Concurs de Craciun 2014 - Unica tema de discutii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 30 Noi 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Am inteles ideea pozei tale. Stiu ca asa ai vrut sa iasa, ca aceasta a fost ideea sau cel putin asa as interpreta-o eu: o ferma traznita, un omulet de zapada simpatic si traznit.
     
    ANDREE și donnadmn apreciază asta.
  2. mirela2o

    mirela2o Junior Expert

    corect...dar nu stiu de ce iti apare tie asa, ca la mine apare cum trebuie sa arete..in fine, multumesc pentru raspunsuri..si sper sa nu fiu descalificata, deoarece omul meu de zapada nu sta in cap cum imi apre mie in poza :) :D
     
    _Chihuahua_ apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Pai cum sa nu stea in cap daca este asezat si construit cu partea superioara pe pamant?:D


    [​IMG]
     
    ANDREE, nicoleta_89, adinagalatzanu și alți 7 apreciază asta.
  4. mirela2o

    mirela2o Junior Expert

    ma bucur ca ai inteles poza... :)) am muncit mult la el, ca sa ajunga sa stea " in cap" :))
     
    _Chihuahua_ apreciază asta.
  5. liuyangyan

    liuyangyan Novice forum

    mai fratilor nu am nimic cu nimeni dar cred ca ar fi corect sa ne vedem fiecare de

    treaba noastra.hai sa nu mai vedem paiul din ochiul altuia ca pana la urma toti concurentii suntem egali.niciunul dintre noi nu avem drept de jurizare si daca va fi descalificat x sau y asta nu inseamna ca cel care a reclamat greseala va fi castigator deci nu va mai agitati ca indiferent de comentarii juriul va lua decizia corecta.comentariile sau parerile noastre nu influienteaza cu nimic jurizarea.cat despre adinagalatzanu si eu mi-am pus intrebarea daca va fi sau nu descalificata,dar sincer poza ei chiar arata bine si se vede ca a muncit
     
  6. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    cum postez poza si unde pot vedea ce dimensiuni are?
     
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! AICI si AICI ai detalii. Rezolutia pozei o poti afla cand o ai salvata pe calculator sau cand o ai pe site-ul de upload sau chiar cand este inca in aparatul foto sau in telefon, in caz ca vrei sa stii rezolutia inainte sa postezi.
     
    ANDREE apreciază asta.
  8. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    un site unde pot obtine un link pt poza mea va rof, in afara de imagesnack sau ceva de genu ca nu merge
     
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu facem reclama la site-uri in forum. Poti scrie intr-un motor de cautare "Site-uri pentru uploadat poze" si le vei gasi.
     
    ANDREE apreciază asta.
  10. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    imi rasp si mie cineva care a postat deja, mie imi apar 2 linkuri, unul scurt ce incepe cu http si unul lung ce incepe cu url, pe care il selectez??
     
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Posteaza-l pe cel ce se termina in jpeg.
     
    ANDREE apreciază asta.
  12. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    ok multumesc enorm pt ajutor, gata am pus-o


    Edit (Chronos): cu mare drag. Ma bucur ca ai reusit.
     
  13. mikelle#30

    mikelle#30 Novice forum

    Buna seara tuturor....
    In urma postarii mele,am constatat ca doar eu imi pot vedea imaginea ,iar ceilalti nu...
    ma intreb eu..oare cineva,undeva..o poate vedea..?..pt ca nu cred ca am postat gresit...mai ales ca e destul de simplu..
    Daca nu se poate vedea,asta este...dar cred totusi ca sunt sanse...chiar daca minime..::D
    Sau poate trebuia sa fac eu altceva..?!!..
     
  14. sweetycry01

    sweetycry01 Avansat

    Buna seara!
    Nici eu nu imi pot vizualiza imaginea pe forum. O pot vizualiza doar daca dau Copy image URL si introduc acea adresa in alta fereastra. Voi fi descalificata fiindca nu mi se vede imaginea sau juriul se va uita totusi la ea folosind metoda pe care am folosit-o eu?
     
    Farmerutza apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Cand ai uploadat imaginea pe un site de upload, va trebui sa selectezi pentru a posta in forum acel link adiacent pozei, care se termina cu "jpeg".

    Buna seara! Vom juriza doar ceea ce putem vizualiza in postare. Este valabil si la tine sfatul pe care l-am oferit anterior lui mikelle si altui jucator.
     
  16. -ingerik-

    -ingerik- Scriitor activ

    Felicitări atât câștigătorilor cât și participanților! Mulțumesc juraților pentru efortul depus și pentru premiile surpriză, care oarecum pe mine m-au consolat:( . Deși am muncit la proiectul meu aprox. 15ore, mă bucur să văd că munca mi-a fost cumva răsplătită și n-a rămas în zadar :D ... Oricum după acesct concurs am rămas cu o poveste numa bună de spus copiilor și copiilor copiilor mei :D. Vreau totuși să vă mai împărtășesc câteva fotografii de pe parcursul probelor, în care să vedeți pe unde m-am aventurat eu :
    http://s7.postimg.org/3plqj0a0b/SNC04373.jpg
    http://s24.postimg.org/vwf735lbp/SNC04391.jpg
    http://s16.postimg.org/6kpl54vet/SNC04402.jpg
    http://s30.postimg.org/jfprsjclt/SNC04407.jpg
    http://s2.postimg.org/5r8atlx89/SNC04418.jpg

    Felicitări tuturor încă odată!! Hoohoohoo !!Crăciun fericit !!! An nou plin de împliniri și reușite, pe toate planurile vă doresc!! Și nu în ultimul rând multă sănătate ca să puteți face de toate!! :music:Colinde,colinde....
     
    _Chihuahua_, Sirena11 și Margo15 apreciază asta.
  17. veve47

    veve47 Conte forum

    Este pentru prima data de cand particip la un concurs, cand am de facut unele obiectii. Efectiv nu mai inteleg criteriile dupa care se face jurizarea si mi-ar placea si ne fie prezentate.

    - este adevarat ca nu s-a mentionat ca dubla postare nu se sanctioneaza si desenul este reusit, de pe locul 1. Noi nu am avut norocul sa postam intro zona lipsita de ploaie si ne-am descurcat cum am putut, poate de aceea claritatea pozelor nu este perfecta. Oricum o pictura se realizeaza mai usor si nu ia atat de mult montarea ca la altele...

    - omul de zapada cu picioarele in sus, lucru foarte usor de realizat comparativ cu alte lucrari, nu este o idee originala, exista poza pe net, la "oameni de zapada". Credeam ca jurizati originalitatea.

    - ideea unei postari intr-un drum cu acces la masini am avut-o prima , iar o beteala se aranjeaza mai usor cu ace decat niste flori care oricum sunt mai vizibile, iar sigla oricum nu se vede clar in imagine. ID-ul este mai evident decat sigla.

    Stiu sa pierd, dar sa pierd corect. Am muncit cu drag la proiect, se vede, cheltuiala a fost pe masura pentru flori si nu-mi pare rau si le multumesc tuturor celor carora le-a placut si mi-au dat like si nu sunt putini (jucatori pe care ni i-am vazut pe forum). Nu este usor sa iei floare cu floare si s-o lipesti ca sa iasa armonios si apoi frunzele, ca sa fie ceva lizibil si totul am facut singura. Le "multumesc" inca o data celor care s-au luat de poza mea - stiau ca este foarte frumoasa realizarea (am primit mesaje si pe ferma si le multumesc acelora) - si s-au luat de un lucru minor, ID-ul, dar aici reclama la joc conta, nu id-ul care oricum era acolo cum s-a cerut (cu zoom se vede). Nu cred ca ID-ul trebuia jurizat, era reclama la joc nu la ID si nici povestea scrisa pe langa... (cum mi s-a spus mie o data). Este pentru a doua oara la un concurs cand "amabilitatile" de pe forum conteaza pentru juriu(o data am fost descalificata dupa ce mi s-a acordat premiul), caci altfel nu am cum sa inteleg decizia actuala. Originalitate a fost, munca a fost, nu a fost ceva banal (eventual imprumutat) si daca am pus-o pe veve la volan asta era ideea.
    Am participat cu drag la concursuri si daca nu intotdeauna am fost de acord cu jurizarea, erau totusi destul de corecte fata de situatia actuala. Cu toata sinceritatea va spun ca nu era o lucrare de mentiune si sper ca banuiala pe care o am acum, strict personal vorbesc, sa nu existe, legat de decizia luata si oricum ii felicit pe toti ca si-au rupt din timpul lor sa faca aceste prezentari, iar sarbatorile care se apropie sa le fie tuturor placute si fericite alaturi de cei dragi. Premiantii sa fie convinsi ca nu am nimic cu ei personal, dar daca ar fi fost in locul meu ce ar fi spus...?
    Inca o data o repet, nu concurez pentru premii, importanta pentru mine este recunoasterea corecta a muncii depuse si normal, realizarea finala.
     
    gargaritza71, Sirena11, Margo15 și alți 4 apreciază asta.
  18. _Chihuahua_

    _Chihuahua_ Profesionist forum

    Buna dimineata. Pentru ca este unica tema discutii ,vreau in primul rand sa-i multumesc dragului nostru moderator nikolae28 pentru vestile bune ce ni le-a adus.
    In al 2-lea rand tin sa o felicit din toata inima pe Mirela,mi-am exprimat simpatia pentru munca ei inca de la inceput si ma bucur enorm de mult ca munca ei a fot rasplatina asa cum se cuvine.
    In al 3-lea rand, multumesc inca odata D-lui nikolae28 pentru premiile de consolare si va doresc numai bine si Sarbatori Fericite!
     
    mirela2o apreciază asta.
  19. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    hmm da interesanta jurizarea aceasta, as avea probabil sa spun multe dar nu stiu cu ce sa incep....desi am castigat ceva si nu e putin 75 de mm, sincer spun ca nu ma asteptam sa nu fiu printre primii 3.
    vreau sa fie clar pt toti inca de la inceput ca nu las acest com doar de suparare caci in cazul acestui concurs toti am avut de castigat, mai mult sau mai putin, dar nu cred ca in poza mea nu era ceva frumos sau ceva gresit...
    ok s-a jurizat dupa acele criterii: id pus-da, originalitate cred ca a fost cu carul, poza in natura-da..... si totusi de pare ca nu e de ajuns, ce pot face daca aici nu ninge niciodata ca sa pot face un om de zapada sau altceva.... nu zic ca cei care au castigat, nu au avut lucrari frumoase... ba chiar au avut, dar nu cred ca a mea era mai prejos
    asa cum a spus si veve, am participat la acest concurs caci mi-am dorit si nu pt premii, nu zic ca ele nu ar conta, dar mai mult conteaza ca munca sa iti fir recunoscuta, am stat ore in sir sa decupez literele , sa pun florile si dupa sa pot face poze in situatia in care batea vantul tare si imi lua plansa, dar asta este, lucrurile au fost spuse deja
    sper sa nu deranjez pe nimeni cu acest mesaj si cu atat mai putin sa mi se stearga.
    felicitari tuturor participantilor, sarbatori fericite tuturor
     
    Margo15, Agro80 și anutssa_a93 apreciază asta.
  20. Agro80

    Agro80 Conte forum

    Felicitari tuturor castigatorilor! Si din punctul meu de vedere jurizarea a fost o mare dezamagire. Am muncit doua zile, am indeplinit toate cerintele concursului si...degeaba Daca voi mai alege sa particip vreodata la un concurs oficial, o sa stiu ca nu trebuie sa mai muncesc atat de mult si nici sa caut idei originale. Sunt foarte curioasa care au fost criteriile de jurizare dar cu siguranta nu cred ca le voi afla. Dezamagire...
     
    pshicosad, Vladut, nicoleta_89 și alți 5 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.