Cei mai harnici fermieri - editia a 2-a - Unica tema de discutii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 12 Feb 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ai o opinie complet greșită se pare. Pushingul, direct sau indirect, nu va fi acceptat. Punct. Nu cadourile vor face diferența în concurs, ci strategia de joc.
     
    malagambafane, 12232nick și roliana57 apreciază asta.
  2. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    In poza postata pe forum ar putea aparea doar ID-ul contului, fara user. Asa nimeni nu ar sti userul si fiecare ar fi pe cont propriu si chiar ar incerca sa arate cum poate sa-si administreze ferma. Caci asa vorbesc cu toti vecinii sa-mi trimita de exemplu quiche si nu trebuie sa mai fac nimic la ferma. Parerea mea e ar fi mai atractiv concursul daca fiecare munceste doar cu fortele proprii. E doar o parare.
     
    malagambafane, _Chihuahua_, llyillyi și alți 4 apreciază asta.
  3. VecheaMonica

    VecheaMonica Locuitor permanent

    Nu stiu inca exact daca voi participa insa mi-am facut niste calcule si am o intrebare.
    De acasa intru de pe un calculator, cand sunt la servici voi intra de pe alt calculator.
    Acest lucru este permis?
     
    malagambafane apreciază asta.
  4. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Atata vreme cat se respecta regulile 8, 9 si 10, nu e nicio problema.
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  5. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Parca incepe,sa fie mai tentant,acum ! :)
    Deci,ca sa fiu sigur ca am inteles sunt 2 varinate :
    1.Daca trimit cadou contului acela de pe contul meu,evident e pushing...(pushing direct).
    2.Daca trimit mesaj unui vecin ca sa ii dau cadou lui,sa zic un quiche,iar acesta ulterior sa mi-l trimita pe contul participant,e tot pushing(indirect de data aceasta) ?
    Sunt interzise ambele ?
     
    Modificat ultima dată: 13 Feb 2016
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  6. blackspace77

    blackspace77 Cunoscător forum

    sa nu fim naivi totusi..cine nu va investi si ceva MM uri*(combina) ,produse mestesugaresti* ,timp necesar si o stategie buna nu va avea sanse la premiul cel mare ..toti ne vom dori sa castigam dar m ai important e sa participi si sa inveti ceva in plus ..succes tuturor si cel mai bun sa castige!!
     
  7. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Și în același timp un jucător cu o strategie sănătoasă te va privi de sus...
    Nu e evident? ”Nu sunt țigările mele, le țin pentru un coleg, miros a fum de la el”...
     
  8. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Da,dar totusi,se poate vorbi usor pe alte retele de socializare si nimeni nu poate sa depisteze...
    Deci,piste sunt oricum,cineva tot va merge pe ele,dar nu mai imi bat capul,ca nu ajung nicaieri.
    Mersi pt raspunsuri...
     
    malagambafane apreciază asta.
  9. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Cea ma inteligenta decizie !
     
    malagambafane, tcmxxl1975, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  10. conselutaela

    conselutaela Începător forum

    11. Dupa incheierea concursului si creditarea premiilor, conturile nou create pentru participarea la acest concurs vor fi blocate de catre administratori.
    Care este rostul premiilor daca la incheerea concursului, aceste conturi vor fi blocate? Sau n-am inteles eu ceva bine.
     
    malagambafane apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Da, nu ai inteles tu bine. Premiile le vei primi pe alt cont, care doresti tu, contul pe care joci in mod curent si obisnuit.
     
    tcmxxl1975, roliana57, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  12. conselutaela

    conselutaela Începător forum

    Multumesc, acum s-a facut lumina in sat.
     
    Chronos și malagambafane apreciază asta.
  13. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Ziua buna !
    Nu vreau sa par enervant,dar primesc numai raspunsuri pe ocolite.
    Intrebare : Pot sa vorbesc cu vecinii/prietenii mei sa imi trimita produse mestesugaresti pe contul participant ?
    Vreau un raspuns cu DA sau NU !!! Atat,nimic mai mult !
    Multumesc !
     
    Modificat ultima dată: 13 Feb 2016
    tcmxxl1975 și malagambafane apreciază asta.
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Pai si intentiile tale sunt pe ocolite. Tu practic "cersesti" un fel de pushing. Conturile iti vor fi verificate oricum. Daca tu tii mortis sa vorbesti cu prieteni sau vecini sa iti trimita produse mestesugaresti, o poti face. Nu avem noi de unde sa stim ca un vecin de la alt cont iti trimite cadou tie pe contul mic, ca asa vrea el sau ca l-ai rugat tu, desi este lesne de inteles de ce o va face. Dar, daca, acel cadou pleaca de la unul din conturile tale si ajunge la contul de concurs, prin alte conturi, printr-un proces de "spalare de cadouri", atunci vei fi eliminat.
     
    tcmxxl1975, _Chihuahua_, matusam și alți 5 apreciază asta.
  15. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Offf,greu,totusi,sa inteleg,ca DA ? :wuerg:
    Eu cred ca aveti de unde sa stiti,ca doar se verifica conturile...
    Iar scriu 10 pagini si ajung de unde am plecat...
    Vreau sa fiu sigur,ca am voie,nu dupa,sa imi spuna cineva,ai facut pushing indirect si esti eliminat !!!
    Astept un DA sau NU... ! Mersi !
     
    malagambafane apreciază asta.
  16. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna ziua !

    Ca si incepatorii, doresc si eu o informatie.
    Am o adresa de e-mail, care se cere la crearea unui cont pe ferma. Pe acea adresa de e-mail am creat contul cu care joc acum. Bun, daca doresc sa particip la acest concurs, pot sa folosesc aceeasi adresa de mail pentru crearea altui cont, paralel, eventual cu alt nume pentru a participa la acest concurs ? Sau trebuie o alta adresa de mail de sine statatoare. Si alta intrebare, dupa finalizarea concursului, ce se intampla cu aceste conturi? Le pastram, sa le uitam?
     
    malagambafane apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Ce inseamna si ce presupune acest "voie"? Te ambiguiesti singur.:D

    Buna ziua! Poti crea alt cont cu aceeasi adresa de email, iar contul participant la concurs, dupa incheierea concursului, va fi sters.
     
    malagambafane și roliana57 apreciază asta.
  18. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Multumesc Chronos.
     
    malagambafane și Chronos apreciază asta.
  19. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Parca o faci intentionat ! :D
    Nu eu,tu ma bagi in ceata...
    Acel *voie* e de la faptul,ca daca am voie si nu voi fi eliminat,cerandu-le vecinilor sa imi trimita produse pe acel cont ?
    Chronos,sincer,ma obosesti,daca vrei raspunde-mi clar CU UN RASPUNS si gata !!!
     
    malagambafane apreciază asta.
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Crokyyy, tu te obosesti pe tine, iar pe mine ma amuzi, ca nu intelegi nimic din raspunsuri si reguli. Daca eu te obosesc, ti-l dau pe k0rdar :D si vom fi acuzati de razboi psihologic. Hai sa te ajut, poate iti oferi singur raspunsul. Daca tu ai vecini la contul mare de joc, de pe care nu ai voie sa iti trimiti cadouri pe contul de concurs si vrei sa ii suni si sa le spui sa iti dea cadouri pe contul de joc, iar acei vecini sau prieteni nu au nici o treaba cu IP-ul tau, iar conturile de pe care primesti cadouri, nu au fost accesate niciodata de tine, ce crezi, ai voie sau nu sa dai niste telefoane?
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.