Biberi energici - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 8 Sep 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. vinfiert

    vinfiert Ambasador forum

    Buna ziua, se pot dona doar biberi, sau si septel de biberi pentru a finaliza mai usor cele 4 misiuni?!?
    Multumesc anticipat!
     
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Se poate dona orice fel de biber, de la cel normal, pana la rudele sale extravagante si mai emancipate. Valori mai mari are septelul, fata de valoarea in gologani a biberilor normali.
     
    marafiz apreciază asta.
  3. .cheer2004.

    .cheer2004. Scriitor în devenire

    nu a

    nu ce fac ceilalti jucatori ma intereseaza ci politica dezvoltatorului de a-mi impune conditii pe care nu le pot indeplini... nu e corect sa imi conditioneze accesul la recompense de activitatea altor jucatori, e treaba lui sa activeze conturile ce nu se mai joaca. un semnal de alarma a fost eventul dedicat Nepalului, s-au cumparat pana in 40.000 de pachete desi sunt peste 50 milioane conturi... sanse minime pentru indeplinirea misiunii globale .....

    nu m-am exprimat corect: am terminat sarcinile individuale, am donat si suplimentar (putin, deocamdata, astept ultima zi) si ...astept
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 9 Sep 2015
    marafiz apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Stai linistita. Bun, deci daca nu prea te pricepi sa stergi singura cache si cookies din browser, din setarile browser-ului, incearca sa urmaresti indicatiile de AICI si poate asa reusesti. Nu este greu, iar aceasta operatiune iti va rezolva garantat problema. Daca reusesti, apoi efectueaza un refresh la joc si apoi incearca sa donezi la eveniment.

    Buna seara! Spune-mi te rog, de ce crezi ca sunt sanse minime? Am vazut ca s-au facut calcule in privinta numarului necesar de jucatori pentru a se finaliza evenimentul. Eu, sincer, nu stiu cum se poate calcula numarul de conturi necesare pentru finalizarea sarcinei globale.
     
  5. ramonyka99

    ramonyka99 Pretendent

    frumos event,cu premii globale,dar trebuie multa superhrana sa poti dona
     
    donnadmn apreciază asta.
  6. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    buna seara. pana acum am donat la global septel in valoare de 462000 dar bara verde nu se misca deloc:cry::cry::cry:. asta se intampla din cauza ca ceilalti nu doneaza deloc sau donez eu prea putin?
     
    matusam apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Probabil contravaloarea donata este prea mica in comparatie cu cerinta si nu observi cu ochiul liber. Ca atunci cand ai un nivel mare la ferma, sa zicem un nivel 97-98 si culegi Parcul cu ajutorul combinei, obtinand instantaneu sa zicem 80 000-100 000 PE si bara de nivel nici nu se misca, desi suma de PE obtinuta nu este neglijabila.
     
    matusam, misu_mama și petcu_cos apreciază asta.
  8. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    ok voi continua. merci pt raspuns
     
    Chronos apreciază asta.
  9. gabir16

    gabir16 Junior Expert


    Daca facem un pic de matematica, conform FAQ, treapta 1 Globala cu cerinta de 16.25 Mld, reprezinta 70% din totalul cerintelor de la global - 21.125 Mld. Probabil ca dupa ce se va completa treapta 1 o sa vedem o evolutie mult mai rapida.
     
    Modificat ultima dată: 9 Sep 2015
  10. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna seara.
    Tot citesc si recitesc FAQ si parca imi scapa ceva.
    Eu inteleg ca:
    Daca finalizez cele 4 misiuni individuale primesc premiile aferente celor 4 misiuni individuale.
    Iar la sarcina global daca eu donez un singur biber pana la finalul eventului si :
    caz A - evolutia la global ajunge la nivel 1, eu primesc recompensele de la nivel 1 global
    caz B - evolutia la global ajunge la nivel 4 eu primesc recompensele de la nivel 1+2+3+4 global
    chiar daca si in caz A si in cazul B am donat doar un singur biber la global pe toata durata eventului?
     
    Modificat ultima dată: 9 Sep 2015
    misu_mama apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Intrucat nu esti conditionat de un numar de biberi donati peste cei donati la sarcinile individuale (incheiate), te incadrezi la vorba "Cine doneaza un biber, departe ajunge".;)
     
    matusam, misu_mama, georg2503 şi o altă persoană apreciază asta.
  12. dageo

    dageo Novice forum

    buna seara,si eu am donat pina acum 476000 si deabea a ajuns la mijlocul primei sarcini,sper sa reusim cu totii sa ducem la bun sfrsit eventul.
     
    RobbyVanDamme apreciază asta.
  13. RobbyVanDamme

    RobbyVanDamme Novice forum

    Am donat 104000 pana acum,spor tuturor! sa reusim!
     
  14. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Multumesc frumos de lamurire.
    Tot nu mi-e clara "logica" acestui event dar macar mi-am lamurit nedumerirea. :D
    Nu-mi mai ramane decat sa va doresc : spor la event, bafta la BB si ... donati cat mai mult la global ... caci eu raman cu biberul meu donat.
     
  15. -altibi-

    -altibi- Junior Expert

    Ce valoare are 1 biber in sura?
     
  16. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Daca intri tiptil in sura ta, vei gasi in dreptul biberilor o punguta cu 420 de banuti, mai castigat decat cocosul din poveste !
     
    lollipop11_5, matusam, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  17. gaby_zarny

    gaby_zarny Scriitor în devenire

    salut, la sarcina globala, daca se indeplinesc sarcinile, fiecare user primeste linia de vrej? chiar daca nu participam?
     
  18. ravyoana

    ravyoana Începător forum

    salut , am terminat prima etapa formata din 4 misiuni , dar bara verde nu trece la urmatoarea etapa ??? ce pot sa fac ? multumesc !
    Practic etapa cu "artistul mingii" este gata dar linia verde nu trece mai sus spre "goblinul padurii" ...stie cineva de ce sau ce ar trebui sa fac ?
     
    Modificat ultima dată: 9 Sep 2015
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Daca ai indeplinit sarcina a 4-a individuala si se indeplineste si toata sarcina globala, adica linia verde ajunge la linia de vrej, atunci primesti linia de vrej, indiferent de cat ai donat la sarcina globala.


    Buna dimineata! Linia verde avanseaza, in functie de cat de mult se doneaza. Cand te vei trezi, s-ar putea sa o gasesti miscata.
     
    marafiz, misu_mama și -ciocollate- apreciază asta.
  20. tuca4747

    tuca4747 Locuitor permanent

    Buna dimineata! Linia verde avanseaza, in functie de cat de mult se doneaza. Cand te vei trezi, s-ar putea sa o gasesti miscata.
    [/QUOTE]
    Salut .
    Este adevarat ca linia s-a miscat : la mine a disparut de tot, desi apare bifata (deci realizata) prima sarcina.
    E ceva in neregula la mine, sau este o situatie generala? In acest caz, cum as putea urmari evolutia la donari globale?
    O zi buna tuturor.


    Multumesc Agathon, dar se pare ca nimic nu ma ajuta ( "curatenie", schimbare browster) sa schimb ceva.
    Pe laterala stanga imi apar doar iconitele cu iteme, fara nici o legatura (linie) intre ele.
    Nu-i bai, poate gasesc un vecin care sa-mi spuna si mie cum evolueaza donarile.
    Numai bine.
     
    Modificat ultima dată: 10 Sep 2015
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.