Feedback Blestemul lui Inutep

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 4 Oct 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 13 Oct 2023.
  1. Îmi place

    90,3%
  2. Mi-e indiferent

    2,7%
  3. Nu îmi place

    7,1%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Blestemul lui Inutep. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    amy46, victorashi, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Eventul e wow! Cinci Piccolo, plus lazile de la vrej, care dau fiecare cate 1, 2, 4 sau 8 bucati la deschidere, in functie de norocul fiecaruia! Vot pozitiv!
     
    kameliana59, amy46, vyyo5252 și alți 15 apreciază asta.
  3. aida59

    aida59 Maestru forum

    va rog mult mai stiti cate plante ne erau necesare la acest joc? ;
    MULTUMESC
     
    kameliana59, amy46, vyyo5252 și alți 9 apreciază asta.
  4. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    Ultima dată acest tip de eveniment a fost destul de ușor. Din ce îmi aduc aminte trebuie așteptat la plantate, se fac primele 8 runde până la a noua care dă +1 plante eveniment, și se continuă după 2-3 zile, depinde de dropul avut.
    Părerea mea, mare atenție pentru cei ca mine care fac evenimentul în ultimele 2 zile (care fac rundele la final, sau livrează la final) deoarece e posibil să fie iar atacuri și e păcat de linia de vrej care chiar e foarte bună!

    @aida59 astea ar fi necesare data asta.
    Ciuperci de opuntia 5955
    Syzygium cordatum 5880
    Pieris japonica 5955
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 4 Oct 2023
    amaliaghitescu, amy46, vyyo5252 și alți 11 apreciază asta.
  5. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Asta DA. Atat. Sa speram ca ne vor lasa in pace atacurile SPOR
     
    kameliana59, -katnik-, luciana1949 și alți 10 apreciază asta.
  6. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Un event excelent! Gresesc eu sau , de data asta , se fac primele 9 runde , nu primele 8!
    Dropul iese si din noul teren , Colina?
     
    paulici_01, kameliana59, amy46 și alți 11 apreciază asta.
  7. gabi_83i

    gabi_83i Junior Expert

    ,,Acesta va apărea aleatoriu în urma recoltării plantelor și pomilor din Pajiștea principală și Pășunea sălbatică. Se va regăsi și în secţiunea "Articole de sezon" din lista de cadouri.
    Asta scrie in in FAQ Event referitor la drop.
     
    paulici_01, kameliana59, amy46 și alți 10 apreciază asta.
  8. geta57

    geta57 Rutinat

    Dar mai avem un drop:



    [​IMG]

    Acesta va apărea aleatoriu în urma recoltării plantelor, pomilor și adăposturilor de pe terenurile continentale și tropicale.
     
    paulici_01, kameliana59, amy46 și alți 8 apreciază asta.
  9. Foarte buna linia de vrej.
     
    paulici_01, kameliana59, amy46 și alți 8 apreciază asta.
  10. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Nu gresesti, ne oprim dupa primele 9 runde. Colina nu e considerata teren continental, nu da drop.
    Semintele rezultate din primele pungute e bine sa le plantam pe parcele confort, ca la primul cules dupa activarea bonusurilor sa avem o recolta mai mare
     
    paulici_01, kameliana59, amy46 și alți 8 apreciază asta.
  11. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Mersi mult!
     
    paulici_01, kameliana59, amy46 și alți 6 apreciază asta.
  12. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Salutare ....drop..400 scarabeu si 812 inel,spor sa aveti!
     
    paulici_01, derby54, kameliana59 și alți 10 apreciază asta.
  13. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Nu cred că e rentabil să faci asta!
    Parcelele confort necesită de 3 ori mai multe semințe și oferă întradevăr de 3 ori mai multe plante la recoltare, cu (deja!) dezavantajul că durează de 4 ori mai mult. deci, nici un câștig până aici!
    Mai intervine și faptul că bonusurile oferite în event sunt per parcelă (+1, +2), așa că dacă plantezi pe parcele confort vei beneficia mai puțin de ele...
    Singurul avantaj al parcelelor confort în comparație cu parcelele mari e eficiența mai mare a compostului special a la Suzie (+6 în loc de +3).
    Să spunem că, dacă obținem mai multe semințe decât 88 (cîte parcele mari sunt pe cele 2 câmpuri după ce jucăm cele 9 jocuri (fără să intrăm în bonusuri) s-ar merita pune o parcelă-două confort peste noapte, în ideea de a fi folosite toate semințele pentru prima cultivare!
     
    paulici_01, derby54, kameliana59 și alți 9 apreciază asta.
  14. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    Drop 425/1033. deficit drop baha.
     
    paulici_01, kameliana59, amy46 și alți 9 apreciază asta.
  15. mara031991

    mara031991 Expert forum

    Doamne ce mult drop la Baha ati reusit!!!! Bravo eu 450. Sper sa fac pt cat avem nevoie. Spor
     
    paulici_01, ani.vajai, kameliana59 și alți 9 apreciază asta.
  16. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Conținutul lăzilor oferite de linia de vrej a fost actualizat.
     
    paulici_01, ani.vajai, kameliana59 și alți 9 apreciază asta.
  17. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Plantezi si sunt gata de recoltare inainte de a activa orice bonus. Si sc il folosesti fara nici un bonus pentru aceasta prima recolta (pentru care presupun ca toti avem semintele din prima zi). La o planta de 8 h rezulta 9 h si 13 min cu sc, apa si ingrasamint, fara nici un bonus activ. Deci e un plus : recolta tripla, pentru un timp de 4 ori mai mare redus cu sc, apa si ingrasamint si necesita o singura saminta, nu 3. Am subestimat si eu parcelele confort, dar sunt situatii in care sunt realmente bune, cum e si cea de fata
     
    Modificat ultima dată: 5 Oct 2023
    paulici_01, ani.vajai, kameliana59 și alți 9 apreciază asta.
  18. cp58

    cp58 Ambasador forum

  19. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cred că te înșeli! Cu siguranță necesită 3 semințe, altfel ar fi fost grozave!
    Și e logic să fie plantate înainte de a activa orice bonus, dar așa cum am subliniat, vei primi la o parcela (3 semințe) doar +1 la activarea unui bonus, adică irosești 33,33% din efect, în timp ce amplifici cu 50% efectul Suzie, ieși în pagubă cu o plantă la parcelă, doar că economisești niște Suzie...
    Rămâne să verifici căte semințe cere la plantare o parcelă confort, după aceea mă poți contrazice cât dorești!
     
    paulici_01, derby54, ani.vajai și alți 11 apreciază asta.
  20. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    400 si 550
     
    paulici_01, derby54, ani.vajai și alți 10 apreciază asta.