Feedback Cireașa de pe tort

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 19 Iul 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 26 Iul 2017.
  1. Îmi place

    50,2%
  2. Îmi este indiferent

    5,4%
  3. Nu-mi place

    44,4%
  1. [nairam]

    [nairam] Novice forum

    " Acesta va apărea, aleatoriu, la recoltarea adăposturilor, atelierelor, pomilor de pe terenurile continentale " .... care sunt acele terenuri continentale !?
     
    sile_mony, dadan, miracol31 și alți 2 apreciază asta.
  2. leczeg_laura

    leczeg_laura Mogul forum

    Pajistea principala,pasunea salbatica si luminisul
     
    sile_mony, dadan, lilianapostelnicu și alți 7 apreciază asta.
  3. cucu5555

    cucu5555 Novice forum

    Am recoltat de pe pasune plin de pomi si nu a iesit niciun bon de comanda. Mai are cineva aceasta problema?
     
    sile_mony, cocosica76, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  4. horiaflorin41

    horiaflorin41 Scriitor activ

    Si eu de pe doua planse cu ateliere nici un bon
     
    sile_mony, cocosica76, robert-adila și alți 6 apreciază asta.
  5. pufoasa

    pufoasa Novice forum

    si la mine aceeasi problema
     
  6. gaby_zarny

    gaby_zarny Scriitor în devenire

    am recoltat toate cele 3 terenuri care erau pline de artari si am primit doar 12 bonuri de comanda.. mi se pare foarte putin.. la reproducere sunt sanse sa primim mai multe? merita sa schimb artarii si sa plantez garoafe?
     
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu, nu merita.
     
  8. gaby_zarny

    gaby_zarny Scriitor în devenire

    @_Agathon_ si e mai ok sa pun adaposturi? avand in vedere ca au timpul de recoltare mai mic de 20 ore?
     
  9. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Am vrut sa-ti atrag atentia ca din parcele nu iese drop. Deloc. :oops:
     
  10. gaby_zarny

    gaby_zarny Scriitor în devenire

    am inteles ca nu iese drop din parcele.. intrebam ce e mai rentabil pomi (20 ore) sau adaposturi (12-17 ore)..

    daca cineva a primit mai multe bonuri de comanda va rog sa spuneti ce ati plantat / recoltat..
     
  11. la_babutza

    la_babutza Începător forum

    unde gasesc cofetaria?
     
  12. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Personal, am cules de pe un teren pe care am 4 Menajerii in care am introdus ursi portocalii, adaposturi de ratoni si pe teren doar ratoni (in total 48 ratoni) 4 bonuri de comanda. E greu sa dam sfaturi in aceste conditii.

    In inventar la decoratiuni.
     
    sile_mony, -ciocollate-, dydyana97 și alți 8 apreciază asta.
  13. StinckyRedneck

    StinckyRedneck Junior Expert

    De pe trei terenuri pline cu urși galbeni am obținut, la recoltare, cinci bonuri.
    De la trei copaci fermecați am obținut zero bonuri. Nu înțeleg de ce nu se dă dropul la copaci fermecați, am investit destul de mult ca să-i obținem.
    Să vedem mâine, la baby boom, ce vom primi, dar chiar nu pricep cu ce am greșit de ne vin eventuri dese și grele (eu așa le percep). Sper ca după astea să fie o perioadă de liniște, măcar o săptămână sau două, mă simt surmenat :oops:
     
    sile_mony, -ciocollate-, rubarbu și alți 10 apreciază asta.
  14. miracol31

    miracol31 Profesionist forum

    eu sunt fericita posesoare a,0 bonuri din toate parcelele ocupate de pomi xxl si ursi:p:D
     
  15. bmia_maria

    bmia_maria Scriitor activ

    Doar cofetaria o obtinem gratis ..cronometrul de bucatarie se obtine doar in urma achizitionarii cosului ?
     
  16. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Si la mine de pe pasunea salbatica cu 2 manufacturi si doua menajerii upgradate, restul adaposturi si copaci...nici un bon :oops:
     
  17. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Da
     
  18. bmia_maria

    bmia_maria Scriitor activ

    Multumesc
     
  19. adrianapatran

    adrianapatran Comisar forum

    Din 3 terenuri pe care am pus doar ateliere am recoltat 22 bonuri ,destul de putin zic ....:)
     
  20. andrei-cristian2000

    andrei-cristian2000 Începător forum

    unde gasesc cronometru? cofetaria a-m gasito.