Cei mai harnici fermieri - editia a 2-a - Unica tema de discutii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 12 Feb 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Graba strica treaba, dar am deschis. Insa nu avem oferte de Black Friday.
     
    _Cygnus_, Agro80, leczeg_laura și alți 5 apreciază asta.
  2. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna seara!
    Final de concurs, o experienta mai mult decat interesanta. Nu regret decizia. Am muncit mult, am dedicat timp.

    Ca paranteza, discutie a doua zi:
    Meine Mann : La cat ai venit in pat azi noapte ?
    Eu : Pe la 11:30.
    Meine Mann: Eu m-am uitat la ceas si parca era 1:30
    Eu: Aiurea, nu ai vazut bine…..
    Fireste nu l-am prostit dar m-am scos cu niste snitele aurii si un strudel cu mere delicios.

    OK sa revin, o experienta mai mult decat interesanta dupa cum spuneam. Am mers pe ideea ca daca ai bani, mergi inainte, asa ca am facut bani. Inceputul a fost mai greu, desi am inceput activitatea dimineata la ora 5:30. Vedeam trei concurenti care s-au invecinat cu mine cum urcau 5-6 lev. in 30-60 minute. Frustrant, ma gandeam cum fac, ce strategie abordeaza… Greu, dar nu am cedat.
    Am nimerit o piata inerta oarecum, unde nu se vindea decat grau si porumb, asa ca asta am facut. Am cultivat si vandut grau, comparativ cu cat orez mananca chinezii intr-o zi (hai sa nu exagerez, in 10 minute, ca aia-s multi ) Am ajuns aici, cultivand doar grau si porumb. Am incercat si altele, dar au stat pe piata o zi, desi oferta era cu mult mai ieftina decat ce vindeau altii. Am facut misiuni la cooperativa, am jucat la roata mamudelele castigate, am avut noroc, 2 septeluri pe care le-am vandut la putin mai mult decat jumatatea pretului de pe piata, am strans stelute, am luat septel pe care l-am vandut la piata iar cu banii obtinuti am facut misiunile de la Cooperativa. Cam asta a fost.
    Si nu in ultimul rand doresc sa multumesc celor m-au ajutat. Voi posta numele lor in ordine alfabetica:
    Anna.k si prietenii ei;
    Agro80;
    Colonelu;
    Cristina de la Roma;
    Dedeutza;
    Matusam
    ,
    si inca o persoana cu suflet mare care mi-a cerut sa ramana anonima.
    Totodata doresc sa le multumesc si celor care mi-au scris si mi-au urat succes in competitie. A contat, m-au motivat.
    Chiar daca nu am avut sansa sa ma apropii de premiu, as repeata experienta oricand. Felicitari castigatorilor, si sa se bucure de premii, le merita cu prisosinta.
    Nu in ultimul rand, felicitari organizatorilor.
    O seara placuta tuturor!
     
    Modificat ultima dată: 23 Feb 2016
  3. VecheaMonica

    VecheaMonica Locuitor permanent

    Am facut zilnic exact ceea ce fac pe contul principal. (detalii mai jos :p)
    Cand am vazut concursul eram constienta ca nu ma pot compara cu ceilaltii participanti insa am hotarat totusi sa ma inscriu.
    Pe contul principal ma misc greu in general si nicodata nu am fost in stare sa-mi dau seama ce fac gresit fata de ceilalti, deci cu contul de concurs am observat cam cat de greu ma misc sau ce metode si strategii noi ar ttrebui sa abordez pt a fi un "fermier bun".

    detaliile promise:
    Am intrat pe joc zilnic, in unele zile o data in altele de cate doua ori. Nu vreau sa mint insa cred ca nu depaseam 5 ore ,jucand ,in 24 de ore.
    Initial m-am pripit si nu am indraznit sa cer ajutor nimanui. Am intrat pe forum si din topicul unde se gasesc vecini am adaugat, la vecini, pe ultimii care au postat in topicul respectiv. Neavand rabdare pana imi dau accept plimbandu-ma prin forum am ales username la intamplare si i-am adaugat la vecini....si uite asa m-am ales cu cativa vecini.
    Apoi cativa jucatori m-au ajutat din propria initiativa, stiau ca este contul de concurs. Treptat am indraznit sa cer ajutor, nu cred sa fii intrebat mai mult de 7 jucatori daca ma pot ajuta.
    In concluzie am incercat sa avansez cat mai repede in nivel producand, vanzand si facand misiuni de la cooperativa.
    Am avut noroc si de un mentor foarte dragut cu care m-am inteles foarte bine.

    Atat am reusit sa fac eu in cadrul concursului neinvestind bani si investind doar timpul permis.
    In concluzie pentru mine a fost o experienta placuta si as repeta-o oricand.

    AAAA, am uitat sa precizez ca am plecat totusi cu stangul, a doua sau a treia zi, nu mai stiu exact am realiza ca nu primesc cadourile care mi le trimiteau vecinii si prietenii, la o mica verificare s-a ajuns la concluzia ca s-a strecurat o eroare si mai era un cont cu acelasi username si acolo ajungeau cadourile mele, insa s-a rezolvat. Multumesc echipei. :*

    Multumesc si celor care m-au sustinut cu ceea ce au putut ei:
    Mentorul: kasandra57070
    alexsilviu11
    R.ADI
    popik70
    Ambra.
    cristina-violeta05
    vladutz426
    petralinus1970
    dandenis13
    ambra2226
    david-12
    gigimihai01

    (m-am bucurat si pt un parfum primit cadou)

    Daca am uitat pe cineva va rog sa ma credeti ca nu am facut-o intentionat.

    Multumesc inca o data tuturosr si echipei pt minunata experienta. Va pup pe toti....O seara minunata!
     
    -ingerik-, blackspace77, misu_mama și alți 17 apreciază asta.
  4. _Chihuahua_

    _Chihuahua_ Profesionist forum

    Buna seara tuturor!

    Eu una sincer,ma bucur ca s-a terminat concursul :D...a fost un adevarat maraton. A fost frumos dar greu si la inceput am fost destul de zapacita de cap cand vedeam ca efectiv nu am nimic la ferma .In toate zilele acestea am ,,uitat,, de contul meu oficial...intram doar ca sa nu pierd cadoul Conului Vasile si repede intram pe contul de concurs.
    Asadar,pe aceasta cale vreau sa felicit organizatorii si in acelasi timp sa va multumesc pentru ca pe toata perioada concursului am trait zi de zi cu sufletul la gura.

    Vreau sa multumesc persoanelor care mi-au intins o mana de ajutor fara ca eu sa le cer asta.
    Deoarece doua persoane doresc sa ramana anonime, nu voi spune numele nimanui, insa asta nu inseamna ca nu sunt recunoscatoare!
    Va multumesc din suflet tuturor, atat pentru cadouri cat si pentru incurajari!

    Felicitari inca o data organizatorilor si noua, participantilor!!

    O seara linistita!
     
  5. Raghal

    Raghal Scriitor activ

    Si s-a incheiat si acest concurs!Ce pot sa zic?Un concurs frumos cu dificultate ridicata pentru toti!As vrea sa multumesc tuturor celor care m-au ajutat la concurs!Va multumesc!Mai astept astfel de concursuri!Felicitari tuturor celor care au participat!O zi buna sa aveti!
     
    matusam, stef85600, -ingerik- și alți 12 apreciază asta.
  6. Agro80

    Agro80 Conte forum

    Buna ziua! Multumesc pentru premii, multumesc celor implicati in buna desfasurare a acestui concurs. Multumesc tuturor celor care m-au ajutat neconditionat si fara sa ezite o secunda( stiti bine ca la fel as face pentru voi ♥). Multumesc celor care m-au ajutat fara ca eu sa le cer. Nu voi nominaliza, lista e lunga si nu imi doresc sa va plictisesc. Ma bucur si rasuflu usurata ca s-a incheiat concursul. Inca o saptamana si as fi ajuns sa am nevoie de ochelari de vedere. A fost frumos, intens,amuzant..adrenalinaaaa. M-am implicat si dedicat 100%, cu pasiune, cu drag, cu suflet. Despre ce am desfasurat pe contul de concurs, despre strategia avuta inca din prima secunda in care am accesat contul,sigur ca nu va voi povesti( nu se stie niciodata cand voi mai avea nevoie de ea). Si acum zambesc amintindu-mi cum intr-o secunda... am decis sa particip la acest concurs :) Emotiile m-au insotit pana in ultima secunda, adrenalina la cote maxime. Dupa "supradoza" de farmerit, ma retrag discret la trebusoarele mele zilnice...zambind:).
    Felicitari castigatorilor, felicitari tuturor participantilor! O zi frumoasa, insorita! O saptamana minunata!

    P.S. Multumesc si celor care m-au sabotat, m-au motivat si mai tare;)
    ♥♥♥
     
    Georgel72, matusam, stef85600 și alți 18 apreciază asta.
  7. Ambra.

    Ambra. Împărat forum


    Legat de postarea lui Agro80, vis a vis de sabotare.
    Eu m-am confruntat cu alta situatie. Un jucator, nu-i voi da numele, de fapt cred ca nici nu l-am retinut, s-a indragostit subit de persoana importanta "care este eu, pe persoana fizica ,fireste", si a inceput sa-mi trimita "fluturasi", inimioare (inca era eventul in desfasurare) si parfumuri. Probabil nu a citit postarea de la topicul de casatorii, acolo vedea ce pretentii am de la pretendenti.
    Ceea ce m-a surprins , de asta am decis sa postez aceasta intamplare, a fost faptul ca dorea sa-mi dea numarul de telefon sa vorbim, in special seara. Probabil nevasta lucra in tura de noapte si nu era acasa in acel moment...Deci, am ramas surprinsa, participi la un concurs si....ajungi la divort. Noroc ca eram singura cand am citit acele mesaje, intrucat partenerul meu de viata nu agreeaza jocurile de nici o culoare. I-am explicat ca eu nu folosesc samponul lui Ronaldo si ca echipamentul si ghetele lui Messi imi sunt mari ( fiecare cu placeriile lui), dar daca vedea ce mi-a scris acel jucator, nu stiu pe unde scoteam camasa.
    Oricum, in lipsa unui raspuns, domnul a iesit din lista de vecini, asa ca am avut parte de liniste sa-mi vad in continuare de concurs.
     
    Modificat ultima dată: 23 Feb 2016
    nicoleta_89, Georgel72, matusam și alți 10 apreciază asta.
  8. blackspace77

    blackspace77 Cunoscător forum

    buna ziua ! va zic si eu...mda greu ,f greu:)..doresc sa multumesc si eu tuturor celor care m au ajutat si fara de care nu as fi ajuns pe podium..nu voi nominaliza prietenii care m au ajutat ptr ca stiu ca nici ei nu si doresc acest lucru..ca si in viatza de zi cu zi e greu sa lupti pe mai multe fronturi si sa castigi pe toate,nu..sincer mi am dorit la fel de mult ca voi toti sa castig acest concurs si am dat tot cat am putut ,sunt multumit de activitatea depusa si asta e tot ceea ce conteaza la acest moment..am avut o experientza unica si am invatat multe lucruri noi legate de "tranzactiile pietei" :) ..imi pare rau ca anumiti concurenti au inceput sa judece si sa acuze dupa banuieli si sa puna piedici fara a gandi inainte de a o face !!..sincer nu port pica nimanui ") ..ma confrunt zilnic in viatza reala cu asa ceva si dau "ignor" !!...

    Felicitari castigatorului!!..Multumim organizatorilor...Cinste tuturor participantilor!!
     
    Georgel72, -ingerik-, VecheaMonica și alți 9 apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua!

    Ho ho ho ho si ha ha ha, s-a terminat si distractia.
    First of all, felicit din toata inima pe colegii mei, nikolae28 pentru ca a readus a doua editie a acestui concurs la viata, pe k0rdar pentru suport, pe Agathon pentru penel. Eu m-am bucurat pentru sansa unei noi provocari pentru fermieri. Acum sa vorbesc pe scurt, din punctul meu de vedere, despre acest concurs.
    Hmmmmm, nu exista omul 100% corect, dar ma consider un om corect in general si nu dezvolt subiectul acum despre propria-mi persoana. M-am bucurat ca s-au inscris participanti. Mi-a parut rau pentru descalificati, dar regulile sunt reguli.
    Voi mai spune doar atat: inainte de a fi jucatori, jucatorii romani sunt si ei oameni si din pacate si din fericire, oamenii sunt asa cum sunt, asa cum suntem, mai mult sau mai putin.
    Mi-as dori ca la o viitoare editie a concursului, sa vad tot mai putine situatii, la care daca intrebi fermierul "De ce?", sa iti raspunda "Ce sa faci frate, scopul scuza mijloacele." Si, ca sa parafrazez un mesaj ce apare pe stadioanele de fotbal, inainte de inceperea unui meci, mi-as dori ca urmatoarele editii, daca vor mai fi, sa fie sub egida "Farmerama fair play".

    Felicitari tuturor: organizatori, participanti, invinsi si castigatoare.

    Toate cele bune!
     
  10. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Vreau sa felicit si eu castigatorii concursului,chiar daca nu am fost eu printre ei....
    Nu ma interesa,decat locul 1,dar sti cum e,cand bagi bani,castigi !!!
    Nu o sa lungesc mesajul,decat cu lista aleatorie a tuturor,care mi-au trimis cadouri si anume :
    -george39-
    stoiantudorel
    tuca4747
    tcmxxl1975
    Dr.Mike
    H3ra
    12232nick
    tudor1966
    marcela_f69
    nicky15300
    _Agathon_
    angelica.d
    alex.keegan
    theeob
    cristimiha
    sweetycry01 Multumesc ! :)
     
    VecheaMonica, matusam și donnadmn apreciază asta.
  11. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Sincer, nu stiu cat au contat banii, eu cred ca strategia a fost cea care a facut diferenta. Si nu in ultimul timp ajutorul primit de la alti jucatori.
     
    matusam, kris-ana80, Agro80 și alți 4 apreciază asta.
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Dragii mei, ma uit si ma minunez:D:D.

    Va spun eu: ati mers cu 120 km / h in localitate. Vreti si poza? Imi doresc, repet, sa vad mai mult fairplay si stiti voi la ce ma refer.;)
     
  13. Agro80

    Agro80 Conte forum


    Stii cum e..cand ai strategie si prieteni, castigi. Mamudele investite in contul de concurs, 300 mamudele luate prin sms cu 2,5 euro si inca 200 mamudele luate cu paysafe in valoare de 25 lei. Sunt convinsa ca altii au investit mai mult...dar cand nu ajungi la struguri, zici ca sunt acri, ca sunt prea sus, sunt prea, prea, prea...Daca ai fi avut o strategie, daca ai fi exploatat toate posibilitatile oferite de joc pentru a "creste" un cont, (asta presupune sa cunosti jocul foarte bine) ti-ai fi dat seama singur ca nu ai cum sa castigi doar investind mamudele. Banii NU inseamna tot, nici in viata si nici in alte medii, fie ele si virtuale. Bafta si inspiratie pe viitor!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.