Concurs de creatie

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Agro80, 29 Dec 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Agro80

    Agro80 Conte forum


    [​IMG]


    [​IMG]

    Vin sărbătorile.....


    [​IMG]

    Dragi fermieri,

    Vă invităm cu drag să participați la ultima ediție a Concursului de Creație. Sarcina voastră este să creați una din următoarele teme:

    I. Preparate culinare specifice sărbătorilor de iarnă.
    II. Decorațiune specifică sărbătorilor de iarnă (pentru realizarea decorațiunilor puteți folosi atât elemente tradițonale gen crenguțe de brad, beteală, globulețe, cât și alte materiale).
    III. Aranjament de sărbătoare alcătuit din decorațiuni pe care le dețineți deja.

    *** Aveți posibilitatea de a alege una dintre temele date sau mixarea acestora după bunul plac. Deasemenea, vă puteți descrie creația în câteva rânduri. Dacă aveți plăcerea, puteți dedica lucrarea voastră unei sau mai multor persoane dragi. Dedicarea creației nu constituie o condiție de participare, rămânând strict plăcerea voastră.


    [​IMG]

    1. Poate participa oricine
    2. Se postează minim 3 fotografii, dintre care minim 2 din timpul realizării creației și una cu creația finală.
    3. Participarea la concurs este permisă numai cu un singur cont al aceluiași utilizator de joc.
    4. Fiecare postare trebuie să conțină username-ul folosit în joc și data realizării ”proiectului”. Username-ul și data trebuie scrise manual pe hârtie, carton, pânză, tablă etc, condiția este să fie vizibil. Atenție! Este interzisă adăugarea ulterioară a acestor detalii în format digital.
    5. Editarea postării de concurs este permisă maxim 24 de ore din momentul publicării postului, dar nu mai târziu de data și ora încheierii concursului.
    6. Se interzice reclama de orice natură la obiectele prezentate în poză, inclusiv alimente(De exemplu: Dacă se folosește o sticlă de șampanie se va avea în vedere mascarea etichetei sau așezarea în cadru astfel încât să nu apară marca.)

    7. Participanții la concurs trebuie să respecte Regulamentul forumului.
    8. Încălcarea oricărei reguli sau cerințe duce la excluderea participantului.

    ***Pași pentru adăugarea unei imagini în forum:
    1. După efectuarea fotografiilor de concurs și descărcarea lor în PC va trebui să le încărcați pe un site specializat pentru imagini. Vă recomandăm să căutați un site de upload care să nu conțină reclame, în așa fel încât acestea să nu apară în locul fotografiei postate de voi.
    2. După încărcarea imaginii copiați linkul acesteia, apoi mergeți în tema concursului și apăsați pe butonul [​IMG] .
    3. Felicitări, poza ar trebui să fie vizibilă acum în postare (nu uitați... să și postați).



    [​IMG]

    18 decembrie 2016 - 03 ianuarie 2017, ora 22:00
    Afișarea câștigătorilor: 04 ianuarie 2017


    Organizator: Agro80
    Juriul va fi compus din Agro80, leczeg_laura, matusam și wizard_of_soul.


    Întrebările, nelămuririle, părerile sau impresiile le puteți adresa în această temă sau contactându-ne prin mesageria jocului .



    PREMII


    LOCUL 1
    Paysafecard în valoare de 50 lei
    3 produse meșteșugărești la alegere*

    LOCUL 2
    Paysafecard în valoare de 50 lei
    2 produse meșteșugărești la alegere*

    LOCUL 3
    Paysafecard în valoare de 50 lei
    1 produs meșteșugăresc la alegere*

    MENȚIUNE
    Paysafe în valoare de 50 lei



    IMPORTANT

    - Premiile vor fi trimise jucătorilor în următoarele zile de după afișarea câștigătorilor, dar nu mai târziu de 08 ianuarie 2017.


    Cu ocazia acestei ediții a Concursului de Creație, dorim să vă mulțumim că ați fost alături de noi în acești doi ani. Întreaga echipă a Concursului de Creație vă urează din inimă Sărbători Fericite, multă sănătate, un sfârșit de an liniștit alături de cei dragi și un an nou mai bun cu sănătate.


    Sărbători Fericite! ♥


    [​IMG]
     
  2. lorentonton

    lorentonton Expert forum

    = Preparate culinare specifice sărbătorilor de iarnă. =
    Departe de tara dar cu traditia ın suflet traiesc de peste 23 de ani,nu am uitat şi nu voi uita cine sunt şi de unde vin..Bucataria , la mine ,pot spune ca este terenul de lupta din care ies mereu ınvingatoare.Nu ma las pana nu reuşesc :)
    Din ce-am putut, cu ce am putut, mereu mi-am pregatit o masa festiva de sarbatori,caci sufletul meu mereu bate pentru Romania şi nu vreau sa ımi uit traditiile şi nici mancarurile cu specific romanesc.
    Aşadar ıncepem cu carnatii...sunt... la placere... pe primul plan :inlove:
    [​IMG]
    Apoi trecem la sarmalute şi piftie de curcan.
    [​IMG]
    Salata beof şi cozonacii
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Urmati de vinul fiert cu mere ,portocale,cuişoare,zahar şi scortişoara ,şi bineınteles mamaliguta .
    [​IMG]

    Cam astea sunt pregatirile mele de sarbatori..va urez multa sanatate şi toate cele bune !Sarbatori fericite !
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    User: lorentonton Id: 48712570
     
  3. *puiu*

    *puiu* Începător forum

    Decoratiuni de craciun

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    _Agathon_, lucile71, denisa1969 și alți 23 apreciază asta.
  4. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Felicitari "lorentonton" pentru munca ta si preparatele delicioase, adevarate vedete pentru o masa festiva! :p

    Felicitari "puiu" pentru imaginatie, rabdare si decoratiunile minunate pe care le-ai realizat!:inlove:
     
    mariuta48, goldhe, wizard_of_soul și alți 13 apreciază asta.
  5. angelica.d

    angelica.d Ambasador forum

    [​IMG]

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    La multi ani tuturor !!!
    In aceste imagini postate am incercat sa va arat aranjamentele facute de mine pentru Craciun ..un aranjament pentru masa mica..un aranjament pentru masa si bradutul din hol....Va doresc un an bun tuturor.....
    User... angelica.d
    Id...22438716
     
    Modificat ultima dată: 3 Ian 2017
  6. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Unele decoratiuni sunt facute de catre baietelul meu la gradinita si nu m-am putut abtine sa nu le arat si altora. Va dorim un an fericit, sanatate si clipe frumoase alaturi de cei dragi. La multi ani! Margareta si David.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Margo15
    4039167
     
    _Agathon_, malagambafane, soso2169 și alți 18 apreciază asta.
  7. denisa1969

    denisa1969 Pretendent

    [​IMG]
    [​IMG][/IMG] [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    user: denisa1969
    ID:34190127
    An nou cu bucurii!
     
    _Agathon_, malagambafane, soso2169 și alți 15 apreciază asta.
  8. wizard_of_soul

    wizard_of_soul Începător forum

    Dragii nostri,

    Iata ca si ultima editie a concursului nostru a ajuns la final. Parca mai ieri am postat ultima editie. Inca o dovada a faptului ca timpul nu sta in loc.
    Ne bucuram ca si la aceasta editie ati avut curaj, adrenalina, inspiratie, incredere in voi si bucuria de a participa.
    Va multumim voua, participantilor la ultima editie, participantilor de la fiecare editie in parte si ne inclinam.
    Va dorim un an mai bun, va dorim sanatate si sa indrazniti mereu.

    Asa cum v-am obisnuit, maine vom reveni cu lista castigatorilor.

    O seara buna si felicitari!
     
  9. -ingerik-

    -ingerik- Scriitor activ

    Felicitări tuturor acestor harnici fermieri! Aveți lucrări frumoase, delicioase, migăloase, care îi vor pune pe jurați în dificultate, asta mă bucură ;)8)! Vă doresc baftă tuturor și un an nou fericit,plin de realizări și ferme bogate!!


    Postarea mea este clar extra concurs -având în vedere ora la care postez-, dar a fost realizată cu drag în cinstea juriului și a organizatoarei. Agro80 tu ești aceea, ție ți-o dedic!

    [​IMG]
    [​IMG]

    P.S: Dragă juriu, mulțumesc pentru aceste ocazii frumoase. Îmi pare rău să văd că e ultima ediție, așa că vă doresc să reveniți cât mai curând!! Toate cele bune!
     
  10. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Preparatele si ornamentele realizate cu propriile noaste maini nu se pot compara cu niciun produs sau podoaba care poate fi cumparata. Felicitari tuturor participantilor pentru preparatele delicioase si originalitatea decorarii spatiului pe care il impart cu cei dragi!
     
  11. veve47

    veve47 Conte forum

    Sincer, nu as vrea ca editia de fata sa reprezinte finalul unui concurs care ne-a facut placere, a avut si controverse care mai apar ca la orice concurs si, poate pe viitor se va continua existenta lui chiar si fara premii, doar pentru placerea participarii. Ii felicit pe toti ce si-au rupt din timpul pretios alocat sarbatorilor si au realizat diverse lucruri si au postat aici. As fi vrut sa zic cateva vorbe fiecaruia, dar cum nu fac parte din juriu..., doar am sa remarc ingeniozitatea unor ornamente pentru pom si deja am incercat sa vad daca-mi ies, am poftit la minunile gatite si o inteleg foarte bine pe Lorentonton ca este greu (am pe cineva foarte drag aflat foarte departe), dar se vede ca toti au facut cu placere tot ceea ce ne-au prezentat. Ingerik chiar ti-am dus dorul la postari in cadrul concursurilor, dar multumim pentru minunile realizate, iar pe Margo, fata de care imi cer scuze daca am lezat-o cu aprecierile mele anterioare (era o parere exprimata sincer), am apreciat-o mereu pentru originalitatea quilling-urilor realizate, se vede ca-i place, iar datorita ei mi-am luat si trusa si ma straduiesc sa fac cate ceva. Cel mic se vede ca a mostenit talent de la mama. Inca o data felicitari tuturor, realizatori si participanti!
     
    Ambra., goldhe, -ciocollate- și alți 10 apreciază asta.
  12. Agro80

    Agro80 Conte forum

    Buna seara, dragii mei! ♥
    A venit si momentul mult asteptat, nu va mai tinem in suspans.

    LOCUL 1- *puiu*

    LOCUL 2- Margo15

    LOCUL 3- lorentonton

    MENTIUNE- denisa1969

    Multumim angelicai si tuturor pentru fiecare participare in decursul acestor 2 ani. Ma bucur ca alaturi de jurati am putut mentine acest concurs in viata. Cu nostalgie in suflet va spun ca am o parere de rau, fiind ultima editie.
    Dar...orice inceput are si un sfarsit. Viata acestui concurs s-a consumat dar lasa loc altora poate la fel de interesante sau chiar mai interesante. La fiecare editie am avut emotii poate la fel de mari ca si voi.
    Motivul acestui concurs a fost pentru a va aduce bucurie. Daca am reusit, asta e cea mai mare multumire. ♥

    Multumesc -ingerik- pentru aceasta postare si pentru toate creatiile deosebite.
    Multumim veve47 pentru cuvintele frumoase si pentru creatiile pline de imaginatie.

    Felicitari! Felicitari! Felicitari! ♥

    Un an de poveste va dorim si multa sanatate! Sa auzim numai de bine! ♥

    Nu uitati sa ne contactati in joc pentru alegerea produselor mestesugaresti. Nu uitati sa confirmati si primirea premiilor.
     
    Ambra., blackspace77, goldhe și alți 14 apreciază asta.
  13. denisa1969

    denisa1969 Pretendent

    Felicitari tuturor! Va multumesc pentru mentiunea acordata :D
    Cu toate ca am aflat atat de tarziu de existenta acestui concurs, pot sa spun, uitandu-ma la paginile anterioare si la aceasta editie, ca a fost unul foarte inspirat si care i-a facut pe jucatori sa uite de grijile de zi cu zi si sa creeze aceste minunatii!
    Multumesc realizatorului acestui concurs si juriului!
    Un an nou plin de fericire sa aveti!
     
    goldhe, -ciocollate-, stoiantudorel și alți 10 apreciază asta.
  14. -ingerik-

    -ingerik- Scriitor activ

    Felicitări câștigătorilor!!8)




    Cu drag !! :inlove::music:
     
    goldhe, stoiantudorel, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  15. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Multumim pentru premiu.
    Va dorim tuturor o viata frumoasa si linistita alaturi de persoanele dragi.
    Participand la aceste concursuri am reusit sa ne oprim pentru o clipa din ritmul nostru zilnic si sa facem ceva frumos drag sufletului nostru. La multi ani.

    P.S. Imi doresc cununa de primavara.

    Confirm primirea premiului.
     
    Modificat ultima dată: 6 Ian 2017
    goldhe, -ciocollate-, stoiantudorel și alți 8 apreciază asta.
  16. denisa1969

    denisa1969 Pretendent

    Confirm primirea premiului!
    :)
     
    stoiantudorel, goldhe, -ciocollate- și alți 8 apreciază asta.
  17. lorentonton

    lorentonton Expert forum

    Buna seara tuturor,confirm primirea premiului şi multumesc celor ce-au participat...tare singura m-am mai simtit,la un moment dat chiar mi-a parut rau ca am participat..Multumesc Farmerama !!
     
    adrianapatran, goldhe, -ciocollate- și alți 7 apreciază asta.
  18. leczeg_laura

    leczeg_laura Mogul forum

    Felicitari inca o data, lorentonton!
    Nu avea de ce sa-ti para rau daca postarea ta ramanea singura ...din contra,daca nu mai apareau postari,tu primeai toate cele patru premii :D
    Felicitari tuturor participantilor !
     
    donnadmn, goldhe, -ciocollate- și alți 9 apreciază asta.
  19. *puiu*

    *puiu* Începător forum

    Confirm primirea premiului. Multumesc pentru aprecieri !
     
    roliana57, matusam, goldhe și alți 4 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.