reala, oare de ce un copil de 4 anisori nu poate merge la scoala si merge de la 6-7 anisori? Face cineva vreo tragedie din acest lucru? Nu, pentru ca acesta este firescul lucrurilor.
     
    Miguel, Georgel72, misu_mama și alți 7 apreciază asta.
  2. G_Ady

    G_Ady Începător forum

    buna,la mustatarie se poate pune si super hrana ???eu asta am pus de vre o 2 ori si dupa recoltare am observat ca nu am nici o mustata sa o pot pune la proba.ce sa intamplat?
     
    Miguel apreciază asta.
  3. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Nu s-a intamplat nimic. Nu ai cum sa obtii mustati false din cotete de cuci, pentru ca nu ai amplasat pe teren mustatarii ci cotete de cuci. Mustatariile trebuie sa le construiesti la Atelier cu pieptenii obtinuti ca recompensa la sarcina a doua.
     
    Miguel, matusam și EVE.violetta apreciază asta.
  4. G_Ady

    G_Ady Începător forum

    multumesc frumos de raspuns dar eu joc de 5 ani si cred ca stiu care e diferenta intre cotet de cuci si mustatarie.precizez ca sunt la sarcina 5 adica pana acum am primit mustata.

    de asta intreb daca super hrana influenteaza cu ceva???
     
    Miguel apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Ca la orice adapost sau extindere atelier, poti folosi super hrana primirea mustatilor. Dupa 5 ani de joc, nu vad de ce ar influenta super hrana cu ceva. La sarcina 5 trebuie sa donezi Mustatariile de event. Le demolezi de pe teren si le donezi. Nu inteleg ce mustati nu primesti.
     
    Miguel, matusam și G_Ady apreciază asta.
  6. G_Ady

    G_Ady Începător forum

    ok.mersi.greseala mea ca nu am citit si nu mi am intrebat sotia ce si cum a facut pana la sarcina 4.Ca mustataria in sine trebuie donata si nu produsul ca pana acum.
     
    Miguel apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Eh, asa mai vii de acasa. Ma bucur ca s-au lamurit lucrurile. O dupa amiaza placuta.
     
    Miguel, matusam și SunnyGarden apreciază asta.
  8. adriana_eu

    adriana_eu Mogul forum

    Buna ziua! am o intrebare in legatura cu sculele :) nu am deschis cutia cu scule obtinuta la misiune ea imi apare la diverse ca cutie de scule si cam atat :) zice ca sunt 500 de scule.. deci leam primt asa trebuie sa arate sau ma itrebuie sa fac ceva :) multumesc
    A si ma scuzati ca mai deranjez cu o intrebare mustatile nu le putem inca vinde la piata la piata la categoria de prezenatre produse a aparut dar ca sa le vand nu pot desi am in inventar mustati :)
     
    Miguel apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Cutia de scule, cu cele 500 de scule, primita recompensa o accesezi astfel: intri in Inventar la sectiunea Consumabile cand esti pe ferma, dai click pe cutie si se deschide si primesti sculele.
    Mustatile false nu pot fi vandute la Piata. In viitor, vor putea fi vandute cele aurii.
     
    Miguel, matusam, AMMA72 şi o altă persoană apreciază asta.
  10. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    buna ..am terminat acest minunat si solicitant event , am mai gasit o gresala/ neconcordatza cu faq . am asezat salon mustate adaposturile definitive pe teren si ptr producerea unei musteti aurii imi cere 1 hrana cuc si 8 cuci ! in fac scrie 1 hrana + 1 cuc . va rog sa verificati unde este gresala . va multumesc .
     
    Chrisstina87 și Miguel apreciază asta.
  11. adriana_eu

    adriana_eu Mogul forum

    Dah scuzati neatentia mea in legatura cu mustatile m-am lamurit :)
     
    Miguel apreciază asta.
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Corectat. Multumim.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Mar 2015
    Miguel și EVE.violetta apreciază asta.
  13. adriana_eu

    adriana_eu Mogul forum

    Multumesc frumos chronos am reusit si scuze de deranj ca nu am fost atenta :p o zi frumoasa :inlove:
     
    Miguel apreciază asta.
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Avand in vedere ca nu esti pe trecerea de pietoni, se accepta neatentia.:D

    O dupa amiaza placuta.
     
    Miguel, pedrutu, matusam și alți 4 apreciază asta.
  15. FarmJanet

    FarmJanet Începător forum

    Daca la prima misiune , obtin 40.000 PE primesc macar 1 adapost soricei ?
     
    Miguel apreciază asta.
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Poti afla oricand ce premiu primesti la prima sarcina, in functie de punctele stranse. Va trebui doar sa accesezi fereastra de event.
     
    Miguel apreciază asta.
  17. FarmJanet

    FarmJanet Începător forum

    Nu inteleg prea bine , nu observ unde scrie daca primesc macar 1 adapost de soricei . " Este suficientă și realizarea parțială (minim 4%) în cazul primei sarcini, dar veți primi recompensa proporțională cu rezultatul obținut. Sarcina nu este repetabilă! "
     
    Miguel apreciază asta.
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Tu imi citezi din tutorial. Eu ti-am recomandat sa accesezi in joc fereastra de event, din Oras si acolo, la prima sarcina, ar trebui sa iti scrie ce recompensa vei primi in acel moment, la cate puncte ai stranse.
     
    Miguel și EVE.violetta apreciază asta.
  19. FarmJanet

    FarmJanet Începător forum

    Aa am inteles acum . Multumesc Frumos Domnule !

    Edit (Chronos): cu placere. O seara frumoasa!
     
    Miguel și theomanditza apreciază asta.
  20. dragansilviu

    dragansilviu Novice forum

    si eu la fel multumesc pentr precizari
     
    Miguel și theomanditza apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.