Cinema - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 27 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu cred ca a fost vreun jucator care sa afirme ca non stop, la orice ora, in orice secunda poate viziona un filmulet. Sunt evidente situatiile in care cand tu vizionezi un filmulet, altcineva nu poate si viceversa. Ca este sistemul, ca este numarul limitat de oferte care in mod automat le distribuie aleatoriu prin rotatie, nu stim cu siguranta, pentru ca nu avem informatii in acest sens. Tot repetam ca nu sunt informatii precise, insa degeaba. Suntem moderatori totusi, nu furnizori de filmulete sau parte componenta a echipei tehnice sau programatori.
     
    ioanagirl94, sdelasakin, soso2169 și alți 2 apreciază asta.
  2. papaia70

    papaia70 Începător forum

    '"User who deliver wrong results will be blocked in future."Ce spuneti de asta?
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Ai tu ce ai cu Cinematograful. :D;) Pai ce este de spus? Este simplu: acele teste cu imagini statice in care trebuiesc incadrate masini, fac parte din acel program international de educatie rutiera pentru prevenirea accidentelor, program anuntat cu foarte mult timp pe forumul vechi ca proiect pentru Cinematograf. Acel mesaj comunica jucatorilor faptul ca daca acele teste vor fi facute la intamplare si daca se da in mod repetat "Done" fara a fi completate corect, doar in speranta ca se vor obtine puncte de Cinema, este posibil ca acele teste sa nu mai apara jucatorului respectiv. Se acorda o mare importanta acestor teste pentru a nu fi tratate ca niste glumite.
     
  4. rayssalady

    rayssalady Scriitor activ

    Buna ziua! Este adevarat ca n-au fost mult timp filmulete (in cele 8-9 ore pe care le petrec in fata calc. am verificat periodic) dar, de la inceputul lunii s-a reglementat situatia. Asa cum spune si Chronos, filmele nu sunt date la intamplare. Este adevarat ca, cine nu cunoaste limba engleza intelege mai greu ce e de facut. Nu sunt mereu aceleasi sarcini. De exemplu, aseara, la primele doua filme am gresit pentru ca, eu intelesesem ca trebuie incadrate cele doua masini care erau date ca exemplu. Mi-am dat seama ca cerinta era alta: sa se descopere cele 6 masini (unele se vedeau foarte putin sau deloc, fiind in fata celorlalte) sau pe motiv de ceata. Am reusit sa obtin 98 de puncte dar eu, chiar, iau in serios aceste teste. Mai mult decat atat, ma atrag foarte mult. Legat de ceea ce a scris "georgeta", am constatat ca nu se pot viziona filmele in acelasi timp de catre toti utilizatorii, de cand a reinceput cinematograful sa functioneze. Odata incheiat un ciclu de filme, cinematograful este inchis timp de 24 ore. Mai exact, se poate intra la cinema din 24 in 24 ore, timp in care se pot vedea filme in urma carora se obtin de patru ori cate 15 puncte, apoi in descrestere: 5, 3, 2, 1 (de mai multe ori, probabil, in functie de corectitudinea raspunsurilor). In acest timp, cinematograful mai face cate o pauza scurta deci, daca se spune ca nu mai sunt filme, insistati. Doresc o duminica cat mai placuta tuturor fermierilor, rabdatorului, nostru, moderator Chronos si intregii echipe "Farmerama"!
     
    ioanagirl94, mariag98 și Margo15 apreciază asta.
  5. xMikasaa

    xMikasaa Începător forum

    Eu..de cand am reinceput sa joc..asta fiind cam 2 saptamani..nu am putut sa vizionez niciun film..si am incercat de mai multe ori pe zi..si la ore diferite..da degeaba ..ce as putea sa fac..am citit discutiile anterioare si nu am gasit niciun raspuns concret de ce eu nu pot sa vizionez chiar deloc la cinema ..ma poate lamurii cineva ? Multumesc anticipat ! :)
     
    ioanagirl94, giuly1969 și Farmerutza apreciază asta.
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Probabil ca, daca ar mai trai mama lui Stefan cel Mare, ne-ar lamuri pe toti cum sta treaba.:D
    Daca ai citit postarile anterioare, atat ale jucatorilor, cat mai ales ale noastre, ti-ai fi dat seama ca nu exista o informatie sigura de genul: " Tu, jucatorul X nu poti vizualiza in acest minut filmulet pentru ca...sau tu, jucatorul Y, nu poti vizualiza filmulet in aceasta secunda pentru ca..." Am tot explicat faptul ca nu avem informatii precise, ca nu toti jucatorii pot vedea filmuletele in acelasi timp sau dupa spusele jucatorilor, ca nu toti jucatorii pot vizualiza. Adica, daca un jucator detine 7 conturi, este posibil ca sa nu poata viziona filmulete la Cinematograf pe toate cele 7 conturi. Ce poate ține de tine este urmatorul lucru: sa te loghezi pe un browser "curatat", cu o versiune de flashplayer "up to date", adica flashplayerul sa fie la zi si sa nu ai diverse programele de blocare instalate.
    Va mai pot ajuta cu o informatie: eu accesez ferma din doua locatii diferite, cu terminale diferite, cu un hardware diferit, cu provideri de internet diferiti, cu sisteme de operare diferite, de pe doua browsere diferite, nu am verificat daca si versiunea de flashplayer este aceeasi. Pe un terminal am si un antivirus instalat. Pe terminalul cu antivirus instalat si unde nu am Mozilla Firefox instalat, nu neaparat este un criteriu, dar poate fi un punct de reper, nu pot vizualiza filmulete, de fapt aceste teste. O seara buna!
     
  7. sambucus1970

    sambucus1970 Novice forum

    Merge cinematograful.
     
    ioanagirl94, stef85600, Margo15 și alți 2 apreciază asta.
  8. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Multumim pentru informatie. Asa este se confirma.
    Mult spor si voie buna!
     
  9. -steaua2009-

    -steaua2009- De-al casei

    La mine nu merge cinema-ul de ceva vreme. Fara suparare, dar nu prea e corect ca la unii sa functioneze cinema-ul si la altii nu. Stiu ca nu tine de BP, dar perioada in care nu functioneaza cinema-ul e mai mare decat perioada in care functioneaza.
     
    ioanagirl94, -jenitrandafir- și stef85600 apreciază asta.
  10. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna ziua, intampin probleme la accesarea cinematografului, este vorba de o problema tehnica sau doar la mine apare aceasta problema? Mentionez ca am facut tot ce era necesar, stergeri, relogari etc. Multumesc.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu esti singurul jucator care nu poate vizualiza la Cinematograf, printre ei ma numar si eu, deci problema nu este la tine, ci poate fi un deficit de oferte la Cinematograf.
     
  12. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Nu e vorba ca nu pot vedea filmuletele, la mine functioneaza cinematograful zilnic,deci eu pot vedea acele filmulete, cu mentiunea ca azi nu imi permite sa accesez fereastra respectiva, dau click pe cinematograf si nu se intampla nimic. De aceea am intrebat daca ne confruntam cu o problema tehnica.
     
    ioanagirl94 și Farmerutza apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Daca ofereai de la inceput detaliile complete ale problemei pe care o intampini, iti puteam spune de la bun inceput ca problema este la tine. Eu am incercat, pot accesa Cinematograful, doar ca imi apare mesajul bine cunoscut. Poti incerca alt browser pentru logare in joc.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  14. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Mersi.s-a rezolvat, mi-am luat cele 88 de tichete. Probabil ca a fost ceva de natura tehnica, avand in vedere eventul care urmeaza.
     
    ioanagirl94 și Farmerutza apreciază asta.
  15. mihaidistrugatoru

    mihaidistrugatoru Începător forum

    Salut.Cred ca de 6-7 luni nu imi merge cinematograful.Am tot sperat ca va merge si m-am hotarat sa scriu pe forum.Imi poate spune careva ce pot face?Cu ce sa accesez jocul sau ce trebuie sa am instalat ca sa pot vedea si eu cinema
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu ai mare lucru de facut: sa folosesti un browser "curatat" periodic, sa nu ai instalate diverse programe de tip "block". Recomandam folosirea browserului Mozilla Firefox, insa poti folosi si alte browsere.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  17. tessa.

    tessa. Scriitor în devenire

    Buna dimineata. Am o nelamurire , astazi, dupa vizionarea filmuletelor la Cinema, am primit tichetele de cinema, tichete contorizate, dar in momentul in care am achizitionat o mamudea, contul nu mi-a fost creditat cu aceasta moneda. In mod normal dupa ce cumpar mamudelele, apare o fereastra si mi se comunica nr. de mamudele cumparate, iar acest lucru se mentioneaza si in fereastra din subsolul jocului. Azi nimic.....este o eroare sau nu,ce se poate face?
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Daca ai punctele de Cinema necesare pentru a le converti in mamudele si faci acest lucru, le vei primi. Poti efectua un refresh in prima faza.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  19. tessa.

    tessa. Scriitor în devenire

    Multumesc pentru raspuns, dar am facut deja ceea ce mi-ai sugerat, am sters toate cele, m-am relogat si degeaba. Punctele le aveam, 5 ramase de ieri si ce am luat azi. Asta e, o mamudea pierduta, nu ai ce face. Oricum mersi inca o data pentru raspuns.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Nu exista "asta e, o mamudea pierduta". Poti trimite un tichet la serviciul suport pentru verificari si lamuriri. Daca a fost intr-adevar o anomalie, o va afla serviciul suport. Indicatia mea finala este sa trimiti tichet la serviciul suport, tichet in care sa descrii in amanunt problema si vei fi ajutat. O zi frumoasa!
     
    ioanagirl94 apreciază asta.