Feedback Comoara regelui pirat

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 8 Mai 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 16 Mai 2018.
  1. Îmi place

    92,7%
  2. Mi-e indiferent

    2,7%
  3. Nu-mi place

    4,7%
  1. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Doar rectificare: Eventul il incepem maine si plantele le primim poimaine. Asa ca voi merge pe drop pana poimaine si abia apoi voi face plantele. SPOR
     
    robert-adila, -katnik-, dumcriss și alți 18 apreciază asta.
  2. usordetinutminte

    usordetinutminte Talent de excepţie

    Din start dau vot pozitiv pentru misiunea de la cooperativa, misiune ce-mi va aduce adaposturi si pomi ce nu-i am inca. Felicitari echipei BP pentru idee. Bafta tuturor la event
     
    robert-adila, -katnik-, dumcriss și alți 15 apreciază asta.
  3. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Misiunea incepe in 10 mai, eventul propriu zis incepe pe 9 mai. In concluzie, trebuie sa-ti innultesti tu plantele pana atunci, altfel pierzi o zi.

    Am votat pozitiv, nici nu mai stiu de cand n-am votat... Dupa inceperea eventului, voi inmulti plantele, voi face integral misiunea (premii foarte bune, n-am arborii si adaposturile noi fiindca nu cumpar MM sa le dau pe aleatoriu), apoi voi continua cu cele necesare pentru eventul propriu zis.

    Felicitari BP, aveam nevoie de un stimulent dupa eventurile suprapuse si cu zeci de mii de plante cerute :).
     
    -katnik-, dumcriss, dadan și alți 19 apreciază asta.
  4. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Noutati, noutati :D Imi place ideea cu gasitul comorii, astept eventul cu nerabdare. Vedem drop-ul cum va fi. Vot pozitiv
     
    dumcriss, dadan, rubarbu și alți 12 apreciază asta.
  5. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Terenurile continentale nu vor putea fi cultivate si nu vor oferi drop.
     
    -katnik-, dumcriss, dadan și alți 15 apreciază asta.
  6. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    da, corect, avem diferenta de o zi intre event si misiune!!
    strategie nula din pacate!
     
    -katnik-, dumcriss, dadan și alți 10 apreciază asta.
  7. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Nula ?! Parerea mea personala este ca - o poti aplica in ziua a 2'a , pana atunci cum spunea cineva mai sus...plantezi planta cu cel mai mare timp de maturare...ptr drop ! ;)
     
    -katnik-, dumcriss, dadan și alți 17 apreciază asta.
  8. .Lucia2013.

    .Lucia2013. Novice forum

    Intrebare: la misiunea-event ajutatoare Regele pirat, nivelul 3 contravaloare animale implica si septel?
     
    -katnik-, dumcriss, dadan și alți 6 apreciază asta.
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu.
     
    -katnik-, dumcriss, dadan și alți 9 apreciază asta.
  10. .Lucia2013.

    .Lucia2013. Novice forum

    Multumesc. Pe de alta parte gemul de dovleac nu se poate folosi in acelasi timp cu chutney de mere si morcovi, corect?

    Asta inseamna ca nu voi putea incheia la limita...mi-am facut deja toate calculele pe urmatoarea saptamana cu tot cu timpul liber disponibil.
     
    -katnik-, dumcriss, dadan și alți 5 apreciază asta.
  11. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Vot pozitiv din toata inima! E un event lejer care ne permite rezolvarea concomitenta a cateva sarcini la Cooperativa folosind terenurile continentale. Maine inmultesc boabele de foc, apoi termin misiunea, asa voi avea si eu certitudinea unui adapost de rinoceri. Bafta la descoperirea comorii din cati mai putini pasi, tuturor!
     
    -katnik-, catapen, dumcriss și alți 18 apreciază asta.
  12. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Corect. Ambele produse sunt pentru slotul diamant. Slotul e unul singur, deci va trebui sa alegi un produs.
     
    -katnik-, dumcriss, dadan și alți 11 apreciază asta.
  13. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Nu se pierde o zi, maine inmultesc plantele normal, dar nu le folosesc la torte, ci pentru misiune. Joi finalizez misiunea rapid, iar plantele primite la aceasta le "aprind" in torte pentru event. La misiune sunt necesare 4900 plante, din care primim la recompense doar 1000, deci 3900 plante va trebui sa le produc maine, rapid. Nu? Ca premii la misiune primim 3 torte + 1 la inceput, deci va mai trebui sa produc plante pentru diferenta de 21 torte sa pot lua vrejul. Asta inseamna inca 16800 plante.
     
    Modificat ultima dată: 8 Mai 2018
    -katnik-, dumcriss, donnadmn și alți 19 apreciază asta.
  14. catapen

    catapen De-al casei

    Clar vot pozitiv :D. Un event minunat atat prin ideea jocului cu comoara cat si mai ales prin premiile de la misiune. Sunt adaposturi si pomi rari. Avand in vedere ca la eventul precedent am uitat ca mai aveam niste monede stea sa cumpar cate ceva din shop, aici in mod sigur voi recupera.

    Imi doresc din event sa fac cat mai mult, insa pe misiune ma voi concentra prima data si ce voi putea face din event va fi ca un bonus :). Felicitari echipei si bafta tuturor la drop si plante.
     
    -katnik-, dumcriss, dadan și alți 11 apreciază asta.
  15. liluc28

    liluc28 Novice forum

    Un event interesant, vot pozitiv! Am o intrebare, ce reprezinta cifrele de pe harta din tutorial?
     
    Eponge, dumcriss, dadan și alți 4 apreciază asta.
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Că eventul este încă ”în lucru”. La lansarea eventului, cifrele nu ar trebui să mai fie prezente.
     
    shimo82, -katnik-, Eponge și alți 8 apreciază asta.
  17. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Nu sunt tare hotarata sa fac eventul Comoara regelui pirat. Nu ma fascineaza premiile! Iarasi prea multe plante de cultivat!
    Aleatoriu nu ma mai incanta ca nu am noroc!
    Misiunea event de la cooperativa o voi face cu siguranta, pentru ca stiu cu exactitate ce premii castig. Sunt incantata de aceste premii.
    Dupa realizarea misiunii la cooperativa ma voi decide daca fac si eventul. Sunt tare curioasa ce o sa-mi pice mie personal din Lada Vânătoarea de comori, din tortele castigate la misiune.
    Abia maine incepe distractia pentru mine! xD
     
    shimo82, -katnik-, Eponge și alți 11 apreciază asta.
  18. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Incep cu 191 unitati de drop...
     
    matusam, shimo82, -katnik- și alți 11 apreciază asta.
  19. Incep eventul cu 208 unitati de drop:music:
     
    matusam, shimo82, -katnik- și alți 11 apreciază asta.
  20. maxxy

    maxxy Rutinat

    497 crengi pentru mine din saguaro, am votat pozitv, bafta tuturor!!
     
    matusam, shimo82, -katnik- și alți 12 apreciază asta.