Cinema - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 27 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. tessa.

    tessa. Scriitor în devenire

    Mersi asa o sa fac, am vrut sa-ti trimit o imagine cu pagina unde se vede ca am primit tichetele,am facut print scr. dar nu stiu sa atasez imaginea aici, am cautat peste tot, nu scrie niciunde. Asta e nu le stim pe toate, dar iti voi urma recomandarea si voi contacta serviciul suport. O zi frumoasa si tie, pa, pa.
     
    ioanagirl94, Gogoasa și bondarul11 apreciază asta.
  2. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    chronos ,de ce ai sters postarea? da-mi macar un raspuns,sa stiu ce am gresit.desi nu cred ca am gresit cu ceva
     
    ioanagirl94, Gogoasa și bondarul11 apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Ti-am sters postarea pentru exces de majuscule. Deci, binenteles ca ai gresit cu ceva.:D
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  4. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Sunt filme la cinema.
     
    ioanagirl94, Gogoasa și bondarul11 apreciază asta.
  5. bondarul11

    bondarul11 Talent de excepţie

    Asa este. Sunt filme. Dar poti vedea clipurile doar o data. A doua oara, nu mai merge.
     
    ioanagirl94 și Gogoasa apreciază asta.
  6. BibyFarm

    BibyFarm Novice forum

    Eu verific zilnic cinematograful, de 5-10 ori si degeaba. O singura data am putut viziona filme, cu o luna in urma...si am cumparat si puieti, si stolere, nu are legatura.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  7. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    au fost exces de majuscule pt ca am ridicat tonul,deoarece ai mai sters o postare care avea subiect tocmai cinematograful.acea postare nu am inteles de ce ai sterso.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ce rost are să umplem pagini întregi cu postări "n-am vazut filme de mult / deloc"?
     
  9. .aliosa.

    .aliosa. Pretendent

    ...cine intelege "jocul" cu masinile, prezentat la cinema in limba engleza, rog sa-mi explice si mie...nu ma descurc...multumesc!
    Deci am citit ce a scris lumea pe aici, inteleg ca e un test...ne ajuta cu ceva acest test in joc?...ultima data cand am putut viziona filmulete a fost pe la inceputul lui noiembrie, de atunci pauza totala...
     
    Modificat ultima dată: 24 Ian 2015
    ioanagirl94 apreciază asta.
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Undeva in acest topic am descris cam ce trebuie facut la acel test cu masinile. AICI ai postarea respectiva.
     
    ioanagirl94 și _Chihuahua_ apreciază asta.
  11. .aliosa.

    .aliosa. Pretendent

    ...multumesc, Chronos!pare intortocheata treaba, cred ca ma las pagubasa... :(
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Nu este. Prima data esti intrebata (in engleza binenteles) daca sunt masini marcate in acea poza (masini fotografiate din fata sau din spate). Tu raspunzi ca da (adica Yes). Apoi este intrebata in engleza "Cam cate masini sunt fotografiate din spate si nemarcate?". Si iti apar optiuni: 0, 1-10 mai apoi intre 10 si nu mai stiu cat. Bifezi varianta care se potriveste. Apoi vei fi indrumata sa incadrezi acele masini plimband mouse-ul si tinand click-stanga si astfel sa incadrezi masinile fotografiate din spate intr-un chenar. Si apoi esti cam gata.
    In alta situatie iti apar masini incadrate, iar tu esti intrebata "Cate masini fotografiate din spate nu sunt incadrate?". Bifezi 0 si gata. Exemple mai pot fi. Intrebarile sunt simple, intuitive, ca la clasa intai, insa sunt in engleza si presupune sa posezi cunostinte cel putin minime de engleza.
     
  13. mihaidistrugatoru

    mihaidistrugatoru Începător forum

    cand dau sa vizionez cinema imi apare niste masini dar nu pot sa le fac nimic.pot da doar submit si ramane blocat .La inceput imi apare tutorialul sa le incadrez dar eu nu pot apasa pe nimic doar submit.Daca apas pe submit ramane blocat
     
    ioanagirl94 și bondarul11 apreciază asta.
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Poti incerca in prima faza o stergere de cache and cookies din browser, desi daca iti apare acel test, ar trebui sa functioneze pana la capat, daca stii ce ai de facut, binenteles.
     
    ioanagirl94 și roliana57 apreciază asta.
  15. Aleksa

    Aleksa Pretendent

    Sper ca nu deranjez pe nimeni daca spun ca sunt filme la cinema! ;)
     
  16. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Multumesc---Functioneaza;)
     
    ioanagirl94, pisitani și bondarul11 apreciază asta.
  17. bondarul11

    bondarul11 Talent de excepţie

    Asa este. Sunt filmulete. Tocmai ce am vizionat citeva si eu.
     
    ioanagirl94, Gogoasa, roliana57 și alți 3 apreciază asta.
  18. mariag98

    mariag98 Scriitor activ

    multumesc
     
    ioanagirl94 și Gogoasa apreciază asta.
  19. marianvaly6767

    marianvaly6767 Mogul forum

    Doua filmulete,atat.Insa sunt bune.Cu ce mai aveam am luat 2 mamudele.Tine Doamne asa,,putin si des".
     
    ioanagirl94 și roliana57 apreciază asta.
  20. crisioana

    crisioana Novice forum

    Si eu am vazut 2 filmulete acum.
     
    ioanagirl94, theomanditza și Gogoasa apreciază asta.