Feedback Competiție de frisbee

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 15 Mai 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 23 Mai 2017.
  1. Îmi place

    74,6%
  2. Nu-mi place

    18,5%
  3. Îmi este indiferent

    6,9%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. pisitani

    pisitani Ambasador forum


    In ultimele 30 de minute de joc , cei de nivel 131+ au bagat cel putin un cos pentru a ramane in top , nu ca sa urce pe primele locuri, dar din 2400 de locuri alocate acestui top raman locuri neocupate, acele locuri ar trebui impartite in ultimele doua categorii de nivel...si cred ca aceasta idee ar conveni tuturor...cei ce au donat 600 sa intre in top ( si aici nu sunt multi) pentru categoria 131+ si cei ce au donat X (pentru ca nu stiu cat a donat ultimul la categoria 106-130 ) o suma rounda...intre aceste doua categorii sa se imparta restul premiilor...daca aceste pareri chiar conteaza , atunci sustin aceasta idee ...
     
  2. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Suntem forte realisti ,daca cititi cateva pagini in urma chair un moderator scria ca nu Sa asteptat nimeni la asemenea pronosticuri asemenea numere de donari , Sa fim foarte realisti acestea nu sau putut obtine fara un effort financiar fie in sc ,suzie sau cosuri ,iar daca cineva a luat cosuri Si a donat ,a donat Si cumparat in mod constient ,si are un loc in Top ,si nu cred ca ar fi atat de mare frustrarea ca Si a celor care au Si cheltuit Si au rams pe dinafara !
     
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    X jucatori au spus ”Până aici”. Y jucători din 200 au mers până în pânzele albe. Dacă nu ne asumăm un ”până aici” învinovățind dezvoltatorul pentru existența celor Y jucători, imaginea jocului are de pierdut mai mult decât ne putem imagina acum ”la cald”.
     
    -elenaion49-, trancesound, Agro80 și alți 6 apreciază asta.
  4. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    ....Giurgiu...1 item de +40% extrem de disputat de toata lumea....pe mine eventul m-a prins total nepregatit...doar 52580 plante cu aproape fara resurse....felicitari tuturor celor care au crezut ca se poate si unii au reusit altii nu...competitia si castigatorii trebuie respectati iar noi invinsii trebuie doar sa reflectam fara sa ne auda nimeni..chiar daca acest item castigat de multi va fi folositor doar la plante si adaposturi.....evident ca multi castigatori nu au nici 20 de item-e...asa ca ofer la schimb pe el 180 item-e de 1500 PE/12h/1x2....pe cuvant schimbul este chiar mai mult decat echitabil...numai bine
     
    -elenaion49-, donnadmn, trancesound și alți 6 apreciază asta.
  5. adina69

    adina69 Scriitor activ

    Imi pare rau sa te dezamagesc, dar m-am interesat si nu se poate darui, negocia sau sub orice alta forma vrei.
     
  6. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    evident Adina69 ca nu se poate darui....incercam doar sa pamfletez putin....stiu foarte bine ce se poate schimba/darui....7 ani...cred ca inteleg cat de cat jocul....cred
     
    -elenaion49-, donnadmn, trancesound și alți 4 apreciază asta.
  7. Shepherd

    Shepherd Guest

    .
    Acest item câştigat de cei care au prins un loc în TOP 200 poate fi amplasat pe toate terenurile iar bonusul are efect pe toate terenurile, deci inclusiv asupra itemurilor.
     
    Georgel72, -elenaion49-, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  8. adina69

    adina69 Scriitor activ

    Ok...eu am vrut doar sa ajut. Nu sunt la curent cu cine si ce a facut, de cand sau cum.
    Poate m-a obosit evenimentul si nu am simtit ironia sau poate...
     
  9. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Seara buna!
    Am stat, m-am gandit si rasgandit in privinta Topului, in cele din urma, ajungând la concluzia ca ar trebui sa ridic capul din pamant si sa privesc optimist inainte! :)
    Am primit multe mesaje de la prieteni, jucatori foarte apropiati, oameni deosebiti, carora doresc sa le multumesc din nou pentru tot sprijinul(le-as scrie numele, dar nu stiu daca le face placere tuturor...), pot spune ca sunt romanii din Top, pe langa cei activi si harnici la evente, ii stiti voi!
    Desi am consumat mii, zeci de mii de resurse muncite si nu m-am ales cu acel item, acum observ ca nu pot spune, ca nu m-am ales cu nimic... cred ca fara sa ma aflu acolo nu as fi aflat niciodata cat imi sunt de alaturi prietenii din joc si cat suflet pun pentru altii...
    Felicitari celor din Top, cu acele cosuri sau fara, va meritati cu varf si indesat locurile ocupate, daca nu a fost loc si pentru mine, poate cu alta ocazie!
    Nu este nimeni vinovat si nu doresc sa mai fie cineva suparat ca nu am intrat in Top, daca eu am reusit sa strec peste, sigur puteti si voi! ;)
    Imi pare rau pentru jucatorii romani din afara Topului, oricum sunt de admirat!
    Va multumesc ca imi sunteti alaturi!
    Multumesc si echipei Farmerama si BP pentru event... data viitoare, poate cosurile nu vor avea produse gata facute! :)
    Noapte buna, tuturor!:inlove:
     
    Modificat ultima dată: 22 Mai 2017
    veve47, rubarbu, blackspace77 și alți 24 apreciază asta.
  10. doryy42

    doryy42 Începător forum

    Cand vor fii creditate itemurile aferente topului nu am vazut in tutorial decat referire la finalul eventului. Asta inseamna ca maine se va rula scriptul de creditare ?
     
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Dacă se va finaliza verificarea listelor cu câștigători, da.
     
  12. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna seara.
    Am citat postarea lui Cruella pentru ca sunt in aceasta situatie.
    La ora 14.15 am achizitionat 6 cosuri mari pentru a prinde ultimele locuri din top 131+.
    Am donat pe banda rulanta 40 de minute continuu 145 de frisbi-iuri (120 din cosuri si 25 macinate la moara)
    Am ramas cu 9 frisbi-uri nedonate caci s-a incheiat timpul regulamentar dar am reusit sa prind topul.
    Cam asta a fost evolutia mea dupa ce am reusit sa fac 530 de frisbee cu resursele din sura.
    Daca e sa raspund eu (personal) la aceasta intrebare raspunsul meu este clar: Nu doresc suplimentarea topului cu nici un jucator.
    Am riscat constient si faptul ca am intrat in top a fost pur noroc. Daca ratam la mustata nu ceream sa fiu si eu bagat in seama.
    Acum as dori sa revin la cei care nu au prins topul la 131+ (vorbesc doar pentru aceasta categorie pentru ca la restul nu stiu cum a fost)
    La 131 + a fost macel. Macel cu M in adevaratul sens al cuvantului.
    S-a sarit de la 570 la 655 intr-o ora.
    Aici nu a mai mers nici o strategie. Degeaba te gandeai ca dimineata topul era undeva sub 500 si tu ai 650 si pleci la job ca ai prins topul. Ghinion seara cand vi acasa constati ca nu l-ai prins.
    Nu vreau sa lungesc vorba.
    Ideea e ca toti cei care au donat peste 550 de frisbi au muncit si au sperat pana in ultima ora.
    De acolo a inceput macelul.
    Eu propun ca acesti jucatori sa primeasca un item.
    Sa-i spunem: "Au mers pana la capat" item care sa ofere un 20-25% PE/PET la 24.00 de ore.
    Astfel au o amintire superba legata de acest event si nu un gust amar.
    Referitor la felicitari pentru ca am intrat in top, personal consider ca nu le merit.
    Faptul ca am dat cu cardul mai tare decat alt jucator nu e un lucru de lauda sau de felicitari.
    O seara minunata si toate cele bune va doresc,
    Cu respect ...
     
    mara62, raisa2005, clnmarius și alți 28 apreciază asta.
  13. pisitani

    pisitani Ambasador forum


    Buna,
    felicitari pentru ca ai incercat pana in ultima secunda , in top-ul meu nu a fost chiar multa munca recunosc, am avut investitie doar cu resursele din ferma, ce e drept sunt pe zero cu SC, Suzy, dar a fost alegerea mea sa merg atat de departe...dar in categoria 131+ am muncit mai mult decat credeam, telefonul meu nu a avut atatea alarme cum a avut la acest event, daca as avea posibiliatatea ti-as da acest item cu ochii inchisi pentru ca il meriti, pe mine nu ma mai intereseaza sa avansez asa repede ...
    Felicitari tuturor....si multa bafta in continuare , ne mai asteapta un top ...si cred ca va fi la fel de special, doar ca acolo va conta munca noastra ca fermieri si bineinteles investitia....
     
    Modificat ultima dată: 22 Mai 2017
  14. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    event interesant (cu toate castigurile mici pe care le-am obtinut - doar un axolotl, restul nimicuri)
    nu mi-am propus sa intru la top 200...nu joc cu bani reali..
    multa pasiune si dezamagire, la sfarsit de event pentru unii jucatori...
    respect pentru jucatori romani care au intrat in top 200 la categoria lor
     
  15. deea4u

    deea4u Analist forum

    Imi mai lipseau 3 friesbee sa intru in top, dimineata cand am mers la servici eram pe locu 119 si cand m'am intors eram sub 200, ma simt dezamagita ca nu mi'am atins obiectivu in acest event. :( si sunt multi care sunt la fel ca si mine...:(
     
    malagambafane, roliana57, pisitani și alți 5 apreciază asta.
  16. stoiantudorel

    stoiantudorel Comandant forum

    Sa spun felicitari sau buna investitie chiar nu stiu.!.Dar spun atat indiferent de cate locuri erau in top batalia la ultima categorie tot crancena era si tot cativa jucatori nu ar fi intrat in top.Sper ca la alte topuri sa ne unim si noi jucatorii si sa facem strategii de grup nu individuale poate reusim sa fim cat mai multi in top.Eu va urez noapte buna si ne vedem la urmatorul ''RAZBOI''
     
    mara62, -crokyyy1234-, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  17. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Sa ma bag si eu putin in discutie... Intr-adevar ideea de a-i pune pe cei cu nivel +131 intr-o singura categorie a fost neinspirata. O recompensa pentru cei care au donat peste 500 frisbee, ar fi indicata avand in vedere ca sunt cei care sustin financiar jocul, indiferent ce au cumparat, de ce sau cand... Problema de a intra sau nu pe acest forum pentru ,,cei mici", e discutabila. Eu una n-am putut intra aici pana anul trecut (aveam lvl 86) si nu pentru ca n-am vrut ci pentru ca nu puteam (cand dadeam click, ma directiona pe pagina oficiala BP), indiferent de motorul de navigare folosit.
    Acum am facut parte din categoria 91-93. Asa cum am spus, n-aveam de gand sa particip la top. Nu dispun de SC sau SCS foarte mult (am cam 400 din fiecare pe care le pastrez pentru inceputurile de event) si nu vreau sa cumpar. Cu toate astea am mai donat cred 32 sau 34 frisbee. In categoria mea, primul loc a avut 557 donatii, al doilea 467 iar ultimul 54. Daca as fi cumparat un cos urias as fi fost in top, dar a fost optiunea mea sa nu investesc bani reali.
    Dar am si eu o intrebare pentru cei din ultima categorie...Cu rezerve limitate de SC si SCS, fara cumparaturi cu bani reali cate donari ar fi reusit sa faca? Nu este un repros, departe de mine gandul asta... Fiecare face ce vrea cu banii lui... Stiu, curiozitatea a omorat pisica, dar mi-as dori un raspuns din partea cuiva cu lvl peste 180 sa zicem...
     
  18. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Sunt in top, dar nu simt ca as fi castigat ceva.:(:(

    Singura mea satisfactie este ca o parte dintre jucatorii mai mici au reusit sa ajunga in top.Macar exista cineva care se bucura dupa tot acest esec. Ma bucur si eu pentru ei si ii felicit pe toti.

    Nu mai am energia necesara nici sa ma mai uit in top, nici sa mai lucrez ceva in ferma.Este pentru prima data in multi ani, cand nu

    montez repede ferma cu iteme dupa terminarea unui event. Pur si simplu nu pot,sunt foarte necajita.

    Asa este vecine, nu meritam felicitari, este achizitia cea mai .....nici nu stiu cum sa ii spun, parca as fi dat mita ca sa o obtin.Ma simt rau ca am cumparat-o. :eek::eek:
    Si eu am mai luat cosuri in ultima clipa, iar catelusii se lasau asteptati, mi-au ramas 13 frisbee.

    Ce sa mai spun? Eu am luat niste decizii in legatura cu investitiile in acest joc.

    Am vorbit la telefon 10 minute si era cat pe ce sa ies din top.Am cazut de la 95 la 176. Daca se vindea acest item intr-un magazin, ne-am fi calcat in picioare.
    Nu asa se face!! Urat, foarte urat.-.--.-
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 23 Mai 2017
    donnadmn, raisa2005, mihaelaiuhas și alți 25 apreciază asta.
  19. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Buna dimineața

    Ca si tine Elena si ca multi alti fermieri nici eu nu ma pot bucura de acest item ,a fost măcel a fost urat ,îmi pare rău ca m am băgat in ,,hora ,, si a trebuit sa joc pana la final .
    Probabil după acest event multi avem nevoie de o pauza .
    Toate cele bune tuturor ...
    PS. Felicitări finaliștilor !
     
    Veverita02, donnadmn, marcela_f69 și alți 24 apreciază asta.
  20. dadan

    dadan Împărat forum

    Nu am prins top-ul pentru 25 de frisbee dar asta a fost decizia mea : m-am uitat la cos,m-am uitat la forum si am decis sa nu investesc.Item-ul era bun dar m-am gandit ca daca investesc,va creste competitia si vor investi si altii si am considerat ca pentru ce se ofera nu trebuie sa mai bag bani in acest joc decat pentru combina.
    La inceput eram mai patimas si ma bucuram de tot ce imi oferea jocul.Eventurile erau mai rare (1-2 pe luna ) si aveai timp si pentru misiuni si pentru refacerea stocurilor,cerinta de drop era mai mica,nu erai contra cronometru.Chiar ma bucuram de joc.Acum a devenit obositor .Adaposturile noi se succed cu repeziciune,arborii la fel iar aleatoriul este la el acasa.Eu nu am prins linia de vrej cu florile,nici linia cu drop-ul nici posibilitatea de a achizitiona mai multi howie.
    Sunt multumit de ceea ce am realizat pana acum insa nu mai simt nevoia sa avansez rapid asa ca voi participa doar din inertie si din ce in ce mai mai putin implicat.
    Imi pare rau pentru cei din grupa mare,meritau item-ul pentru efortul depus,perseverenta si investitie.
    O zi frumoasa tuturor!
     
    veve47, crissram, rubarbu și alți 28 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.