Feedback Client Unity/WebGL

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 28 Sep 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre clientul Unity / WebGL?

  1. Îmi place

    13,0%
  2. Mi-e indiferent

    1,1%
  3. Nu-mi place

    85,8%
  1. erminia76

    erminia76 Junior Expert

    Sunt foarte dezamagita,jocul merge foarte greu.Si asa cum zicea cineva si la mine cursorul mouse-ului sare,la deschiderea lazilor.Am vrut sa donez un cadou verde,jocul sa blocat si cand l-am deschis din nou cadoul verde disparuse.Vrejul nu asculta,la recoltari click-ezi pana clakezi.
    Sper ca cineva sa faca ceva!
     
    maitrey_york, marianz, -feli58- și alți 14 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Nu-i nicio polemica, daca citesti ce i-am raspuns lui nikolae, ai sa vezi ca nu viteza este problema la care ma refer in ceea ce ma priveste (spun asta pentru ca mi-ai citat postarea). Ferma mi-o deschide chiar mai repede decat cu Flash, iar laptopul este achizitionat la inceputul lui decembrie. Citind ce s-a postat intre timp, cred ca referirea la cum se poate depasi acea problema la recoltatul manual era suficienta... ;)
     
    marianz, MicuNicu, tudor395 și alți 12 apreciază asta.
  3. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Intr-adevar, sunt unele lucruri (mai multe sau mai putine) care nu functioneaza asa cum ar trebui, asa cum functionau cu Flash. Repet, toate acestea se vor rezolva in timp, asa cum a facut si Adobe. Trebuie sa avem rabdare si incredere. Dar, asa cum este acum, mai greu, mai putin greu, mai cu hopuri, mai cu cativa nervi, mai cu rabdare, mai cu intelegere, se poate juca. Succes tuturor !
     
    Claricel, cadina, tudor395 și alți 17 apreciază asta.
  4. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Corect! Intre timp am remarcat faptul ca s-a revenit la modul anterior de atribuire a cadourilor, ceea ce este foarte bine. Speram sa se rezolve in timp si celelalte probleme.
    Tot de acolo trimit si eu, dar nu am probleme nici de trimitere, nici de contorizare numar cadouri trimise.
    La mine piata se vede bine, mare si clar, la fel si cursorul. Cu toate acestea, as prefera sa se revina la varianta clasica, mai putin complicata si mai rapid de accesat.
     
    Modificat ultima dată: 14 Ian 2021
    marianz, -feli58-, tudor395 și alți 15 apreciază asta.
  5. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Da, dar eu nu pot trimite cadouri... Nu-mi apar prietenii in lista. Daca incerc sa trimit de acolo de unde se iau punctele de avansare in nivel a vecinului, imi arata ca trimit cadou dar numarul de cadouri este tot 7....

    Si, o alta problema, la piata am cumparat cate ceva orbeste, nu se vedea cursorul mouse-ului... trebuia sa nimeresti bifa altfel nu reuseai sa cumperi...
     
    marianz, tudor395, davidsiirina08 și alți 7 apreciază asta.
  6. ang30la

    ang30la Cunoscător forum


    Si eu sunt pentru piata clasica. Era rapid si usor de accesat.
    Poate mai sunt si alti fermieri care doresc piata clasica ( ar trebui sa scrie mesaj ) si astfel poate se indura de noi echipa dezvoltatorilor si se revine la piata care a fost .
    Multumesc
     
    kami12., tudor395, -ciocollate- și alți 15 apreciază asta.
  7. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    mai intampin cineva greutati la deschiderea lazilor de cadouri,ale mele se deschid f greu spre deloc-multumesc
     
    maitrey_york, kami12., jymi52 și alți 12 apreciază asta.
  8. CLAUDIU_T

    CLAUDIU_T Junior Expert

    Si eu subscriu pentru revenirea la piata clasica.In rest vad ca incet,incet se remediaza celelalte inconveniente.Sa speram ca va fi OK
     
    pinok86, tudor395, davidsiirina08 și alți 12 apreciază asta.
  9. marianz

    marianz Scriitor în devenire

    si la mine se deschid greu si muncesc mult ca sa le deschid
     
    maitrey_york, trusca_mc, pinok86 și alți 10 apreciază asta.
  10. tchupy

    tchupy Analist forum

    Eu prefer varianta actuala de piata, de exemplu: in timpul unui event de reproducere, vreau sa vand sau sa cumpar doar reptile, acum pot sa filtrez si sa vad exact ceea ce ma intereseaza. Pe vechea piata doar puteai sa pui o gramada intr-o anumita ordine.
     
    tudor395, pinok86, MicuNicu și alți 6 apreciază asta.
  11. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Triunghiurile care arata coacerea sunt cam mici la itemuri si nu prea le vad. Poate si cei mai tineri au aceasta problema :). Sa speram ca va fi si asta remediata
     
    luciana1949, marianz, robert-adila și alți 12 apreciază asta.
  12. adicriss

    adicriss Începător forum

    subscriu pentru piata clasica . era mai simplu de accesat
     
    maitrey_york, marianz, cristian și alți 10 apreciază asta.
  13. angelica.d

    angelica.d Ambasador forum

    Ma alatur si eu...era mai ok..vechea piata....nu inteleg de ce sa complicat atat..
     
    maitrey_york, marianz, cristian și alți 11 apreciază asta.
  14. -feli58-

    -feli58- Novice forum

    da si eu ma alatur celor care vor ca jocul sa ramina neschimbat
     
    maitrey_york, marianz, cristian și alți 8 apreciază asta.
  15. erminia76

    erminia76 Junior Expert

    Si eu sunt pentru piata clasica. Era rapid si usor de accesat.
     
    maitrey_york, marianz, cristian și alți 8 apreciază asta.
  16. luizacuflori

    luizacuflori Scriitor activ

    Am o problemuta cu palmierul Acai.Nu vrea,si pace ,sa fie vizibil(dupa ce l-am pandit ceva vreme pt a-l debloca)!L-am sters,i-am schimbat locul,am schimbat terenul.....Nimic,doar floricele rotitoare..Ca sa fie vizibile ,ar trebui sa pastrez terenul liber in jur pt a le putea vedea(ca si floricelele sunt anemice,greu vizibile printre alti pomi sau adaposturi).Am sters ce trebuia,asa ca ,deocamdata am sa tin 2 pomi jos de tot ....Daca am postat aiurea(cum fac de obicei),scuze anticipate.:(
     
    cadina, CLAUDIU_T, davidsiirina08 și alți 9 apreciază asta.
  17. bibica551

    bibica551 Începător forum

    Va rog sa-mi spuneti de ce apare pe toate campurile un ceas intr-un chenar negru. Ma deranjeaza foarte tare mai ales ca este mare si-mi ocupa parcelele.
     
    jymi52, davidsiirina08, marianz și alți 5 apreciază asta.
  18. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu stiu despre ce vorbesti. Ne poti oferi un print?
     
  19. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Salut !
    Probleme mai sunt, ieri m-a disperat la reciclomat, nu confirma donarea de plante, am si gresit donand mai mult, nu vedeam cati creitari am primit...samd...
    Dar nu pot sa nu remarc ca usor-usor se rezolva problemele....Clientul merge din ce in ce mai bine, sincopele s-au rarit, clientul nu mai e asa setos de Ram, prima data rula doar in Ram...Acum e mai modest, ii trebuie doar 30% din cei 8 Gb...
    Mutand bara de comenzi Windows in lateral, cu 120% din setarile jocului, chiar arata mai bine (parcelele mai mari decat inainte pe flash)...
    Asta ar functiona numai la cei cu ecrane extra wide, cum am eu la laptop. Pun o poza sa vedeti cum incarca ecranul, si Ram-ul, ca se vede un pic din indicator.
    [​IMG]
     
    rocop, Papy, marianvaly6767 și alți 11 apreciază asta.
  20. bibica551

    bibica551 Începător forum

    upload_2021-1-17_0-40-5.png
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Ian 2021