Feedback Căile alchimiei 2021

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 2 Noi 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 9 Noi 2021.
  1. Îmi place

    81,5%
  2. Îmi este indiferent

    8,3%
  3. Nu-mi place

    10,2%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în acest topic pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Căile alchimiei 2021. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, sau pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
    mara62, davidsiirina08, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Itemii mi se par bunisori, o sa-si faca loc pe campuri, pun altceva pe vrej... Mi-as fi dorit vrejul ceva mai rapid de 60 H, dar nu le putem avea pe toate... Deci imi place!
     
    stiucarul, mara62, -Abramburica- și alți 12 apreciază asta.
  3. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Sunt nedumerită. Recompensele constau în itemi și lăzi de dineu, câte o ladă din fiecare. Cheile pentru deblocare sunt oferite la deschiderea lăzilor de dineu III,VI și IX. Dar, după cum știm, la deschiderea lăzilor din inventar de obicei primim aleatoriu doar una din recompense! O fi altfel cu aceste lăzi? Ce ne facem dacă nu primim cheile necesare pentru continuarea eventului ?

    Edit:
    Să sintetizăm: 3435 trifoi verde -pajiștea principală-6 recolte -2 zile
    3435 trifoi violet -teren principal Clar de lună - 6 recolte - 2 zile
    Edit 2677 trifoi galben-teren principal Bahamarama -5 recolte -2 1/2 zile
    1830 drop.

    Mai mult o să dureze să înmulțim plantele și să adunăm dropul! Spor tuturor fermierilor!
     
    Modificat ultima dată: 4 Noi 2021
    stiucarul, mara62, davidsiirina08 și alți 11 apreciază asta.
  4. Adrian

    Adrian Junior Expert

    Foarte dragut evenimentul, cu cele 3 cai de deblocare a misiunilor si cu mecanismul de vopsire a bulbilor pentru a obtine cele 3 tipuri de plante colorate. Ce nu-mi prea place sunt cele 1830 drops de foc ratacitor necesare:eek: in conditiile in care eu abia depasesc 10-20 drops.. Personal ofer vot pozitiv:inlove:

    ps: puteti sa-mi oferiti cateva tips and tricks pentru un drop mult mai bun? folosesc howie donut si cele 2 trofee pe care le tot mut de pe un camp pe altul dar la acest eveniment le pot folosi doar pe pajistea principala din pacate... si tin sa precizez ca nu am stelutele necesare pentru a debloca Legenda vie 1+2.

    Sa folosesc ultimile plante de la nivelul meu cu cel mai lung timp de recoltare ?? (BAHA: floarea paradisului FERMA: garoafa Clar de luna: vanata
     
    stiucarul, mara62, davidsiirina08 și alți 10 apreciază asta.
  5. Adrian

    Adrian Junior Expert

    La deschiderea acestor lazi primesti toate cele enumerate de la fiecare, nu este aleatoriu, prin urmare, lazile 3+6+9 ofera garantat cheile + restul de premii
     
    stiucarul, mara62, davidsiirina08 și alți 10 apreciază asta.
  6. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    dropul se obtine de pe toate cele 3 terenuri principale,asa ca ,in timp ce pe un teren cultivi planta de event,pe celelalte doua,pui plante pt drop,si tot asa....
     
    stiucarul, mara62, davidsiirina08 și alți 9 apreciază asta.
  7. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Trifoi galben 2677..
    Inca nu m-am hotarit daca il fac ptr ca as vrea sa profit de timpul ramas in care este deschis terenul din Clar de Luna si sa refac stocurile de plante..Ma hotarasc miine..Vot pozitiv,imi place..
     
    stiucarul, mara62, davidsiirina08 și alți 9 apreciază asta.
  8. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Stau prea prost cu memoria.. ma ajuta cineva?
    Era "o smecherie" la event-urile astea, ceva cu moara...si puneam ceva cu timp mare in fata(stiu ca faceam stocuri de sh) ca sa...?:eek:
    Sau confund eventul? Nu-i bai daca nu ati inteles, ca oricum ma mai gandesc daca il fac, desi ma incanta itemurile, o sa ii dau oricum vot pozitiv.
     
    stiucarul, mara62, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  9. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Puneam ceva cu timp mare in fata si pe urma bulbii ca sa primim altii dupa 5 ore si sa avem mai multi cand trebuia sa semanam plante de alta culoare. Sper ca ati inteles ce vreau sa spun.
     
    stiucarul, mara62, paulici_01 și alți 11 apreciază asta.
  10. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Daaaaa, multumesc mult ! Nu mai stiam exact motivul :D
     
    stiucarul, mara62, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  11. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    439 drop.
     
    stiucarul, mara62, paulici_01 și alți 10 apreciază asta.
  12. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

  13. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    eu n-am primit cheia......
     
    stiucarul, mara62, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  14. iam_Extraella

    iam_Extraella Novice forum

    Nici eu. M- am tot logat de cateva ori si totusi, nimic....
     
    stiucarul, mara62, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  15. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Doar 295 !
     
    stiucarul, mara62, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  16. hoya_

    hoya_ Novice forum

    Trebuie apasat cercul din mijloc, cel de sus daca se incepe cu verde. M-am invartit si eu putin pana i-am dat de cap.
     
    stiucarul, mara62, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  17. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Nu imi mai amintesc bine;bulbii se obtin numai adunindu-i pe cei 5 care ti se dau la fiecare 5 ore?Plantele nu le mai poti inmulti dupa ce s-au copt?Ca,daca este asa,renunt..asta inseamna sa stau cu ochii din 5 in 5 ore,sa-i string,dureaza 2 zile sa string vreo 40 bulbi sa-i pun pe un teren si pe urma iar astept si tot asa...Nu...nu....
     
    stiucarul, mara62, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  18. irina_love200

    irina_love200 Împărat forum

    465 drop
     
    stiucarul, mara62, dexter_bv și alți 7 apreciază asta.
  19. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Ba da!
     
    stiucarul, mara62, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  20. iam_Extraella

    iam_Extraella Novice forum

    Multumesc, am apasat dar apare ca din necesar, am zero chei.
     
    stiucarul, mara62, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.