Feedback Competiție de frisbee

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 15 Mai 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 23 Mai 2017.
  1. Îmi place

    74,6%
  2. Nu-mi place

    18,5%
  3. Îmi este indiferent

    6,9%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. manebv

    manebv Scriitor în devenire

    Am citit si rascitit tot ce s-a scris pe fondul acestui event si am ajuns la mai multe concluzii...
    1. sunt total de acord cu jucatorii din ultima categorie a topului care se simt nedreptatiti cu impartirea nivelelor. Chiar nu e normal ca peste ceva timp sa te mandresti ca ai un item castigat cu un efort financiar iesit din comun, nopti nedormite, resursele fermei aduse la falimient aproape si sa apara un alt fermier si sa zica: "a, pai si eu il am desi nu prea stiu cum l-am castigat... "
    2.sunt total de acord cu impartirea topului pe nivele, in caz contrar lupta se dadea intre aceiasi jucatori de nivel mare, in exact aceleasi conditii dar disparea frustrarea pe care tocmai am expus-o mai sus
    3.dupa parerea mea (si asta nu trebuie sa convinga pe nimeni) se putea face impartirea pe niveluri dar cu premii pe masura efortului fiecarei grupe. Exemplu: se putea incepe la grupa cea mai mica cu un item care da 5%PE si in ordine crescatoare se puteau premia urmatoarele grupe cu itemi de 10%, 15% si asa mai departe pana la un premiu pe masura "razboiului " din ultima grupa. Asta cred eu ca ar fi eliminat polemica contributiei pe care fiecare a adus-o pentru a ramane in TOP. Asta sunt , atata dau , atata am!!
    Personal, dupa ce am citit tot ce au postat jucatorii de nivel mare , care dupa ce au donat frisbee in cantitati la care eu nici nu puteam visa si au ramas pe "dinafara", ma simt aproape rusinat de faptul ca am ramas in TOP la nivel 99-100! Asta pentru ca desi am tras de alarma , am redus stocurile la 0 la SC , am cheltuit milioane de gg din visteria fermei mele, NU am fost nevoit sa fac si alte investitii in moneda reala.
    E prima data cand am o asemenea realizare, desi joc de cativa ani buni acest joc, si credeam ca altul o sa fie sentimentul dupa...

    Felicitari invingatorilor , iar pentru invinsi ......fruntea sus!!
    Pentru BP: Domnilor aveti grija de cei ce fac posibila continuitatea jocului!!
     
    H3ra, iarina56, dydyana97 și alți 20 apreciază asta.
  2. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Multumesc mult, apreciez enorm bunatatea unei peroane... ce pot spune, recolte bogate si multă sănătate! :)
     
    dydyana97, donnadmn, marcela_f69 și alți 9 apreciază asta.
  3. popik70

    popik70 General forum

    Ziua buna. Eu nu am participat la top , doar am luat linia de vrej. Sa-i felicit si eu pe romanii ramasi in top. Din fiecare grupa. Am citit comentariile pe forum. Batalie mare la grupa '' mare '' . Nu stiu cati din ultima grupa au investit bani reali. Dar , daca la acest top ai inceput sa investesti real , pai , iti asumi responsabilitatea si mergi pana la capat investind pana te clasezi in top. Este alegerea fiecaruia. Am mai spus intr-o postare , ca se va dona in ultima clipa a eventului. Dupa f mult timp , am cumparat MM , dar nu pt event , ci pt combina ( incepuse sa ma doara mana de la ''clic-uri'' xD ) si sa iau ceva misterioase. Departe de mine sa jignesc pe cineva. Acum 7 ani am inceput sa joc de placere acest joc. De fapt am descoperit jocul pe un site de socializare , apoi am fost '' mutata '' aici. Pe atunci aveam un alt cont. Mi-am facut contul pe care il am acum , luand-o de la 0. O perioada bagam bani sa ma ridc in nivel. Acum nu ma mai stresez. Joc de placere , sau mai exact intru pe ferma din reflex. Cu toate ca , pt ajunge la un nivel de grupa mare , nu este asa de usor. Evident ca ei mai baga si ceva banuti , iar dezvoltatorul ar trebui sa tina cont de acesti jucatori. Fara jucatorii care investesc , nu stiu cat de departe ar fi avansat acest joc.
    Sunt total de acord cu impartirea pe grupa. Altfel la acest top ar fi fost doar cei '' grei '' . Si ar fi fost iar discutii interminabile pe acest aspect.
    Ieri in grupa mea erau 8 romani , azi sunt doar 7 . Asa-mi arata clasamentul.
    In speranta ca nu am incalcat regulamentul cu aceasta postare si nu am jignit pe nimeni , va doresc o zi cu multa iubire in suflet.
     
    veve47, crissram, -ciocollate- și alți 15 apreciază asta.
  4. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna dimineata,
    Sa nu-ti moara pisica de atat curiozitate am sa-ti raspund eu (strict din puctul meu de vedere).
    Tine cont ca discutam despre eventul actual (drop de 7-8000 de unitati in 6 zile si 80-90.000 de plante)
    Hai o luam pe rand.
    1. Care sunt "sursele" de a face drop mult?
    Howie, arbori fermecati, garoafe instant, cosuri cumparate.
    Howie si arbori fermecati cam devin nuli in cazul acestor cantitati (acopera maxim 20-25 % din necesarul de drop)
    Garoafele instant devin si ele nule fara SC.
    Cosurile presupun bani.
    Concluzie: Nu poti face drop fara resurse.
    2. Care sunt "variantele" de a face multe plante?
    Chutney, bonus dublu in sura la Roata, Super Suzy, Super Compost
    Chutney - ok - are toata lumea
    Bonus dublu la roata - presupune muuulte rotatii sau noroc chior
    Cresterea cantitati cu Super Suzzy si a vitezei cu Super Compost iarasi devin nule
    Concluzie: Nu poti creste cantitatea de plante fara resurse.
    Sa stii ca la un event cei mici au drop mai bun decat cei mari.
    Pentru un level 90 garoafele sunt aur la drop, pentru mine nu.
    De asemenea o planta de event de 7 ore ofera un drop mai bun pentru un nivel mic decat pentru unul mare.
    Acum daca te uiti la ce am punctat mai sus vei vedea ca SC te ajuta si la drop si la plante.
    Un jucator de nivel 200 are in general cativa arbori fermecati pentru drop, cativa Howie si muult super suzzy si super compost obtinute din pomi jumbo.
    Alte atuuri nu are. Nu are nici un teren in plus, nu are nici un item care sa-i dea drop in plus sau plante in plus, nu are nici vre-o reteta magica la mestesuguri.
    In concluzie, in conditiile enuntate de tine probabil ca ar fi donat acelasi numar de frisbi ca si tine.
    Deci lasa pisica sa prinda soareci si crede-ma ca la nivel 200 nu ai nici o facilitate in plus fata de nivel 90.
    Asa ca o paranteza doar sa sti ca eu termin eventurile normale la limita timpului si asta din cauza ca nu am drop. Nu am nici un howie, am doar 3 arbori fermecati si nu folosesc SC pe garoafe instant. Imi pastrez cu mare grija toate resursele si le folosesc doar cand am stric nevoie de ele. Plantez doar plante de event combinat cu plante de care am nevoie. Nu e placut sa fi level 200 si sa termini eventurile in ultima zi dar reusesc :)
    Cu respect ...
     
    Modificat ultima dată: 23 Mai 2017
    H3ra, iarina56, -ciocollate- și alți 30 apreciază asta.
  5. cypry34

    cypry34 Junior Expert

  6. celina_amarandei

    celina_amarandei Talent de excepţie

    Imi pare rau dadan ca nu ai reusit sa te mentii in top, chiar ti am urmarit evolutia din ziua in care intrasei in top,pentru ca esti in aceeasi ,,grupa,, cu mine si ieri dimineata am vazut ca erai printre putinii romani, ca la pranz sa constat ca renuntasei. A fost intradevar un event cu multe batai de cap, eu mi am propus doar linia sa o iau si am luat o si apoi m-am jucat cu catelusii lejer, fara stres, pentru ca mi au oferit recompense de care m am bucurat, chiar daca au fost PE, PT,GG, cativa arbori si adaposturi pe care le aveam, dar am primit nu am dat. Este doar un joc, care trebuie sa ne relaxeze nu streseze. Multa bafta in continuare, de maine avem reproduceri.
     
  7. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    [​IMG]
    Multumim BP !!!
     
    rubarbu, iarina56, -ciocollate- și alți 19 apreciază asta.
  8. celina_amarandei

    celina_amarandei Talent de excepţie

    Felicitari si succes in continuare!
     
    rubarbu, malagambafane, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  9. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Multumesc frumos, asemenea si tie !
     
  10. _sirena

    _sirena Veteran Forum

    Pot fi prezentate conturile romanilor castigatori din top/categorii? Pentru multi jucatori, mai ales cei mici (varsta, lvl mic) prezenta in top inseamna o mare reusita.
    Vreau sa felicit pe toti colegii mei care si-au dorit sa demonstreze ca au nevoie de o recunostere a valorii loc in joc (fie cu sau fara medalie)!
     
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Creditarea premiilor s-a încheiat pentru toate categoriile. Nu vom publica lista câștigătorilor, lista oficială pe care o avem la dispoziție ar avea nevoie de prea multe editări. Pentru posteritate pot fi păstrate sau postate print-screen-uri ale topurilor din joc. Felicitări tuturor participanților!
     
  12. -mamaleone

    -mamaleone Mare-maestru forum

    Ziua buna!
    Am primit premiile si le-am pus la copt.
    Multumim BP pentru sansa!
     
  13. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Bravo, succes si la urmatoarele Topuri... ;)
     
    pisitani, malagambafane, marcela_f69 și alți 4 apreciază asta.
  14. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Multumesc frumos, asemenea si tie !
     
    pinok86, dadan, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  15. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Multumesc frumos Fabinica ! Eu am un singur cont, un singur howie pe care am reusit sa-l iau ultima data cand a putut fi luat, un copac fermecat si unul Jumbo care da SCS pentru copaci (luati prin 2011 cred din niste copaci misteriosi). N-am nici eu linii de vrej pentru drop sau plante.
    Cred ca dezvoltatorii ar trebui sa ia in considerare reintroducerea arborilor Jumbo...

    P.S. Felicitari celor care s-au mentinut in top. Imi pare rau pentru cei care nu au reusit...
     
  16. h_ana28

    h_ana28 Junior Expert

    Nu inteleg cam cat trebuie sa astept sa primesc un raspuns la problema mea . Eventul s-a incheiat topul s-a incheiat iar eu stau cu linia de vrej fara itemul APORT pe care trebuia sa-l primesc demult din momentul in care am inchiat etapa...Ce ar trebui sa fac in acest caz...ca nu am primit nici un raspuns ... prompt... din partea Serviciului Suport...
     
    trancesound, malagambafane și kajtarmagda apreciază asta.
  17. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Buna dimineata ! Daca ai incheiat cu succes etapa respectiva, cu siguranta Aport-ul l-ai primit ! Cauta bine de tot, poate l-ai amplasat in Parc sau Insula comorii si nu iti mai aduci aminte !
     
    donnadmn, leczeg_laura, roliana57 și alți 2 apreciază asta.
  18. h_ana28

    h_ana28 Junior Expert

    Eu nu mi-am plasat itemurile nicaieri pana nu am terminat eventul.Cand termin si activez linia de vrej atunci imi amplasezsi itemurile deci nu am unde sa-l caut daca nu l-am primitsi nu inteleg de ce...
     
    malagambafane apreciază asta.
  19. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Fa-mi totusi un favor si cauta item cu item in Parc si in Insula comorii. Nu te costa decat vreo cateva minute ! Si revino cu un raspuns te rog !
     
  20. h_ana28

    h_ana28 Junior Expert

    Am sa caut dar tot nu inteleg daca eu nu am loc nici pe insula si nici in parc cum sa fie itemul acolo .Umbla altcineva in locul meu la ferma si-mi schimba itemurile dupa bunul plac ...
     
    malagambafane apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.