Concurs de creatie

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Agro80, 29 Dec 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. -ingerik-

    -ingerik- Scriitor activ

    Bună seara, dragi fermieri!
    Cu chiu cu vai postez și eu... Creația mea se încadrează la a 2 a categorie--
    II. Creați un “ou” din orice material doriți(plastic, hârtie, preparate culinare, etc.).-- Eu am ales inițial ciocolata, dar am ajuns la pasta de zahăr.
    [​IMG]
    Ieri m-am apucat de treabă, dar nerăbdătoare cum sunt eu.... am scos *oul* prea repede de la frigider și...:oops: surpriză!! :cry:.... așa că azi am luat-o de la capăt....măcar micile decorațiuni mi-au mai rămas :D..
    [​IMG]


    Iar rezultatul final.....tttaaadaaa!!
    [​IMG]

    P.S.: Felicitări organizatoarei, care a reușit din *ou* să mă surprindă! Toată stima și respectul și celorlalți concurenți, super lucrări!! Drag juriu...SPOR LA TREABĂ!!! :inlove::inlove:
     
    Georgel72, morenna75, _Agathon_ și alți 18 apreciază asta.
  2. blackspace77

    blackspace77 Cunoscător forum

    buna seara..pff,greu iar m am lasat pe ultima suta:oops:..ingredientele sunt deja cunoscute ptr .cei care participa la acest gen de concurs ..sunt materiale care mie imi face placere sa lucrez;)..ce sa mai zic sper sa va placa ceea ce am realizat,app .se pare ca sectiunea la care particip I ,ceea cu minim 5 oua am concurentza ''ceea mai buna"..tin sa felicit participantii si juriu ptr realizarea acestui concurs la care particip cu drag de fiecare data...bafta tuturor si spor la ferma!![​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 4 Mai 2016
    lucile71, H3ra, Ambra. și alți 30 apreciază asta.
  3. Agro80

    Agro80 Conte forum

    Buna seara,

    Sper sa fi avut cu totii sarbatori linistite. Fiind in afara concursului, am decis sa postez doar imaginile cu varianta finala a creatiei. Pentru ouale decorate, am folosit "art decoupage".♥


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    veve47, Georgel72, Ambra. și alți 25 apreciază asta.
  4. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!

    Orologiul a sunat

    Inscrierile s-au incheiat,
    Iepurasul a plecat.
    Acum noi vom juriza,
    Premiile le vom anunta.

    Multumim tuturor pentru participare si va asteptam cu mare drag la urmatoarele editii.
    Felicitari tuturor pentru creatii!
    O seara frumoasa!
     
    angelica.d, Ambra., tcmxxl1975 și alți 22 apreciază asta.
  5. Agro80

    Agro80 Conte forum

    Dragi fermieri,

    La aceasta editie a Concursului de Creatie, impreuna cu juriul am decis sa NU descalificam nici un participant, indiferent ca n-a respectat Regulamentul Concursului sau n-a respectat cerintele. Aceasta decizie este o exceptie, se va aplica DOAR cu aceasta ocazie. Vom suplimenta premiile, vom premia toti participantii, (cu exceptia unui jucator care a ales sa se retraga din concurs, nu comentam, respectam! ) toti participantii vor fi recompensati cu premii egale (paysafe in valoare de 25 lei), renuntand la premiile constand in produse mestesugaresti.
    In schimb, vom incadra creatiile voastre in cate o categorie, ca masura de apreciere:

    ORIGINALITATE/ IMAGINATIE: stoiantudorel

    ARTA/DICHIS/MIGALA: blackspace77, nicoleta_89, -ingerik-

    TRASNITE/AMUZANTE: lorentonton, pisitani, ingeras_intunecat

    CORECTE/CUMINTI: Margo15, -crokyyy1234-, angelica.d, Aless232000

    Speram ca decizia noastra sa fie si in asentimentul vostru. Va multumesc tuturor pentru participare, pentru fiecare secunda acordata acestui Concurs.

    Veti fi contactati prin mesageria jocului pentru acordarea premiilor, premiile vor fi acordate incepand de azi,nu mai tarziu de data de 9 Mai 2016. Va rugam sa confirmati creditarea premiilor, aici.
    Va asteptam cu drag si la viitoarea editie! ♥♥♥

    Felicitari! Felicitari! Felicitari! ♥♥♥


     
    H3ra, angelica.d, Georgel72 și alți 21 apreciază asta.
  6. blackspace77

    blackspace77 Cunoscător forum

    Confirm primirea premiului!..felicitari tuturor concurentilor!!.si tin sa felicit inca o data organizatori in special ptr gestul de a premia pe toti participantii.
     
    Papy, angelica.d, donnadmn și alți 19 apreciază asta.
  7. lorentonton

    lorentonton Expert forum

    Buna seara,ıntai vreau sa felicit pe toti cei ce-au participat la acest concurs,apoi sa va spun ca mi-a placut enorm categoria ın care am fost adaugata xDAmuzamentul da sufletului linişte,bucurie,vointa şi chiar putere sa treci peste obstacole,şi aşa viata este cum este.;)Acum confirm primirea premiului...l-am şi folosit deja,ca altfel nu puteam dormi :D,va urez o noapte buna tuturor şi ın tot ce faceti sa aveti spor,atat virtual cat şi reala ,multumesc frumos.
     
  8. pisitani

    pisitani Ambasador forum

    Buna seara,
    confirm primirea premiului....multumesc din suflet juriului si concurentiilor, pentru mine tin sa spun ca acesta a fost cel mai frumos cadou si singurul cadou primit de paste .
    O seara cat mai frumoasa in continuare
     
    Papy, angelica.d, adria2 și alți 20 apreciază asta.
  9. stoiantudorel

    stoiantudorel Comandant forum

    Comfirm primire premiului.Felicit toti participanti si abia astept alte concursuri sa dau frau liber imaginatiei si in ultimul rand multumesc juriului pt categoria in care ma incadrat.
     
    Papy, angelica.d, adria2 și alți 20 apreciază asta.
  10. nicoleta_89

    nicoleta_89 De-al casei

    Confirm primirea premiului,felicitari tuturor participantilor.
     
  11. -ingerik-

    -ingerik- Scriitor activ

    Confirm și eu faptul că a fost din *ou o ediție deosebită!:inlove::inlove:!Felicitări tuturor!:music::music:! Cu nerăbdare aștept următoarea provocare!! Spor la farmerit;)!!
     
  12. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Premiul a ajuns si la mine. Aprecierile mele pentru ca ati hotarat sa oferiti la toti premii, e un cadou minunat de sarbatori. Felicitari inca o data si va mai asteptam si cu alte concursuri.
     
    Papy, -ingerik-, blackspace77 și alți 14 apreciază asta.
  13. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Vreau sa confirm si eu primirea premiului deosebit !!! Va multumesc mult,cu totii sunteti de apreciat pt surpriza,pe care ne-ati facut-o ! Pun pariu,ca nu ati vrut ca nimeni,sa se simta dezamagit de creatia lui...Toate cele bune ! :)
     
    Modificat ultima dată: 7 Mai 2016
    Papy, -ingerik-, blackspace77 și alți 13 apreciază asta.
  14. Confirm primirea premiului, tin sa multumesc pentru incadrare si pentru frumoasa idee de a ne premia pe toti, de asemea felicitari tuturor concurentilor! :)
     
    -ingerik-, blackspace77, angelica.d și alți 12 apreciază asta.
  15. angelica.d

    angelica.d Ambasador forum

    Buna seara.....
    Confirm primirea premiului....felicitari tuturor participantilor si multumiri organizatorilor pentru frumosul gest de-a premia toti participanti.
    O seara frumoasa tuturor.:D
     
  16. Aless232000

    Aless232000 Locuitor permanent

    Confirm primirea premiului ! Multumesc mult si felicitari tuturor. Bafta ! :D
     
  17. Agro80

    Agro80 Conte forum

    [​IMG]

    În această ediție a Concursului de creație sarcina voastră este să sculptați un dovleac (...sau mai mulți) în spiritul sărbătorii de Halloween. Pentru decor și elementele de decor vă puteți folosi de orice considerați potrivit pentru tema dată. Dacă doriți (nu este obligatoriu) vă puteți descrie creația în câteva rânduri.



    REGULAMENT DE PARTICIPARE:

    1. La această ediție pot participa toți câștigătorii edițiilor anterioare.
    2.
    Se postează minim 3 fotografii, dintre care minim 2 din timpul realizării creației și una cu creația finală.
    3. Participarea la concurs este permisă numai cu un singur cont al aceluiași utilizator de joc.
    4. Fiecare fotografie trebuie să conțină username-ul folosit în joc și data realizării ”proiectului”, ambele informații trebuind să fie scrise pe un bilet. Atenție! Este interzisă adăugarea ulterioară a acestor detalii în format digital.
    5. Editarea postării de concurs este permisă maxim 24 de ore din momentul publicării postului, dar nu mai târziu de data și ora încheierii concursului.
    6. Ștergerea postării de concurs și repostarea nu sunt permise.
    7. Se interzice reclama de orice natură la obiectele prezentate în poză, inclusiv alimente(De exemplu: Dacă se folosește o sticlă de șampanie se va avea în vedere mascarea etichetei sau așezarea în cadru astfel încât să nu apară marca.)
    8. Participanții la concurs trebuie să respecte Regulamentul forumului.
    9. Încălcarea oricărei reguli sau cerințe duce la excluderea participantului.


    ***Pași pentru adăugarea unei imagini în forum:

    1. După efectuarea fotografiilor de concurs și descărcarea lor în PC va trebui să le încărcați pe un site specializat pentru imagini. Vă recomandăm să căutați un site de upload care să nu conțină reclame, în așa fel încât acestea să nu apară în locul fotografiei postate de voi.
    2. După încărcarea imaginii copiați linkul acesteia, apoi mergeți în tema concursului și apăsați pe butonul [​IMG] .
    3. Felicitări, poza ar trebui să fie vizibilă acum în postare (nu uitați... să și postați).



    PERIOADA DE DESFĂȘURARE:

    17 octombrie 2016 - 05 noiembrie 2016, ora 22:00

    Afișarea câștigătorilor: 06 noiembrie 2016

    Organizator: Agro80
    Juriul va fi compus din Agro80, leczeg_laura, matusam și wizard_of_soul.

    Întrebările, nelămuririle, părerile sau impresiile le puteți adresa în această temă sau contactându-ne prin mesageria jocului .


    PREMII

    LOCUL 1
    Paysafecard în valoare de 50 lei
    3 x produs meșteșugăresc la alegere



    LOCUL 2

    Paysafecard în valoare de 50 lei
    1 x produs meșteșugăresc la alegere

    LOCUL 3
    Paysafecard în valoare de 25 lei
    2 x produs meșteșugăresc la alegere

    MENȚIUNE
    Paysafecard în valoare de 25 lei



    IMPORTANT


    - Premiile vor fi trimise jucătorilor în următoarele zile de după afișarea câștigătorilor, dar nu mai târziu de 08 noiembrie 2016.
     
    -ingerik-, soso2169, -elenaion49- și alți 24 apreciază asta.
  18. |B[L]acK^K[N]1gh7|

    |B[L]acK^K[N]1gh7| Duce forum

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    User: |B[L]acK^K[N]1gh7|
    Id: 48306212
     
    -ingerik-, -colonelu-, Margo15 și alți 27 apreciază asta.
  19. [​IMG]
    In final, dupa ce am pus niste decoratiuni, arata asa:
    [​IMG]

    Iar dupa ce am stins luminile:
    [​IMG]
    username: ingeras_intunecat
    Id: 18551888


    HALLOWEEN FERICIT!!!!


    M-am distrat super cat l-am facut pe Domnul Dovleac Fantoma! Acum abia astept sa mananc prajiturica fantomita :inlove:
     
    -ingerik-, -colonelu-, Margo15 și alți 24 apreciază asta.
  20. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Eu nu pot sa-ti vizualizez fotografia:sleepy:
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.