Cinema - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 27 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. georgeta

    georgeta Scriitor activ

    cu rabdare sau fara rabdare , filmuletele tot nu le pot viziona tot timpul desi nu e nimic care sa impiedice acest lucru , in final cred totusi ca pe unele conturi merg si pe altele nu acum depinde de norocul fiecaruia si ajungem la varianta ucenici si mentori unde unii se bucura de acest lucru iar altii stau si asteapta
     
    ioanagirl94, stef85600 și farysbei apreciază asta.
  2. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    1. "filmuletele tot nu le pot viziona tot timpul " - acest fapt a fost adus la cunostinta jucatorilor inca de la implementarea cinematografului : se vizioneaza filmulete doar atunci cand exista sponsori care le pun la "vizionat". NU se pot vizualiza tot timpul.
    2. "varianta ucenici si mentori unde unii se bucura de acest lucru iar altii stau si asteapta" - spre deosebire de cinematograf, sistemul de mentorat s-a sistat.
     
    ioanagirl94 și donnadmn apreciază asta.
  3. viki19711972

    viki19711972 Începător forum

    Am luat de la cinema ieri de 4 ori 15 puncte de cinema.
    Intrebarea mea este de ce acum primesc doar doua puncte de cinema
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Mecanica de functionare a Cinematografului s-a schimbat. Acum nu mai este limita zilnica in ceea ce priveste vizionarea filmuletelor, insa dupa vizionarea a 3-4 filmulete la care au fost oferite puncte de cinema, numarul de puncte oferite scade.
     
    ioanagirl94 și donnadmn apreciază asta.
  5. viki19711972

    viki19711972 Începător forum

    Si unde putem sa citim si noi despre aceste modificari?
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Anunturile respective s-au facut pe forumul vechi, forum la care nu mai avem acces din pacate.
     
    ioanagirl94 și donnadmn apreciază asta.
  7. viki19711972

    viki19711972 Începător forum

    FAQ la cinema nu exista, ceea ce este foarte anormal.
    Cand merg filmuletele, adica putem castiga mamudele, se schimba mecanica de calcul la punctele de la cinema.
    Nu cred ca mai este nimic de comentat, nimic de castigat.
    O seara buna tuturor

    Edit (Chronos): ar mai fi ceva de comentat si anume faptul ca mecanica actuala de acordare a punctelor si vizionare a filmuletelor este schimbata de foarte mult timp si anuntata in forum. Nu este vina noastra ca tu nu citesti forumul si nu esti atenta la informatii. De ce alti jucatori cunosc acest aspect? Tratezi cu superficialitate lucrurile si te grabesti sa tragi concluzii pripite facand acuzatii subtile. O seara buna!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 5 Dec 2014
    ioanagirl94 apreciază asta.
  8. ~Tina221994~

    ~Tina221994~ Guest

    Cu o mai mare atentie sigur ai fi gasit acel FAQ, pe care in mod normal il poti accesa chiar AICI.
     
    ioanagirl94 și donnadmn apreciază asta.
  9. ElutaMaria

    ElutaMaria Începător forum

    La mine cinema-ul nu mai merge de foarte mult timp...
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  10. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    la fel pot spune si eu,poate chiar de doua luni nu am mai vazut macar un filmulet,desi il accesez de cel putin 10 ori pe zi,fiecare cu norocul lui!
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  11. viki19711972

    viki19711972 Începător forum

    FAQ la cinema nu exista, ceea ce este foarte anormal.
    Cand merg filmuletele, adica putem castiga mamudele, se schimba mecanica de calcul la punctele de la cinema.
    Nu cred ca mai este nimic de comentat, nimic de castigat.
    O seara buna tuturor

    Edit (Chronos): ar mai fi ceva de comentat si anume faptul ca mecanica actuala de acordare a punctelor si vizionare a filmuletelor este schimbata de foarte mult timp si anuntata in forum. Nu este vina noastra ca tu nu citesti forumul si nu esti atenta la informatii. De ce alti jucatori cunosc acest aspect? Tratezi cu superficialitate lucrurile si te grabesti sa tragi concluzii pripite facand acuzatii subtile. O seara buna!


    Nu fac acuzatii.
    Pentru cei care nu au foarte mult timp la dispozitie, si care cauta un mod de relaxare cum este farmerama ar fi acest un indiciu cum sa ma lamuresc cum am primit mai sus un link.
    Acesta afirmatie "Tratezi cu superficialitate lucrurile si te grabesti sa tragi concluzii pripite facand acuzatii subtile" mi se pare depasit de subiectul in sine si intram in polemici fara rost.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  12. Chronos

    Chronos Guest

    La fel ca si ironia gratuita de care ai dat dovada, in necunostinta de cauza.;)
    In loc sa te informezi, ai preferat sa afirmi niste lucruri neadevarate.
     
    ioanagirl94 și donnadmn apreciază asta.
  13. rayssalady

    rayssalady Scriitor activ

    De la inceputul lunii decembrie cinematograful functioneaza. Eu l-am accesat in fiecare zi, de mai multe ori, fara sa-mi pierd speranta ca nu voi mai obtine puncte. Perseverenta mi-a fost rasplatita si multumesc organizatorilor pentru cel mai frumos cadou de sarbatori. In fiecare seara obtin puncte pe care le transform in 4-5 mamudele (dupa cate puncte obtin). Este adevarat ca mi-a fost greu sa inteleg cum functioneaza, pentru ca nu cunosc limba engleza dar, mai prin deductie, mai prin traducere (google translate), am inceput sa ma prefectionez in rezolvarea sarcinilor. Am inteles ca, cei care deschid cinematograful doar pentru a obtine puncte, adica, iau in deradere indeplinirea sarcinilor, pot fi blocati. Poate nu a tradus bine translatorul dar nici nu cred ca ar fi imposibil. Oricum, eu consider ca filmuletele testeaza atentia si sunt bine-venite. Ador "Farmerama" si multumesc celor care se straduiesc sa ne ofere un joc relaxant, gratuit, dar si administratorului care are atata rabdare cu noi. "Perseverenta este mama castigului." Pentru ca intru foarte rar pe forum, doresc sarbatori fericite tuturor utilizatorilor si echipei "Farmerama"!
     
    ioanagirl94 și Margo15 apreciază asta.
  14. eli.onofrei

    eli.onofrei Începător forum

    Daca se poate as vrea o explicatie, de ce unii nu putem viziona nici un filmulet de ceva timp.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu sunt informatii in acest sens. Au fost schimbati furnizorii care ofera filmulete la Cinematograf si acest lucru se poate observa. De-a lungul existentei Cinematografului pe fermele din Romania, au fost cazuri cand jucatorii nu putea vizualiza filmulete din cauza unei versiuni invechite de flash player sau din cauza unor programele instalate in browser sau calculator care blocau vizualizarea filmuletelor.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  16. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Nici eu nu am mai avut nici un film de mai bine de 2 luni. Ciudat cum unii vad de mai multe ori pe zi, iar altii nimic cu lunile.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  17. eli.onofrei

    eli.onofrei Începător forum

    La aceasta intrebare,care este raspunsul?
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  18. slash741

    slash741 Novice forum

    Eu de exemplu nu am m-ai vazut un film la cinema de peste 4 luni de zile,mai bine l-ar scoate de tot daca tot nu putem beneficia toti de el.Este parerea mea doar.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Presupunand ca ai citit ce am postat anterior, consideri oportuna intrebarea ta?
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  20. georgeta

    georgeta Scriitor activ

    domnilor moderatori nu vreau sa intru in polemici gratuite ci doresc sa subliniez ca pot viziona filmulete foarte rar nu ca nu pot viziona deloc insa nu pot viziona in toate momentele in care diversi jucatori anunta ca pot face acest lucru de unde ma gandesc ca totusi de pe unele conturi pot fi vizionate iar de pe altele nu
    eu nu am nici un fel de piedica datorata calculatorului personal caci altfel nu as putea viziona deloc de unde deduc ca ar putea fi ceva din sistem
     
    ioanagirl94 apreciază asta.