Concurs de Craciun 2014 - Unica tema de discutii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 30 Noi 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. cristina9400

    cristina9400 Junior Expert

    da dar tot nu stiu cum sa fac.poza nu are link si nu stiu.imi puteti spune mai detaliat sunt cam incuiata la minte:(
     
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Salvezi poza pe desktop sa zicem. Apoi folosesti un site pentru uploadat imagini, apesi la un moment dat "Browse", selectezi poza, iar in urma acestei operatiuni, poza ta de pe desktop va avea un link pe acel site. Nu uita sa ii setezi rezolutia de maxim 1024 pixeli. Acel link pe care il vei obtine, il vei introduce in spatiul liber, dupa ce apesi acel buton descris anterior, adica acest buton [​IMG] .
     
    ANDREE, -steaua2009-, _Chihuahua_ și alți 2 apreciază asta.
  3. _Chihuahua_

    _Chihuahua_ Profesionist forum

    Buna seara.....am uitat sa scriu User si ID...am obsrvat ca nu mai pot edita...ce pot sa fac?:cry:
     
    Farmerutza apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Cu toata sinceritatea mea de om iti spun ca imi pare rau ca ai uitat sa postezi ID-ul. Probabil din cauza emotiilor, insa in momentul postarii, cand pregatesti postarea, trebuie sa fii cel mai calm om din lume si sa verifici de 10 ori daca totul este in regula. Din pacate esti descalificata. Acestea sunt regulile si chiar imi pare rau. Acum depinde doar de tine daca te poti bucura in continuare, macar de faptul ca ceilalti jucatori iti pot privi si admira poza. Pe viitor te sfatuiesc sa nu renunti si sa mai participi. O seara frumoasa.
     
    giuly1969, ANDREE, veve47 și alți 4 apreciază asta.
  5. _Chihuahua_

    _Chihuahua_ Profesionist forum

    Nu pot sa cred....serios....dupa atata munca....:cry:
    Edit: am avut emotii deoarece poza am facut-o cu telefonul si habar nu aveam cu sa o pun pe internet...am fost incantata ca am terminat in timp util si m-am apucat de event....macar daca puteam edita...
     
    Farmerutza apreciază asta.
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Succesul organizarii unui concurs presupune, printre altele, respectarea cu strictete a regulilor. Daca iti vom permite tie o editare si ulterior va mai gresi si un alt jucator atunci va trebui sa ii permitem si lui sa editeze si atunci la ce bun acea regula? In acel caz vom da curs vorbei obstesti ca "regulile sunt facute ca sa fie incalcate". Daca nu permitem jucatorilor sa incalce regulile, de ce ne-am incalca noi, organizatorii, singuri, propriile reguli? Imi pare sincer rau, chiar mi-a placut poza, munca, sentimentul si atmosfera de liniste pe care o poate raspandi o persoana care croseteaza ceva la gura sobei in fundalul lemnelor care trosnesc in foc. Pe viitor sper sa fii mult mai atenta si sa iti stapanesti mai bine emotiile inainte de a posta.
     
    ANDREE, veve47, soso2169 și alți 3 apreciază asta.
  7. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    buna seara am vazut ca pe unele poze scrie" farmerama cel mai iubit joc" in loc de cel mai frumos, e bine si asa sau se descalifica in cazul in care mesajul nu este cel de mai sus ??
     
    liuyangyan și Agro80 apreciază asta.
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Vom dezbate acest aspect la momentul respectiv al jurizarii. Noi va recomandam totusi sa nu va abateti de la ceea ce trebuie sa apara scris in poza, cat si celelalte reguli. Noi va sfatuim sa respectati regulile, fiecare incalcare a regulilor este facuta pe propria voastra raspundere.
     
    ANDREE, soso2169, donnadmn şi o altă persoană apreciază asta.
  9. adinagalatzanu

    adinagalatzanu Cunoscător forum

    Buna dimineata !

    Sper sa ma intelege-ti nu am facut aceasta greseala cu intentie ,cer scuze tuturor,ziua grea pe care am avut-o
    nu o doresc la nimeni,imi asum aceasta greseala asta e ,vor mai fi concursuri...
    si sper sa invat din greseli;)
    O zi buna va doresc :)
     
    ANDREE și donnadmn apreciază asta.
  10. _Chihuahua_

    _Chihuahua_ Profesionist forum

    Buna dimineata fermieri,Buna Dimineata Chronos.
    Sper ca ati dormit bine.
    Legat de concurs....sunt greseli ale jucatorilor...printre care si a mea...sunt foarte dezamagita .
    Parerea mea umila....si nu am nimic cu nimeni...nici nu vreau sa fiu rea....dar daca ai scris ,,Farmerama cel mai iubit joc,, in loc de ,,...cel mai frumos joc,, .....cum ,,vom dezbate acest aspect,, ?!.In schimb...daca ai respectat sloganul ,dar daca nu ai scris inca o data ID la finalul postarii esti descalificat....(id si user sunt si in poza).
    Da,stiu...scuze Chronos pentru ieri si pentru postarea aceasta...imi cer scuze inainte sa postez:D
    Va pup. O zi la superlativ...ca tot e sfarsit de week-end.
     
    giuly1969, Farmerutza și Agro80 apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Extras din Regulamentul de concurs, deci......Regulament:

    Deja acum "vorbeste" frustrarea din tine si acea rautate tipic firii umane. Daca a "murit capra ta", trebuie sa fie epidemie. Nu a spus nimeni ca acea postare va fi luata in considerare si binenteles ca citesti printre randuri.

    Sincer sa fiu, sunt placut surprins ca nu ai spus ca persoana respectiva este vreo ruda de a mea. Postarea ta isi avea rostul si motivarea in situatia in care postarea de concurs la care faci referire s-ar fi regasit printre castigatori.
    Inainte sa vii sa afirmi, "apasat" asa, ca sunt suficiente username-ul si id-ul din poza, spune-mi si mie te rog, la toate pozele din postarile de concurs se distinge username-ul si/sau ID-ul, incluzand aici si poza ta? Pai la poza ta imi trebuie lupa de filatelist ca sa nu mai spun de alte poze unde nu se distinge deloc.
    La final, inainte sa ne acuzi de tot de faptul ca suntem partinitori, stii sa pierzi?
     
    ANDREE, soso2169, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  12. cristina9400

    cristina9400 Junior Expert

    Buna,nu vreau sa fiu rea dar nici la veve47 si la adinagalatzanu nu se vede id-ul.
     
    _Chihuahua_ apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu vrei, binenteles, dar esti.:D Insa nu are foarte mare importanta. Daca este sa o luam babeste, mai sunt jucatori carora nu li se vede integral ID-ul, insa o poza facuta afara presupune riscuri, daca nu esti un bun fotograf si nu ai un minim de cunostinte legate de tehnica fotografierii: unghiuri, cromatica, pozitii, pozitia fata de soare atat a fotografului cat si a obiectului care este fotografiat si altele. Insa la jucatoarele respective s-a indeplinit conditia de a isi posta ID-ul in postare, cat si conditia de a aparea in poza userul si ID-ul.

    [​IMG]
     
    ANDREE, veve47, nicoleta_89 și alți 2 apreciază asta.
  14. cristina9400

    cristina9400 Junior Expert

    Chiar nu vreau sa fiu rautacioasa dar la veve47 chiar nu se intelege id-ul aproape deloc.Oricum nu sunt in masura sa comentez ceva.Cel care a facut acest concurs va stii mai bine cine merita acele premii.O zi buna va doresc:)
     
    _Chihuahua_ apreciază asta.
  15. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Va recomand tuturor sa nu va mai faceti atatea griji despre postarea unuia si a altuia, despre poza unuia si altuia, ci sa va ingrijiti de propria voastra lucrare de concurs, cu atat mai mult cu cat mai este foarte putin pana la finalul acestuia. Lasati in seama juriului sa decida, conform regulamentului, cine si ce a gresit, cine va castiga si cine nu !

    Va doresc succes in continuare !
     
    ANDREE, veve47, adinagalatzanu și alți 7 apreciază asta.
  16. mirela2o

    mirela2o Junior Expert

    vreau sa stiu daca poza mea are dimensiunea corecta ca nu stiu unde sa ma uit :(
     
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Are dimensiunea corecta, doar ca este pozitionata invers, de inteles de fapt ca sa poata incapea omuletul in poza.
     
    ANDREE și donnadmn apreciază asta.
  18. mirela2o

    mirela2o Junior Expert

    cum sa fie invers? asa e facut el cu capul in jos..nu e un om de zapada normal..am specificat "hazliu"...
     
    _Chihuahua_ apreciază asta.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Nu m-ai inteles. Ma refeream la faptul ca poza este facuta si postata "in picioare", adica ai tinut aparatul sau telefonul pe verticala, mai degraba aparatul daca ma ghidez dupa calitatea pozei.
     
    ANDREE și donnadmn apreciază asta.
  20. mirela2o

    mirela2o Junior Expert

    am inteles...dar el trebuie sa fie cu picioarele in sus, asa imi arata mie...o sa fiu descalificata?
     
    _Chihuahua_ apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.