Cinema - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 27 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna seara! Daca ai instalat un program AdBlock, trebuie sa apara in bara de sus ceva de genul:

    ad1.PNG sau ad3.PNG

    Pentru a-l dezactiva, dai click pe semn si apar mai multe optiuni. Alegi Pause/Disable (daca este in limba engleza).

    Vor deveni asa:

    ad2.PNG sau ad4.PNG

    Recomand deblocarea pe pagina de joc, nu pe cea de forum.
     
    popescudana42, llyillyi, _Agathon_ și alți 7 apreciază asta.
  2. cristianamiruna

    cristianamiruna Novice forum

    buna seara. Imi apare si mie mesajul de mai sus si ce trebui sa fac pt a vedea daca am instalat ceva ce mi-a blocat accesul pt a viziona filmulete ? multumesc
     
    malagambafane apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Verifica browser-ul, ghideaza-te si dupa imaginile postate de Cruella.
     
  4. -zeea-

    -zeea- Novice forum

    eu nu am instalat acest program,ce pot face? ieri am vazut 3 filme,v a rog.Multumesc
     
    malagambafane apreciază asta.
  5. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    o_Oo_Oo_O
    Si care ar fi problema? Evident ca nu ai instalat blocker-ul din moment ce ai putut viziona filme.
    Iti ramane doar sa-ti iei castronul cu floricele si sa te pui pe vizionat.xD
     
    popescudana42, donnadmn, llyillyi și alți 4 apreciază asta.
  6. -zeea-

    -zeea- Novice forum

    floricelele sunt gata,dar imi apare acel mesaj si nu ma lasa sa vizionez filmuletele
     
    .Seth.616., popescudana42 și malagambafane apreciază asta.
  7. Agro80

    Agro80 Conte forum

    Daca inteleg bine, iti apare mesajul in care iti spune sa deblochezi programul care blocheaza reclamele. Daca e asa, deruleaza pagina aceasta putin mai sus, aplica indicatiile moderatoarei Cruella. Daca iti apare mesajul in care esti anuntata ca momentan nu mai sunt filmulete disponibile, este normal. Nu mereu sunt disponibile filmulete spre vizionare. Pofta buna!
     
    malagambafane, Cruella, dadan şi o altă persoană apreciază asta.
  8. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    problema este si la mine, pana alaltaieri am vazut filme, de ieri imi apare mesajul sa dezactivez adblock, nu am instalat nimic, conform imaginilor postate de Cruella, la mine este in regula, am verificat in extensii la chrome si nu am nimicam incercat si pe Iexplorer 11, poate este de la dezvoltator eroarea. mesajul de eroare imi apare simultat cu cel de asteptare de vizionare, pe urma apare ecran alc care nu se mai da dus si trebuie sa inchid fara vizionare si deci fara recompensa.
     
    malagambafane apreciază asta.
  9. tchupy

    tchupy Analist forum

    mesajul este doar un script de avertizare - apare si la mine
    pana acum jumatate de ora probabil ca nu au fost filme
    acum am vazut un film
     
    malagambafane, -mamaleone și Agro80 apreciază asta.
  10. sambucus1970

    sambucus1970 Novice forum

    Incercand sa dezactivez acest addblock am blocat contul si nu mai pot accesa jocul. Cine ma poate ajuta sa rezolv problema.
     
    stef85600 și malagambafane apreciază asta.
  11. aida59

    aida59 Maestru forum

    Cruella it multumesc mult pt sfat dar nu pot rezolva nimic.Am windos 10 si joc pe Mzilla . Nu imi apare nimic pe banda de sus din ceea ce mi-ai spus tu. Problema mea dureroasa edte ca nu am putut vedea film de luni intregi si citesc cum toata lumea vizioneaz .Este frustsrant pt mine. Poate sa fie de la acel formilar pe care nu stiu daca am bifat ceva sau ce, imi pare rau. Iti multumesc mult de tot
     
    malagambafane, dadan și -mamaleone apreciază asta.
  12. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua! Daca nu iti apare niciun insemn in bara de sus, nu ai instalat niciun program AdBlock. Sunt convinsa ca este frustrant, nu doar pentru tine, ci si pentru toti jucatorii aflati in situatia ta. Iti recomand sa incerci si alt browser. Poate ai mai mult noroc. In acest moment, filmulete exista.
    film.PNG
     
    malagambafane și Agro80 apreciază asta.
  13. 2007_Elvi

    2007_Elvi Novice forum

    BUna ziua.Si la mine este aceeasi problema,doar ca la filmulet imi apare doar bara de sus cea cu culoarea mov cu scrisul de pe ea dar mai departe doar se invarte un cerc parca se incarca dar nu apare numic,ce ma sfatuiti sa dac? mentionez ca nici la mine nu este AdBlock in bara.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 26 Oct 2016
    malagambafane apreciază asta.
  14. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua! Asteapta putin. Este posibil ca filmuletul sa se incarce mai greu.
     
    malagambafane, -mamaleone și Agro80 apreciază asta.
  15. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Cruella, pe pg 32 am postat ceea ce imi apare mie la vizionarea filmelor. Am incercat sa bifez doar casuta ca am peste 18 ani si nu merge, trebuie bifate ambele.
    Intrebarea mea este : Ai idee daca compania asta Pallas-Ludens are legatura cu BP? Este ok sa bifez ambele optiuni? Totusi cer anumite informatii si nu stiu cat de sigur este dupa ce imi dau acordul...
     
    malagambafane apreciază asta.
  16. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua! B.P. a concesionat unor terti furnizarea de filmulete. Vei remarca, de-a lungul timpului, ca reclamele se schimba si furnizorii de asemenea. Azi este Pallas-Ludens, maine altcineva. Eu nu-ti pot oferi informatii in privinta lor. Personal, am bifat ambele casute, ca nu aveam altfel acces la ele.
     
    -mamaleone, malagambafane și dadan apreciază asta.
  17. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Multumesc de raspuns Cruella !
     
    Cruella și malagambafane apreciază asta.
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Dragi fermieri,

    Se pare ca acel mesaj de atentionare de la Cinematograf, aparea, dintr-o eroare, tuturor jucatorilor. El trebuia sa apara doar jucatorilor cu ADBlock activat. Acum s-a rezolvat problema. Va trebui sa apara doar jucatorilor cu ADBlock activat.
     
    Cruella, matusam, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  19. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Buna,
    Chiar acum am urmarit un film la Cinema desi acel mesaj era pe pagina.
    Asteptati sa se incarce , apoi vizionati filmul, oricare ar fi. Multa bafta!!
     
    matusam și malagambafane apreciază asta.
  20. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Si eu am urmarit un film ,desi acel mesaj era. Deci merge.