Feedback Client Unity/WebGL

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 28 Sep 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre clientul Unity / WebGL?

  1. Îmi place

    13,0%
  2. Mi-e indiferent

    1,1%
  3. Nu-mi place

    85,8%
  1. DW..

    DW.. Scriitor activ

    Eu am avut si inca am o singura problema.Pomii de pe ferma si de pe insula arata ca si cand abia i-am cules,indiferent de stadiul de coacere(inclusiv cei care sunt gata).Doar arboretum-urile fac exceptie,ele arata normal
    Revin cu o completare: plantele ,manufactura si menajeria se comporta la fel ca pomii.Ferma principala isi mai revine la normal din cand in cand dar daca ies de pe ea si reintru are aceleasi probleme
    In schimb jocul merge mai repede decat in versiunea Flash
     
    Modificat ultima dată: 24 Noi 2020
    malagambafane, giuly1969, MicuNicu și alți 2 apreciază asta.
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pare ca sunt destule probleme...
    Vad ca nu pot activa bonusuri pe slot de aur, nici direct din slot, nici din camara. Am incercat sa pun chiftelute cu branza si vas valentin, si nimic...
    Dezastru daca nu merg bonusurile...
    PS: Dupa ce am incercat de cateva ori sa pun bonusuri si nu se intampla nimic, atat din slot cat si din camara, am iesit si am reintrat...Ce sa vezi?!
    S-au pus cam vreo 5 de fiecare, a scazut si stocul corespunzator...Asa ca am vreo 35 ore de bonusuri inutile...
    M-am cam enervat...
     
    Modificat ultima dată: 24 Noi 2020
  3. mara031991

    mara031991 Expert forum

    cand adun adaposturile nu pot sa pun hrana se opreste, Cu pomoo din ferma aceeasi problema nu stiu care sunt de cules
     
  4. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    La mine arata normal pomii, inca am pus compost pe unul cules, imediat a aratat grafica corecta,nu am pete roz niciunde, am cules cativa pomi manual si combina, totul ok,am activat o paine cu morcovi din sura,un pic de gandire(2-3 secunde) si s-a activat, am schimbat setari la animatie(on-of) si functioneaza. Singura mea doleanta e ca nu poti folosi enter la cumparat seminte si vrej.
     
  5. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    De ce combina se deschide cu grajdarul selectat? Nu era bine ca pe flash cu recoltatorul?
    PS: Pare ca la combina ramane selectat ce s-a folosit ultima oara, nu se deschide "by default" pe recoltator. Poate ramane asa.
    Apropo, dupa ce intram pe forum, ramane vizibila casuta de intrare, nu se reseteaza singura, are nevoie de click...
     
    Modificat ultima dată: 24 Noi 2020
  6. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Eu nu pot sa intru de pe Chrome :(
     
  7. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Încearcă Mozilla, la mine merge mult mai bine decât Chrome
     
    CLAUDIU_T, geckofeet666, derby54 și alți 6 apreciază asta.
  8. .coanamare.

    .coanamare. Scriitor în devenire

    Animatia imi apare cand ma mut dintr-un camp in altul, desi este dezactivata. Pentru amplasarea adaposturilor tasta ctrl trebuie apasata pt fiecare fiecare in parte (nu o tii apasata pana finalizezi amplasarea) si teren nu vezi decat pt un adapost.
     
  9. ang30la

    ang30la Cunoscător forum

    Pe piata mea nu-mi pot pune propriul meu pret , doar cel din bara de sus .




    Toate animatiile functioneaza ( chiar si cele de pe vrej ) desi sunt inchise din setari
    Doar pe iteme sunt animatii, pe adaposturi nu
    La parc deasupra la iteme sunt norisori albi
    Pomii jumatate arata culesi cealalta jumatate arata corect
     
    Modificat ultima dată: 24 Noi 2020
  10. clauliviu

    clauliviu Junior Expert

    Maro peste maro! Asa imi arata toate parcelele cu plante puse. Nu pot vizualiza stadiul de dezvoltare al plantelor. Cand sunt gata de recoltat, dispare semnul de apa/ingrasamant si asa imi dau seama (sau consult cronometrul dand click pe o parcela).In pasunea salbatica, nu pot pune nimic pe o parcela mica din partea de sus, imediat intre sura si rezervorul de apa. Semnele de exclamatie de pe itemuri (cand sunt gata de recoltat) s-au micsorat. Pomii pot sa-i vad....dar sunt plini de licurici. Zici ca a venit deja Anul Nou! :) Mai lucrez, dar cam multe probleme. Folosesc Chrome si incarcarea se face destul de ok, un pic mai mult fata de flash.
    Nu pot sa vad cand sunt gata de recoltat pomii. Trebuie sa dau click pe fiecare in parte. La inventar, cand dau click pe sageti dreapta/stanga pentru cautare, imi ruleaza 2 pagini, nu una. Am plantat din inventar un pom si cand am reintrat sa pun si upgrade-ul, a trebuit sa-l caut din nou. Animatiile sunt ON,desi le-am setat OFF.
     
    Modificat ultima dată: 24 Noi 2020
  11. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    Bună seara!
    La mine s-a încărcat destul de bine.
    Am jucat normal și merge mult mai bine decât data trecută.
    Doar plantele și pomii nu se văd în ce stadiu de coacere sunt.
    Când am intrat la meșteșuguri s-a blocat.
    Am ieșit din joc și am intrat din nou. De data asta a mers ok la meșteșuguri.
    E mult mai bine.
    Felicitări!
     
  12. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    In caseta de cautare (adaposturi) la combina nu merge adaugata/stearsa cate o litera, se selecteaza toate, trebuie scris din nou...
    Si eu vad imbunatatiri fata de ultimul test, de aceea si incerc sa vad ce imi mai atrage atentia, poate ajuta.
    Stagiile de coacere plante si arbori inca nu sunt afisate...
    F5 (refresh) ma scoate din joc, ma duce la inceput la floricica de straduinta...
     
    Modificat ultima dată: 24 Noi 2020
    -MIREDO-, davidsiirina08, giuly1969 și alți 4 apreciază asta.
  13. Claudia

    Claudia Duce forum

    La mine e aproape totul in ordine, lucrez in Chrome. E destul de rapid. Singurele anomalii sunt ca nu se vede cand sunt pomii gata de recoltat si ca nu mai merge tasta Enter la piata. Dar nici nu am verificat chiar toate aspectele, doar pe cele pe care le folosesc in mod obisnuit.

    Din cate se mentiona in mesajul dezvoltatorului, trebuie dezactivat Flash-ul in timpul acestui test.

    Nu uitati de codul bonus mentionat azi, maine noapte expira.
     
    davidsiirina08, dayana, giuly1969 și alți 4 apreciază asta.
  14. crionline

    crionline Novice forum

    Incarcare si rulare joc greoaie, atat in Chrome, Firefox cat si Opera. Delay mare intre <enter> si executia efectiva a comenzii. Din ce am testat si din ce citesc mai sus, nu observ imbunatatiri fata de precedentul test. Cand o sa am de cules 14 campuri: 3 - ferma, 3 - baha, 3 - clar de luna, 4 - (far, parc, insula comorii, coasta) si vrejul, oare cand termin ?
     
    kiulia, davidsiirina08, giuly1969 și alți 3 apreciază asta.
  15. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Nu am ajutor vrej de la combina deci culeg vrejul pagina cu pagina, se incarca putintel cam greu. Atunci cand apesi pe randul de vrej pentru a-l aduna, se schimba fractiune de secunda culoarea. Am avut de adunat vreo 120 bucati, acest joc de culoare mi se pare cam deranjant.
     
    davidsiirina08, -katnik-, giuly1969 și alți 3 apreciază asta.
  16. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pai si nu incerci alt browser? Au mai fost info de la BP ca s-a renuntat de ex la IE din cauza numarului mare de erori.
    Mai toata lumea foloseste Chrome, Mozilla firefox sau Opera...
     
  17. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Si la mine e bine. Am jucat si pe Mozilla si pe Chrome. Pe Chrome parca mai bine. Am intrat pe toate terenurile, la piata am vandut si cumparat, am recoltat si manual si cu combina, iar grafica pare corecta. Deocamdata putina lentoare, dar am rabdare.
    Acum verific poza si afisarea pe forum. :)
    [​IMG]
     
    pinok86, davidsiirina08, -katnik- și alți 4 apreciază asta.
  18. SidTheKid

    SidTheKid Locuitor permanent

    Pe Edge mi se pare cel mai ok, ma rog, asta insemnand mai putine probleme.
     
    davidsiirina08, -katnik-, giuly1969 și alți 4 apreciază asta.
  19. ghostriderr

    ghostriderr Novice forum

    asa greu va functiona jocul de acuma? vom fi nevoiti sa renuntam. am cules manual 120 parcele mici in 10 min si pana acuma nu dura un minut. sper din suflet sa se poata face ceva deoarece jucam de ani buni si ar fi pacat sa fim nevoiti sa renuntam!
     
    amyy49, KikkiG, F_L_O_R și alți 9 apreciază asta.
  20. DSF

    DSF Începător forum

    Salut.
    Personal ma declar complet multumit de clientul unity. Imi place foarte mult ca grafica jocului s-a imbunatatit, ca avem noi animatii, ca nu mai avem grafici blurate, ferestre si texte pe care abia puteai sa le citesti, folosind un ecran cu rezolutie full hd(1080p).
    Jocul arata cu mult mai bine si asta nu poate decat sa ma multumeasca. Folosind Chrome pe un laptop cu specificatii decente mi se pare ca jocul se incarca foarte repede si ca totul imi merge corect.
    Deasemenea imi plac noile imbunatatiri aduse pietei, noua fereastra de prieteni si noile detalii adaugate.

    Am o singura nemultumire, nu imi place acea "manuta" care apare la orice obiect pe care pot sa fac clic. Vreau sa fie mai mica, pentru ca este foarte mare.

    Prin urmare sunt pregatit si abia astept ca jocul sa preia oficial si ireversibil noul client unity. Vot pozitiv. :)

    Edit: 8GB ram ddr4, win 10
    Sincer, tot jucand mi se pare ca se incarca mai rapid decat pe flash. Sunt surprins.
     
    Modificat ultima dată: 24 Noi 2020
    stef85600, davidsiirina08, -katnik- și alți 3 apreciază asta.