Feedback Client Unity/WebGL

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 28 Sep 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre clientul Unity / WebGL?

  1. Îmi place

    13,0%
  2. Mi-e indiferent

    1,1%
  3. Nu-mi place

    85,8%
  1. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Apropo, e deranjant cand deschizi lazi si sare de la inceput...Asta chiar e o problema deranjanta, cand deschid lazi sa o iau mereu de la capat e frustrant..La fel si daca pui ad-uri, o ia de la capat...Cu pomii inca nu am incercat...
     
    18miha18, pinok86, davidsiirina08 și alți 7 apreciază asta.
  2. ghostriderr

    ghostriderr Novice forum

    si noua ne place, dar trebuie facut sa poata juca toata lumea(poate nu ne permitem aparatura de zeci de mii de lei)daca s-a putut pana acuma rugam sa se poata si mai departe
     
    amyy49, 18miha18, ~WarWiCk~ și alți 7 apreciază asta.
  3. SidTheKid

    SidTheKid Locuitor permanent

    Cu 4 GB de ram ma mir ca iti merge, imi mananca 5,3 din 12 si tot se mai blocheaza la un interval de minute.
     
    davidsiirina08, MicuNicu, Ade-Leona și alți 3 apreciază asta.
  4. andutza2011

    andutza2011 Novice forum

    nu mergeeee si am 4gb ddr4, win 10 pe 64 biti,etc.....
     
    18miha18, zyf_laura, davidsiirina08 și alți 6 apreciază asta.
  5. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Am scris lad la cautare si merge.
     
    pinok86, davidsiirina08, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.
  6. lorelena91

    lorelena91 Novice forum

    folosesc mozilla dar probabil e din cauza computerului , este vechi.
     
  7. Ade-Leona

    Ade-Leona Scriitor activ

    La mine merge destul de greoi si asta ma deranjeaza deoarece mi-a ocupat mai mult timp decat rezerv in mod obisnuit fermei. Insa imi plac cateva lucruri, cum ar fi grafica, felul in care pot cauta vecinii pentru a le trimite cadouri...M-a stresat si pe mine deschiderea lazilor dar sfatul lui mariuta48 a venit manusa...multumesc pt sugestie!
     
    Modificat ultima dată: 24 Noi 2020
  8. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Am incercat pe 3 browsere diferite: Chrome, Mozilla si Edge si un lucru este cert pe toate cele trei, jocul efectiv sta blocat vreo 3 minute dupa ce se conecteaza. Pur si simplu ma uit la acel layer de oferte si anunturi fara sa pot face ceva. In rest, dupa ce il pot accesa, jocul se comporta destul de ok. Am remarcat ca la moara categoria favorite nu o afiseaza deloc cum trebuie. La resursele pe care le are laptopul meu, 16 GB DDR4 si Intel I7 9750H, ar trebui sa rulez jocul si la calitate ultra-giga fantastica si tot sa functioneze asa cum trebuie. Eu sunt optimist si sper ca intr-o luna jocul va functiona asa cum trebuie si oricum deja surclaseaza Flash Player din punct de vedere al calitatii video. Sa nu uit, la un anumit interval de timp, jocul se blocheaza si aproximativ un minut nu pot face nimic si acelasi lucru se intampla simultan si cu pagina de forum daca este deschisa, old story
     
    Modificat ultima dată: 24 Noi 2020
    malagambafane, -katnik-, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.
  9. (VioMig25)

    (VioMig25) Scriitor în devenire

    De la 16.00 si pana acum se tot incarca atat pe chrome cat si pe Mozila. Tot ce am semanat pe toate campurile sunt gata demult dar nu le-am putut recolta... Asa va fi si maine la cele 2 eventuri noi? plus ca nu o sa pot precati parcelele pt eventurile noi de maine. Siunt dezamagita foarte. E un joc pe care il joc cu placere de multi ani. Acum va trebui sa imi gasesc alt ferma pe care sa o joc. Imi pare rau doar ca am bagat si bani reali destui in acest joc. Am mai scris dar mi-ati sters postarea. Intrebam si ceream ceva sfaturi pt a putea continua, dar ....
     
    malagambafane, -katnik-, MicuNicu și alți 6 apreciază asta.
  10. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Nu-mi imaginam ca dupa atitia ani de joc sa pun lacatul pe ferma si sa o inchid din cauza tehnologiei moderne...Eu nu pot sa fac nimic pe ferma,ma chinuiesc de vreo ora sa pot sa recoltez si nu reusesc...recoltez un teren dupoa ce se incarca jocul vreo 10-15 min,cind trec la alt teren se blocheaza si resetez si iar o iau de la inceput;daca vreau sa pun animale sau pomi mi se blocheaza,iar resetez,iar astept vreo 10 min,iar o iau de la capat...Ce sa mai pregatesc eu terenurile ptr eventurile de miine cind eu nu reusesc sa iau de pe ele ce e pus acum..Si daca printr-o minune as reusi sa recoltez,cum sa fac eu cantitatea de plante ptr eventuri daca se blocheaza mereu?Acum inteleg de ce s-a facut top 5000...pai multi nu vor putea sa joace...Oricum este frustrant,cred ca vor ramine sa joace acest joc doar cei cu computere performante,ceilalti intram in somaj si pe urma la pensie...Mie,pina aici mi-a fost,ma intrebam mereu care ar fi motivul ptr care nu as mai juca jocul si iata ca mi-a venit raspunsul..
     
    amyy49, malagambafane, cypry34 și alți 17 apreciază asta.
  11. ~WarWiCk~

    ~WarWiCk~ Novice forum

    Nici la mine nu merge jocul, se incarca pana la 100%, si atat, l-am lasat 15 min si nimic, m-am relogat si la fel. Joc pe Chrome de 10 ani si chiar nu vreau sa se schimbe nimic. Va rog sa tineti cont ca majoritatea intampina probleme la logare si, chiar mi-ar parea rau sa renunt la acest joc dupa o munca de 10 ani.
     
    amyy49, malagambafane, -katnik- și alți 14 apreciază asta.
  12. Papy

    Papy Avansat

    Buna ziua, da jocul se incarca destul de greoi. Se blocheaza dupa intervale de timp. Sper sa se rezolve aceste probleme pana in ianuarie altfel nu stiu daca am rabdare sa astept atat de mult ca sa ma pot recreea si eu dupa serviciu. Toate cele bune va doresc si trag speranta sa mai joc si eu pe aici.
     
    amyy49, malagambafane, -katnik- și alți 11 apreciază asta.
  13. robert-adila

    robert-adila Locuitor permanent

    Buna seara!Ma chinui de 3 ore si nu reusesc sa adun!Este groaznic.Am pierdut bonusurile ,dar nu reusesc sa recoltez.
     
    amyy49, malagambafane, -katnik- și alți 14 apreciază asta.
  14. SidTheKid

    SidTheKid Locuitor permanent

    Buba nr 1 sunt animatiile, alea trebuie eliminate de dezvoltator pana se reuseste o varianta imbunatatita.
     
    malagambafane, -katnik-, MicuNicu și alți 8 apreciază asta.
  15. ~WarWiCk~

    ~WarWiCk~ Novice forum

    Cred ca esti unicul care spui ca merge foarte bine, dar la jocul asta nu numai grafica si animatiile conteaza, spun ca un jucator vechi, care chiar am pus suflet la acest joc si, ar fi pacat sa renunt din cauza unor probleme tehnice imbunatatite.
     
    amyy49, malagambafane, -katnik- și alți 15 apreciază asta.
  16. 09kis

    09kis Baron forum

    De 4 ore incerc sa incep jocul dar nu reusesc. Vad ca mai sunt si alti jucatori care nu au trecut de 100%. Cred ca astept pana maine cand voi schimba pe flach. Nu pot nici pe mozila si nici pe crom. Spor celor care se pot juca!
     
    amyy49, malagambafane, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  17. -mamuca-

    -mamuca- Novice forum

    Personal ma declar total nemultumita nu pot aduna plantele asa ca pot spune pas la eventurilor de miine.
     
    malagambafane, -katnik-, MicuNicu și alți 8 apreciază asta.
  18. -mafia444-

    -mafia444- Comandant forum

    Buna seara. Pentru mine ieri a fost ultima zi in care am mai jucat acest joc. Nu credeam ca voi renunta la a mai juca acest joc, dar din cate vad asa se pare. Oricum a fost frumos cat a durat. Poate daca se va gasi o alta alternativa la acest unity voi relua jocul de unde a ramas. Am verificat si eu cerintele pentru acest client unity, unele dintre ele le am, dar nu pot face modificarile pe care le cere acest client unity. Unele dintre aceste modificari nu ma avantajeaza in munca mea. Deci, pana voi vedea ce se intampla in viitor, va urez sanatate si sa jucati cat mai mult acest joc care pe mine m-a relaxat in fiecare seara. O seara buna si ne vom mai vedea.
     
    amyy49, Papy, popik70 și alți 14 apreciază asta.
  19. Ma intreb cat va dura aceasta situatie, acum cand aveam doua eventuri!!? daca nu se remediaza pana maine, sunt hotarata sa ma retrag definitiv din joc. De 10 minute imi spune sa astept, doar atat!
     
    malagambafane, -katnik-, Ade-Leona și alți 11 apreciază asta.
  20. SkumpikaNina

    SkumpikaNina Maestru forum

    Eu una nu vad ferma deloc !:( Acum am intrat de pe telefon si am gasit forumul jos sub chenarul unde ar trebui să văd ferma. Sper să nu rămână așa că spun la revedere eventurilor din păcate .
     
    Papy, malagambafane, -katnik- și alți 7 apreciază asta.