Concurs - Cei mai harnici fermieri - Unica tema de discutii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 3 Ian 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Iti recomand sa citesti cu atentie toate postarile anterioare din acest topic plus ceea ce voi scrie eu aici, in aceasta postare, ca citat.


     
    -ciocollate-, soso2169 și giuly1969 apreciază asta.
  2. cosmina.c

    cosmina.c Începător forum

    Va multumesc pentru raspuns.
    Ma puteti ajuta si cu site-ul pentru upload?
    As mai avea totusi inca o intrebare...PE inceput scriu dupa sau inainte de a incarca poza? Intreb deoarece regulamentul spune ca trebuie sa apara sub poza si ca nu se permite repostare sau editare ulterioara.
    Multumesc.
     
    Modificat ultima dată: 5 Ian 2015
  3. tutica62

    tutica62 Profesionist forum

    daca spui si care este acest site pentru uploadat imagini cred ca rezolvam si noi cei nepriceputi. Te rog sa spui mai exact unde trebuie sa intram
     
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Daca ti-as spune acest site as face reclama iar forumul interzice asa ceva. Plus ca uploadarea unei poze pe un site nu mai are legatura cu jocul, adica nu mai intra in competenta noastra. Poti tasta intr-un motor de cautare pe internet " Site pentru upload poze" sau ceva asemanator si iti vor aparea site-uri de profil.
     
    giuly1969 apreciază asta.
  5. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    scuze Chronos nu stiam ca nu voie sa spun numele site-ului
    deci care link il selectez cel cu http in fata, acolo scrie imagelink, acesta e corect caci imi da si altul cu URL in fata
     
  6. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    pentru a verifica usor daca un link "te duce la poza", deschizi o fila noua in browser-ul tau si copiezi linkul acolo.
    trebuie sa-ti afiseze imaginea.
    si da, linkul este cel cu http...
     
    donnadmn și giuly1969 apreciază asta.
  7. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    :) multumesc pt ajutor
     
    Modificat ultima dată: 5 Ian 2015
    giuly1969 și _Agathon_ apreciază asta.
  8. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    fac o completare referitoare la anumite site-uri de upload:
    - este posibil sa aveti mai multe linkuri care incep cu http:....
    - folositi-l pe aceala care este - "direct link"
    - si cand "testati" linkul intr-o fereastra de browser, trebuie sa va apara DOAR imaginea


    -.-
     
    donnadmn, -ciocollate-, soso2169 și alți 2 apreciază asta.
  9. cosmina.c

    cosmina.c Începător forum

    Va multumesc pentru ajutor.
     
  10. liuyangyan

    liuyangyan Novice forum

    am si eu o problema daca poate cineva sa ma ajute am facut pr screen am deschis paint am salvat si poza doar ca am deschis imaginea si poza fermei este foarte mica in coltul din dreapta sus iar restul ce ramane din poza este totul alb.banuioesc ca daca o postez asa nu se intelege nici nr de PE nici userul.cum fac sa apara ferma pe toata imaginea?adica sa tina cat toata poza sa nu mai apara nimic alb?
     
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Poti relua procesul de la capat, adica print screen si apoi din nou alipirea print screen-ului in Paint.
     
    giuly1969 apreciază asta.
  12. liuyangyan

    liuyangyan Novice forum

    multumesc a mers tot micuta se vede dar e ceva mai mare decat prima data macar e vizibil continutul.multumesc chronos
     
  13. _Chihuahua_

    _Chihuahua_ Profesionist forum

    Buna ziua .O mica intrebare...am vazut ca postarea mea nu mai este...deci nu mai pot participa.Corect?
    O zi buna va doresc si multa bafta participantilor! Cat mai multe PE.

    Edit: Multumesc Chronos, vad o treaba corecta in ceea ce spui!
    Dragi fermieri, va doresc o ploaie cu PE :D
     
    Modificat ultima dată: 5 Ian 2015
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Nu se mai poate. Ar insemna postare, stergere si repostare. Postarile neconforme vor fi sterse, pentru a nu induce in eroare ceilalti jucatori, care ar crede probabil ca asa ar trebui postat.
     
  15. liuyangyan

    liuyangyan Novice forum

    asa am facut si eu si era ok dar acum dupa ce am postat vad ca nu se vede poza decat daca dau dublu click si apas pe "vizualizare imagine" si nu inteleg de ce ca am folosit acelas site pe care il foloseam si inainte si nu este prima data cand postez.nu vad eu sau nu vede toata lumea?si daca poza poate fi vizualizata doar cu dublu click sunt descalificata?
     
  16. RodyK

    RodyK Novice forum

    Buna ziua. Am postat si eu imaginea dar din pacate mi-a reusit din a 3-a incercare. Nu am mai pus poze pana astazi pe forum. Si vad ca a fost stearsa. Am fost descalificata pentru asta?
     
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Da, din pacate da. Noi v-am ajutat cat am putut, restul a depins de voi. Veti reusi cu siguranta in viitor.
     
    giuly1969 apreciază asta.
  18. liuyangyan

    liuyangyan Novice forum

    postarea mea a fost stearsa sau nu o mai vad eu?

    ok am inteles ca am fost descalificata totusi nu inteleg de ce nu a aparut imaginea avand in vedere ca la fiecare cfoncurs am procedat la fel.bafta tuturor participantilor si multumesc moderatorilor pentru timpul petrecut ajutandu-ne cu raspunsuri la intrebari
     
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Da, a fost stearsa. Postarile care nu sunt conforme sunt sterse iar jucatorul participant este descalificat, iar postarea cu alt cont apoi este interzisa si chiar inutila.
     
    giuly1969 apreciază asta.
  20. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Este foarte greu sa depistezi unde greseste fiecare jucator descalificat.
    Am analizat linkul tau, si chiar daca nu folosesc acel site pentru upload imagini, mi-am dat seama ca trebuia sa fie de forma celui postat de alt jucator
    https://board-ro.farmerama.com/index.php?threads/concurs-cei-mai-harnici-fermieri.9519/#post-72058
    Si, din pacate, nu este, deci ai pus un link gresit.
    In informatiile "ajutatoare" am specificat "anumite site-uri de upload", deoarece nu pe toate sunt afisate la fel linkurile.
    Cum sa va mai ajut?
    Puteti verifica imaginile corecte postate de alti fermieri si sa vedeti formatul linkului- doar daca folositi acelasi site de upload, atunci cand il inserati trebuie sa apara imaginea, cum a spus si Chronos dati o previzualizare inaintea postarii...
    Dragilor!!! avem sectiune grafica si topic de intrebari.... am obosit asteptandu-va toata dimineata sa va fiu de ajutor
    -.-
    :sleepy:
     
    donnadmn, giuly1969, Agro80 şi o altă persoană apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.