Concurs - Cei mai harnici fermieri - Unica tema de discutii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 3 Ian 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO



    buna, ai citit postarile celorlalti din acest topic?
    la intrebarea ta s-a raspuns deja AICI
    :)
     
    donnadmn și giuly1969 apreciază asta.
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Voi oferi un raspuns mai amplu: vor fi luate in considerare punctele oferite de liniile de vrej care ofera PE pentru ferma, misiunile și comenzile de la Cooperativa care vor oferi PE pentru ferma, itemi care ofera PE pentru ferma (chiar si cele de pe Insula Comorii care vor oferi tot PE pentru ferma), puteti folosi pet-urile care ofera bonus de PE (pentru recoltare), PE de la Roata Norocului, produse mestesugaresti care ofera PE pentru ferma, punctele obtinute in urma felicitarii vecinilor care au avansat in nivel, va vor ajuta si punctele oferite la preschimbarea articolelor ramase in Sura de la eventul in curs, care intre timp se va incheia. Sunt destule oportunitati de a strange puncte, insa va aduc aminte inca o data despre modul de joc, sa fie unul corect.
     
    _Chihuahua_, marcela_f69 și giuly1969 apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Observ ca, din pacate, jucatorii nu aleg link-ul corespunzator pentru a posta o imagine in forum sau aleg un site de upload care nu prea mai face servici. Va recomandam calduros sa folositi functia de "Previzualizare" inainte de a posta. Adica, va pregatiti postarea, apasati "Previzualizare" si daca va apare poza inseamna ca totul este in regula si abia atunci postati. De obicei la un site de upload, cand uploadati poza, va apar cam 3 link-uri. Doar unul din ele este cel potrivit.
     
    giuly1969 apreciază asta.
  4. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Buna dimineata. Am incercat toate cele 3 linkuri care mi-au aparut si unul a fost potrivit. Chiar am dat previzualizare si mi-a aparut poza in postare. Insa dupa cateva refreshuri la pagina a aparut acea iconita.
     
    giuly1969 apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Totusi forumul nu prezinta vreo eroare, pentru ca se pot posta poze uploadate. Ceva, undeva, se intampla: ori cu site-ul de upload ori cu link-ul copiat ori poate cu browserul sau poate ai vreun programel in browser care blocheaza ceva.
     
  6. _Chihuahua_

    _Chihuahua_ Profesionist forum

    Buna dimineata....am o mica problema....am ,,postat,, poza dar imi apare doar link-ul....este ciudat si ma intreb ..de ce?
     
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu ai postat poza, ai postat doar link. In loc sa folosesti butonasul cu acel peisaj pe el, ai folosit acel buton cu o agrafa pe el, cel de introdus link in forum. Cam asa ar fi aratat daca era cum trebuie:

    [​IMG]
     
  8. _Chihuahua_

    _Chihuahua_ Profesionist forum

    Cu o problema asemanatoare ma confrunt si eu...doar ca la mine nu apare iconita aceea ...ci apare linkul unde este poza....se poate observa ca orice apasa pe link-ul din postarea mea pentru concurs...se deschide poza in alt tab....problema este ...ce nu am facut bine? Intreb acest lucru deoarece am copiat linkul acela al pozei...oare si la mine este aceasi problema?Trebuia oare alt link?Desii altul nu am gasit...
     
  9. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    E posibil sa fie din cauza site-ului, caci am mai avut probleme, insa azi cand am vazut ca merge un link m-am bucurat. Am gasit alt site de upload care pare sa mearga. Ce ne sfatui sa facem? sa mai postam odata mai jos sau mai intai sa stergem postarea unde nu se vede poza?

    Edit: nu inteleg, mi s-a sters si prima si a doua postare. Nu mai am voie sa postez poza de concurs?
     
    Modificat ultima dată: 5 Ian 2015
  10. Chronos

    Chronos Guest

    AICI ai avea ceva detalii.
     
    _Chihuahua_ apreciază asta.
  11. _Chihuahua_

    _Chihuahua_ Profesionist forum

    Multumesc Chronos.Problema este ca asa am facut...si asa am facut si la concursul celalalt...doar ca acum m-am trezit ca imi apare link-ul in postare in loc de poza...sper ca intr-un final sa-si revina site-ul respectiv si sa se vada poza..
    Edit: daca nu va aparea poza intr-un final...este problema ca ramane doar link-ul? stiu ca normal ar fi sa se vada poza...ca doar nu particip cu un link...dar nu prea am ce sa-i mai fac...Multumesc inca o data
     
  12. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

     
    giuly1969 și _Chihuahua_ apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Sunt incapatanat si insist totusi ca nu are cum sa apara link daca ai folosit functia care trebuie, cea pentru imagine. Daca apare link, inseamna ca nu ai folosit acel buton pentru transformarea link-ului in imagine iar in acest mod nu isi va reveni in veci. Nu are cum sa se intample totusi lucruri demne de zona crepusculara aici, lucrurile au o logica. Eu nu am fost langa tine sa vad cum ai procedat, nici nu vreau sa crezi ca nu cred o iota din ce spui, insa spun ca nu are cum sa apara link daca ai facut ceea ce ar trebui pentru aparitia pozei in loc de link.
     
  14. tutica62

    tutica62 Profesionist forum

    buna tuturor, ma ajuta cineva cu un raspuns: cum pun poza pe forum si cum fac sa scriu PE inceput , id, user?
     
    Modificat ultima dată: 5 Ian 2015
    giuly1969 apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! O luam de la capat.:D AICI ai detalii generale despre postarea in forum a unei poze, prin intermediul link-ului pozei. Nu uitati, efectuati o previzualizare intai inainte de a posta. Mai puteti incerca un lucru: sa dati click dreapta pe poza (cand va aflati pe site-ul de upload) si sa copiati astfel link-ul, adica dupa ce dati click dreapta pe poza, alegeti optiunea de copiere a link-ului pozei sau de copiere a locatiei pozei (depinde sub ce forma va apare textul scris).
     
    giuly1969 apreciază asta.
  16. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Pai am pus o intrebare ce ar trebui sa fac mai departe si nu am primit. Prima data cand am postat poza am dat previzualiare si era tot la locul lui. Am postat si mi-a aparut poza. Eu ce vina am ca dupa un timp a disparut? Ar fi trebuit sa ghicesc ca dupa ceva timp nu va mai merge? Totusi e aceeasi poza, nu stiu ce as fi putut trisa aici ca sa nu imi permiteti sa postez poza de concurs. Mai multi fermieri intampina aceeasi problema care este de ordin tehnic al unor site-uri de upload. Totusi consider ca ar trebui sa analizati acest aspect si sa ne permiteti sa participam.
     
    giuly1969 apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Atata timp cat nu este o problema tehnica legata de forum iar vina nu ne apartine, nu ne vom mai abate de la reguli. Am facut-o o data de sarbatori, la concursul anterior, cand am permis o repostare a unui jucator, pentru ca atunci chiar site-ul avea o problema. Acum site-ul nu a avut o problema, altfel poza nu s-ar fi vazut a doua oara.
    Daca la concursul anterior am acordat mentiuni si premii de consolare sa facem o surpriza si o bucurie de sarbatori, acest lucru nu a fost apreciat. Daca am acordat o sansa unui jucator din cauza unui site, nu a fost bine. Acum nu mai sunt sarbatori si "datorita" bunavointei altor jucatori, implicit oameni, nu vor mai exista abateri de la reguli, chiar daca ar fi ca la sfarsit, concursul respectiv sa ramana fara participanti. Nu va fi nici o problema, insa regulile vor ramane reguli.
     
    giuly1969 apreciază asta.
  18. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Buna ziua!
    Aş vrea să fac o observaţie. La unele poze se poate observa "corectitudinea", în funcţie de ora efectuării pozei şi ora postării.
    O zi frumoasă în continuare.
     
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu are importanta, daca am permis realizarea prin screen-ului inainte de ziua de astazi, era de asteptat ca nimeni sa nu se apuce de facut poza astazi si sa inceapa de astazi. Adica noi am permis, este deja prea mult ca sa avem pretentia ca jucatorii sa inceapa de astazi, de aceea am specificat ca ramane la latitudinea fiecaruia. Nici nu ne asteptam ca lucrurile sa stea altfel. Nu vom penaliza acest lucru.
     
    giuly1969 apreciază asta.
  20. cosmina.c

    cosmina.c Începător forum

    Buna ziua,
    As dori si eu sa particip la acest concurs, doar ca am o singura problema...nu stiu cum sa postez poza. Am facut partea aceea cu print screen, am pus-o in paint, am salvat-o doar ca nu stiu cum sa o pozez pe form. Am cautat un tutorial dar nu am reusit sa gasesc.
    Va multumesc.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.