Feedback Comoara regelui pirat

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 8 Mai 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 16 Mai 2018.
  1. Îmi place

    92,7%
  2. Mi-e indiferent

    2,7%
  3. Nu-mi place

    4,7%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Să fie din cauză că le-ai donat la misiune.....????
     
    -Abramburica-, mara62, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  2. Eponge

    Eponge Rutinat

    Inca nu imi permit sa ma avant in a face sarcina 5 din cauza dropului extrem de slab. Cele 175 de crengi necesare ar putea fi vitale in obtinerea liniei de vrej, asa ca o sa stau in repaus pana in ultima zi a eventului pentru a vedea daca imi permit sau nu sa irosesc niste crengi...
    Felicitari celor care si-au permis sa finalizeze deja misiunea!
     
    robert-adila, -Abramburica-, mara62 și alți 11 apreciază asta.
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    În ultima zi de event nu va mai fi disponibilă misiunea.
     
    mara62, Agro80, malagambafane și alți 11 apreciază asta.
  4. yocoama

    yocoama General forum

    Buna seara,am terminat misiunea .:DIar 9 torte pe care le-am folosit nu mi-au adus prea multe cutii deoarece am nimerat doar o data din prima comoara si o data din 5 incercari in rest numai din 10-12 incercari.xD:cry:
    Fiecare cu norocul lui, poate la urmatorele torte o sa am mai mult noroc:p

    Spor la joc;)
     
  5. ~violetflame~

    ~violetflame~ Profesionist forum

    Buna seara. Imi pare rau, pacat de atatea cutii pe care le-ai pierdut.
    Cum a aratat rubarbu :



    Este mult mai simplu daca se incepe din centru - sageata arata directia stanga/dreapta (o sugestie in plus ar fi sa se sara cate o patratica pe linia orizontala) si dupa ce se afla coloana pe care este situata comoara - se urmeaza sageata in sus/jos (la fel, sarind cate una) si din max. 5-6 incercari se gaseste.
    Spor la drop si la cat mai multe recompense valoroase!
     
    robert-adila, Eponge, misu_mama și alți 12 apreciază asta.
  6. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    buna eu am term misiunea de aprox. 1 orq si nu am primit macelandru so pomul decon norfolk, mai re cineva problema asta?
     
    mara62, deea4u, amy46 și alți 2 apreciază asta.
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Ai efectuat un refresh? O stergere de cache/cookies? Recitirea mesajului inainte de a posta? :)
     
    mara62, amy46, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  8. carcas31

    carcas31 Începător forum

    si eu intimpin aceeasi problema ca si vyyo5252 si am efectuat refresh
     
    mara62, amy46, malagambafane şi o altă persoană apreciază asta.
  9. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

     
    mara62, amy46, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  10. carcas31

    carcas31 Începător forum

    problema rezolvata,multumesc
     
    mara62, amy46, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  11. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Event si misiune terminate ! Mult spor va doresc tuturor !
     
    robert-adila, mariuta48, Eponge și alți 15 apreciază asta.
  12. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Misiune terminata de ieri,iar la event am donat 12 torte,bafta tuturor !
     
    robert-adila, -Abramburica-, Eponge și alți 12 apreciază asta.
  13. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Foarte bune sugestiile lui "violetflame" de a se incepe din centru si de a mai sari o casuta !Au functionat de minune asa incat din 3 torte am luat 8-7-6 lazi.Asa ca...bafta !
     
    robert-adila, -Abramburica-, Eponge și alți 11 apreciază asta.
  14. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Misiunea event de la cooperativa este terminata. Sper sa ma bucur de adaposturi si pomi cat mai mult pe terenuri, nu ca trofee in sura!
    Comoara regelui pirat o incep acum cu 395 crengi, 1404 bob de foc si toate 532 parcele nici insamantate cu planta de event.
    Nu stiu daca am sa am rabdare sau timp de joc sa termin acest event. Incerc doar.
     
  15. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Am reluat de dimineata eventul ptr ca am vazut ca nu mai sunt probleme cu deconectarea,incerc sa fac numarul de plante si pe urma sa ma ocup de drop...am doar 13 sarcini realizate,1700 plante si 40 drop.Am modificat votul din "nu-mi place",in vot pozitiv "imi place" ptr ca...chiar imi place eventul.Succes la drop tuturor.
     
  16. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Am facut ieri misiunea si am jucat 11 runde(cu tortele castigate la misiune). De acum, mai am de facut plante si drop. Probabil voi face mai intai plantele, apoi ma voi axa pe drop. Dar, cine stie? Poate ma razgandesc pe parcurs si voi planta noaptea pentru drop...:)
     
    robert-adila, mara62, marcela_f69 și alți 11 apreciază asta.
  17. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    :) daca va ajuta cumva experienta mea, am pus ghimbir cultura de noapte, iar dropul a iesit chiar binisor...;)merita incercat!
     
    robert-adila, mara62, biluta și alți 19 apreciază asta.
  18. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Multumesc pentru sfaturi fetelor ! Problema mea nu este ce anume sa cultiv, ci daca sa cultiv noaptea pentru drop... Pentru noapte mi se pare mai avantajos ghimbirul salbatic fiindca are timp de maturare mai mic si PET mai multe decat chayote. Daca puneti doar apa se face in 12 ore. Dezavantajul este totusi faptul ca daca stai sa culegi la 23,45, pana a 2a zi nu mai poti cultiva planta de evant. In cazul de fata, e posibil sa mai faci o tura de plante de dimineata, pana la 12...
     
    robert-adila, mara62, marcela_f69 și alți 14 apreciază asta.
  19. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Din ghimbir salbatic am primit peste 50. Si are timpul un pic mai scurt.
    Si am macaleandru!
     
    robert-adila, mara62, megastar_58 și alți 14 apreciază asta.
  20. maimutica

    maimutica Supervizor forum

    Super frumos acest event , azi am inceput sa plantez bob de foc , eventul a inceput pe data de 09 mai , eu sunt foarte intarziata din cauza problemelor , sambata si duminica voi fi la munca 12 ore , am cam putin timp pt a planta si recolta la timp , dar ma voi stradui sa fac cat pot pentru ca chiar imi place eventul, felicitari echipei pentru tot ce fac , votul din partea mea este de nota 10+
     
    robert-adila, mara62, marcela_f69 și alți 17 apreciază asta.