Feedback Circ pe săturate

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 31 Oct 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se par eventurile?

Sondaj închis pe 8 Noi 2018.
  1. Îmi plac

    56,6%
  2. Îmi sunt indiferente

    8,3%
  3. Nu-mi plac

    35,1%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Circ pe săturate. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialele, iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    marcela_f69, catapen, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  2. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Imi place! Scurt si la obiect :D
    Am observat o mica greseala in tutorial: ca produs la moara este trecut sub numele de "cort mare", apoi la total este trecut "cort tiki mare". Este doar o greseala sau....?
    Ca din cate am inteles din calendar va sosi un circ si in insula sau n-am vazut eu bine?!
     
    marcela_f69, catapen, roliana57 și alți 9 apreciază asta.
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Corectată, mulțumim.
    A apărut deja tutorialul :)
     
    marcela_f69, catapen, roliana57 și alți 8 apreciază asta.
  4. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Nu-s rele ,dar cel din baharama se suprapune cu Regina carnavalului...pierdem o zi ori dintr-un event ,ori din celalalt...
    Am votat "imi place",oricum.

    Vad eu cum ma descurc cu ele...


    La regina nu renunt!Acum mi-a mai dat inca o salcie medusa.
    Am sa incep circul mai tarziu cu o zi.
     
    Modificat ultima dată: 31 Oct 2018
    MicuNicu, marcela_f69, catapen și alți 13 apreciază asta.
  5. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Vazusem, multumesc!
    De acord cu tine, nici mie nu imi place ca se suprapune cu regina... :(
     
    MicuNicu, marcela_f69, bmia_maria și alți 14 apreciază asta.
  6. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Nu imi place ca se suprapun doua eventuri. Daca vrem sa participam la acest event, din seara aceasta, eu cel putin, trebuie sa pregatesc terenul pentru drop, deci adio "regina carnavalului".
    Deci trebuie sa alegem, ceea ce nu-mi place, pentru ca vroiam sa particip la amandoua pana la sfarsit.
     
    MicuNicu, marcela_f69, rux2002 și alți 16 apreciază asta.
  7. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    O sa renuntam la regina si o sa ne pregatim pentru cele doua noi eventuri.
    Ne trebuie drop si pe insula.
    Nu putem alarga dupa doi iepuri!
    Nici nu stiu cand este bine sa deschidem bonusul de la calendarul sicrielor, de +1 la recolta, ca sa ne fie mai de folos.
    Oricum imi place la aceste evente, durata plantelor care este aceiasi, in rest sa vedem rata dropului cum o sa fie.
    La prima vedere, aceste evente sunt relaxante, cu premii bunicele.
    Astept cu nerabdare sa inceapa circul!
     
    marcela_f69, catapen, roliana57 și alți 11 apreciază asta.
  8. shimo82

    shimo82 Pretendent

    eu cred ca ma voi pregati deja pentru acest event pentru ca de regina sunt foarte dezamagita, de ex. astazi din 11 cosulete am avut doar 4 lazi (nu ca nu le- as fi prins eu, ci nu a aruncat mai multe ca tare le-am pandit :( )
     
    marcela_f69, bmia_maria, catapen și alți 9 apreciază asta.
  9. cris_alex

    cris_alex Locuitor permanent

    macar planta de la eventu reginei va oferi drop pentru circ?
     
    malagambafane, marcela_f69, catapen și alți 9 apreciază asta.
  10. Steluta72

    Steluta72 Novice forum

    planta de event ofera PET pe toata terenurile indiferent de locatie ? asa arata in tutorial.
     
    malagambafane, marcela_f69, catapen și alți 7 apreciază asta.
  11. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    Nu o sa renunt la rgina pentru o linie de vrej care da mai nimic de la regina din lazi am luat arborele iudei 2 de pinguini plus SH de care este mare nevoie este primul vot negativ care il dau
     
    MicuNicu, malagambafane, marcela_f69 și alți 7 apreciază asta.
  12. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu, sunt PE pentru planta de event de pe terenurile continentale. Din viteză, am făcut ambele print-uri din inventarul tropical probabil.
     
    malagambafane, marcela_f69, catapen și alți 6 apreciază asta.
  13. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Am remarcat ca plantele si dropul este comun ambelor circuri. Pentru ca pe insula se suprapune circul cu regina, avem urmatoarele optiuni:
    1) Renuntam la regina.
    2) Cultivam planta de event a circului doar pe terenurile continentale, impartind resursele intre sarcinile celor doua circuri.
    3) Cultivam planta de event a circului pe continent si partial pe insula, pastrand 1-2 terenuri pentru regina.
    Nu m-am decis inca ce variant aleg. Voi cum procedati?
     
    malagambafane, marcela_f69, catapen și alți 9 apreciază asta.
  14. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    N-ai remarcat bine ;) Numele seamănă, dar există un ”Tiki” în plus.
     
    malagambafane, Eponge, marcela_f69 și alți 7 apreciază asta.
  15. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Multumesc de atentionare, intr-adevar acum am observat. :p Ei, graba bat-o vina! Deci, in situatia asta, m-am decis! Cu profund regret, imi iau adio de la regina. Vivat Circul, vot pozitiv (oricum!)xD
     
    malagambafane, Eponge, marcela_f69 și alți 8 apreciază asta.
  16. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Banuiesc ca da, dar daca te ocupi de regina vei renunta la eventul cu circ, pentru ca nu va fi un singur circ, ci vor fi doua. Ca gemenii :D
    Singura trebuie sa decizi daca faci eventul cu regina sau cel cu circul.
    Eu, personal, renunt la regina!
    Am facut vreo 100 de ture cu cosuletul si sunt foarte dezamagita de ea, asa ca m-am decis sa renunt la ea si sa fac eventurile circului
     
    malagambafane, George9292, Eponge și alți 12 apreciază asta.
  17. amy46

    amy46 Comandant forum

    Eu nu voi renunta la nimic,am sa fac si Regina si circul...:D...in cel mult 4 zile voi face plantele pt circul de pe insula ,iar cu dropul ma voi descurca cumva...maine doar voi inmulti plantele de pe insula ca sa profit de bonusul +1...atat cat sa-mi acopere cele 3 terenuri si dupa ce termin cu regina incep si circul pe insula...dupa calculele mele am nevoie de 13 ture de plante(la 4 ore cat ramane daca punem doar apa)...fac 3 ture pe zi....deci in 3 zile jumate sunt gata plantele,apoi saguaro pt drop...cel putin asta ii planul meu...
     
    MicuNicu, rubarbu, malagambafane și alți 16 apreciază asta.
  18. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Sunt frumoase ,dar prea rapid unul dupa altul si suprapuse trei eventuri ,prea incarcat jocul.
    Nu stiu ce o sa fac ,astept ziua de maine sa vad ce decizie iau.


     
    MicuNicu, malagambafane, George9292 și alți 13 apreciază asta.
  19. Razvy78

    Razvy78 Scriitor activ

    e bun eventul dar nu-mi place ca se suprapune cu regina carnavalului! de ce sa fim obligati sa renuntam la o zi dintr-un event sau altul?
     
    MicuNicu, malagambafane, George9292 și alți 14 apreciază asta.
  20. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Recompense bunicele,linii de vrej bune dar nu fac niciunul dintre ele,de ieri am renuntat si la regina...iau o pauza la aceste eventuri ptr a-mi pune putin la punct ferma cu cele necesare..Distractie placuta la circ...votul meu este pozitiv...
     
    malagambafane, Eponge, donnadmn și alți 11 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.