Cinema - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 27 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Ai putintica rabdare...ca apar cu intarziere....Eu astazi am primit 60:p
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  2. crivio

    crivio Scriitor în devenire

    Buna ziua,

    roliana57 cand ai vizionat filmuletele?
     
    malagambafane apreciază asta.
  3. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    astazi dupa ora 9 si ieri
     
  4. crivio

    crivio Scriitor în devenire

    Multumesc mult pentru raspuns! Intre timp m-am mai uitat in urma la alte raspunsuri si am vazut ca si altii au luat chiar si a doua zi punctele. Atunci o sa perseverez si eu. Poate voi avea o surpriza si voi lua mai multe puncte!
     
  5. vasi57

    vasi57 Pretendent

    Am luat pacaleala!...doar stiam ca trebuie sa astepti 24 de ore pentru a lua punctele complet...asa ca am luat de 12 ori cate 1 punct pentru ziua de ieri!...
     
  6. rayssalady

    rayssalady Scriitor activ

    Esti sarcastic, ca de obicei... Este adevarat ca am tastat gresit o litera si, tot atat de adevarat este ca, sensul cuvantului a devenit altul dar, Chronos, crezi ca trebuia sa ma ironizezi pentru asta? Eu te-am apreciat dar, multe din replicile tale, nu numai cu adresa la mine, sunt caustice. Totusi, ai incercat sa destinzi atmosfera, dupa cum spui tu si, daca ai fi facut-o mai putin usturator, ai fi demonstrat mai mult respect de sine. "Respecta sa fii respectat! Iti doresc o noapte linistita!
     
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu stiu de ce, dar mereu ai impresia ca am ceva cu tine si aceasta problema pleaca de la tine.:D Nu am fost absolut deloc sarcastic sau ironic, ci doar amuzat in sensul bun al cuvantului si oricum nu ai fost singurul jucator sau singura jucatoare care scrie "modelator" in loc de "moderator". Aveam pur si simplu o stare buna de spirit si am facut o gluma nevinovata, care ce este drept, prin intermediul scrisului, poate fi interpretata gresit, depinzand acum de jucator, care poate vedea doar partea goala a paharului sau doar partea plina, care poate avea mereu impresia ca moderatorii ii vaneaza sau le vaneaza greselile. Asa pot spune si eu ca sunt jucatori care ne vaneaza greselile sau virgulele din tutorial. De ce aveam o stare buna? Am o stare buna in general, dar nu pot spune aici de ce, dar eram si bucuros sa observ ca puteti viziona filmulete si ca primiti si punctele aferente. Ce fac eu acum? Victimizez oare ca am fost interpretat gresit? Nu victimizez, pentru ca nu am de ce, pentru ca mi-am cunoscut intentia. Repet, problema este la tine si poate ar trebui sa privesti putin lucrurile altfel. Poate si jucatorii mai glumesc cu mine si de ce o fac? Pentru ca si ei sunt oameni ca si mine. Este normal sa ma bucur cand "vad" jucatori multumiti, incantati, cu o stare buna de spirit, cand citesc postari pertinente, constructive, cu idei bune, postari pline de bun simt, cand "vad" jucatori care au inteles de ce suntem noi moderatorii aici, cand"vad" jucatori care inteleg ca nu din vina moderatorilor nu functioneaza Cinematograful, ca nu din vina moderatorilor mai apar erori, cand "vad" jucatori care isi dau silinta sa citeasca forumul, sa respecte Regulamentul de forum, cand "vad" jucatori pasionati de joc, dar care discern un pic lucrurile. Iubesc acest forum si ma bucur cand vad ca lucrurile functioneaza, iar forumul si noi ne dovedim utilitatea. Eu nu sunt aici sa jignesc jucatorii, desi nu am fost lipsit de ironii si subtilitati atunci cand a trebuit.
    Eu nu cersesc respectul nimanui. Nu am cerut sa fiu respectat si iubit ca om si oricum stiu ca sunt respectat si apreciat de anumiti jucatori care au reusit sa "vada" dincolo de monitor, omul care interactioneaza cu ei. Respectul cerut de regulament este cel manifestat prin limbajul folosit la scris si de atitudine. Prin scris ma poti respecta printr-o postare cuviincioasa, pertinenta si regulamentara, dar in "spate" ma poti injura de mama focului, pentru mine nu conteaza. Ce conteaza este sa avem un forum curat. Cat de mult respect eu pe cei din jurul meu, o stiu ei prea bine.
    Postarea ta ar fi trebuit stearsa fiind off topic, dar mi-am rezervat dreptul la replica si totodata am vrut sa iti ofer sansa sa intelegi ceva din ce am scris.

    Cat priveste ironia , crede-ma ca ma incadrez si la categoria de genul, cum ar spune o melodie de la Parazitii: "da-mi 10 secunde sa iti stric dimineata si 2 minute sa iti stric viata", insa aceste lucruri, doar la nevoie, cu cine trebuie si nu in forum:D

    Eu zic sa fii mai relaxata si sa te bucuri de joc.

    Am facut ce am facut si iar am scris mult.

    Toate cele bune.
     
    gliga_niculina, crivio, liplocutz și alți 10 apreciază asta.
  8. rayssalady

    rayssalady Scriitor activ

    Buna seara! Multumesc pentru raspunsul pertinent! Imi pare rau ca nu am putut "gusta", cu placere, gluma ta. Iti doresc o seara placuta!
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Nici o problema, placerea a fost doar de partea mea si este mai bine asa.:D O seara buna asemenea.
     
    malagambafane, donnadmn și matusam apreciază asta.
  10. alexandruvava

    alexandruvava Începător forum

    Buna seara. Poate sa-mi spuna vreun moderator ce se intampla cu filmele de la cinema? De mai bine de doua saptamani nicio reclama nimic. Este singura mea sursa de mamudele. O seara reusita.
     
    bobitastratulat apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Ce sa spunem, acest Cinematograf s-a vrut a fi o implementare reusita si apreciata si indragita de jucatori, insa nu a reusit sa fie asa, cel putin nu tot timpul. Dupa cum am mai raspuns si noi si dupa cum s-a mai precizat si in Newsletter-ele din partea producatorului, acest Cinematograf a fost lasat in "grija" unor parteneri terți, care sa asigure buna functionare a Cinematografului. Se pare ca nu intotdeauna a functionat parteneriatul. Au fost situatii cand unii fermieri romani puteau vedea filmulete, iar altii nu. Au fost perioade cand toti puteam vedea si au fost si sunt perioade cand nici un fermier roman, aflat pe teritoriul Romaniei, nu poate viziona nimic. De ce acest lucru? Pentru ca nu sunt filmulete suficiente sau nu sunt deloc. S-a tot incercat de-a lungul timpului o optimizare, dar se pare ca inca nu sunt puse la punct lucrurile.
    De obicei, informatiile pe care le-am avut au fost putine sau succinte si nu v-am putut oferi mereu un raspuns concret. Si in acest caz, lipsa filmuletelor o putem pune pe seama lipsei de oferte sau pe seama unor lucruri nepuse bine la punct. Alte lucruri nu va putem spune cu siguranta. Ne pare si noua rau de aceasta situatie.
     
  12. alexandruvava

    alexandruvava Începător forum

    Multumesc mult pentru lamuriri. Sa speram la mai bine.
     
  13. Claudia

    Claudia Duce forum

    In seara asta a aparut, in sfarsit, ceva la Cinema. Un joculet in care sa recunosti daca intr-o imagine e vorba de un copil sau un adult.
    Nu am primit inca niciun punct dupa completare, dar cred ca se vor acorda mai tarziu, cum s-a mai intamplat.

    Edit: deja s-au acordat cele 15 puncte si a mai aparut inca o imagine de completat. Deci merge din nou, dupa atata timp :)
     
    matusam, bobitastratulat, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  14. risti6

    risti6 Junior Expert

    Într-adevăr, şi la mine a mers, am primit chiar de 2 ori câte 15.
     
    bobitastratulat, donnadmn și roliana57 apreciază asta.
  15. branzica80

    branzica80 Avansat

    multumesc frumos pentru stire ;)
    a functionat si la mine xD
     
    EVE.violetta, donnadmn și roliana57 apreciază asta.
  16. angela111943

    angela111943 Scriitor în devenire

    aseara nu m-am dus la cinema,iar azi ce sa vezi nu mai sunt bilete,poate am noroc mai tarziu
     
  17. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Ma bucur ca am citit aceasta tema deoarece dupa foarte mult timp am reusit sa primesc 3 MM.xD
     
    stoiantudorel, EVE.violetta, matusam și alți 2 apreciază asta.
  18. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Buna ! Ieri a mers putin cinematograful, de ajuns incat sa iau 3 mamudele, dar astazi nu a mai vrut. Poate se razgandeste si ne mai lasa sa vedem cateva clip-uri si azi.
     
  19. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Eu astazi am obtinut 3 MM. Daca nu citeam...nu incercam si nu obtineam;)
     
  20. regina091963

    regina091963 Junior Expert

    Din pacate la mine nu merge cinematograful de mai mult de 1 luna. Pacat. Si la mine e singura modalitate de a face mamudele. Dar mai incercam!