Feedback Cupa fermei

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 13 Iun 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 16 Iul 2018.
  1. Îmi place

    48,5%
  2. Mi-e indiferent

    3,9%
  3. Nu-mi place

    47,6%
  1. Daciana_36

    Daciana_36 Pretendent

    Si mie imi apare acelasi lucru :(
     
    -katnik-, donnadmn, popescudana42 și alți 3 apreciază asta.
  2. lentzica_blue

    lentzica_blue Avansat

    Buna ziua,si la mine cica se refac stocurile:(
     
    -katnik-, donnadmn, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Shop-ul este închis înainte de finalul eventului, da. Rămâne de văzut dacă mai poate fi readus.
     
    -katnik-, pinok86, popescudana42 și alți 4 apreciază asta.
  4. kris-ana80

    kris-ana80 Scriitor activ

    Da, dar nu e normal sa nu mai putem achizitiona nimic de la shop. Sunt fermieri care au lasat cumparaturile pentru final, ca sa vada ce pot cumpara. Asteptam sa vedem daca se va redeschide shopul, pt ca nu-mi aduc aminte sa se fi anuntat in prealabil ca se inchid magazinele mai devreme.:(:cry:
     
    -katnik-, donnadmn, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  5. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Gata si cu acest event!
    Linia de vrej activata!
     
    -katnik-, donnadmn, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  6. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Se lucrează deja, ar trebui ca shopul să revină curând.
     
  7. Eponge

    Eponge Rutinat

    In tutorialul Avanpremiera CM, la upgrade-ul 7, scrie ca itemul ofera 50% PE/6 ore. Se stie cumva daca se refera la faptul ca ofera doar pe ferma experienta mai multa, sau e gen copacul bufnitei si ofera experienta mai multa pe ambele continente? Multumesc!
     
    Enveloppe, -katnik-, pinok86 și alți 5 apreciază asta.
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Se aplică tuturor terenurilor.
     
    -katnik-, pinok86, amy46 și alți 5 apreciază asta.
  9. Eponge

    Eponge Rutinat

    Mersi, k0!
     
    Enveloppe, -katnik-, pinok86 și alți 6 apreciază asta.
  10. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    ...Și a revenit.
     
    -katnik-, kiri2270, pinok86 și alți 4 apreciază asta.
  11. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Da a revenit,acum nu mai merge moara sa produci stegulete.(culorile fanilor)
     
    -katnik-, kiri2270, pinok86 și alți 3 apreciază asta.
  12. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu e vorba de fapt de vechea ”problemă” cu selectarea categoriei de la Moară?
     
    -katnik-, pinok86, amy46 și alți 2 apreciază asta.
  13. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    La mine moara functioneaza fara nici o problema
     
    -katnik-, kiri2270, pinok86 și alți 4 apreciază asta.
  14. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Nu ,cred ca nu ajunsese informatia la server cum ca eu am cules. Am dat restart si am gasit cimpul necules dupa ce il culesesem cu 4 minute mai devreme. Am cules din nou si acum a mers.O fi fost de vina internetul meu.
     
    -katnik-, kiri2270, pinok86 și alți 4 apreciază asta.
  15. veve47

    veve47 Conte forum

    Initial am votat nefavorabil si mi-am spus ca va fi primul event nefinalizat, care nu ma atragea deloc. Cand am citit tutorialul si am vazut activarea in etape a terenului, apoi sarcinile de la cooperativa, multitudinea de informatii oferite,o_O etc, am spus ca nu-l voi face, ca nu merita, ca ma voi rezuma la a face steaguri pentru a cumpara tot de la magazin. La prima vedere parea ceva foarte alambicat si de nerezolvat. Faptul ca unii din noi si lucram, a facut ca totul sa para de nerezolvat. Am crezut ca fara a face sarcinile de la cooperativa nu voi putea termina si nu este asa. Dupa vreo saptamana, citind mai atent tutorialul, cu creionul si hartia, facand calcule, mi-am zis ca pur si simplu voi juca pana la final, adunand plante si bete si ce va iesi , va iesi. Si a iesit, fara stres si agitatie finalizarea eventulu si golirea aproape a rafturilor de la magazin. Cel mai mult a ajutat perioada lunga de joc, un mare avantaj.
    Au mai fost eventuri "stresante" , care pareau de nerezolvat, dar am ajuns la o concluzie si anume ca niciodata nu vom avea un joc pe care sa nu-l putem realiza, nefiind obligatorie cumpararea de cosuri. Acele cosuri ne ajuta la o finalizare mai rapida, pentru doritori, dar se pierde placerea jocului, dupa mine.
    In concluzie, a fost dragut, desi mi-ar fi placut mai multe "faze pe poarta", iar in ceea ce priveste grafica fiecarui event in parte de pana acum si a jocului in general, nu pot decat sa-mi plec capul cu respect pentru grija cu care se face totul ca sa ne distreze si sa ne incante ochiul. Pana in cele mai mici detalii grafica este o reala placere si bucurie. Respect si admiratie pentru graficieni si pentru cei ce transpun acele idei.
    Votul a devenit pozitiv si ma voi gandi pe viitor mult mai mult inainte de a da o nota.;)

    P.S.: Am cumparat oita cu Brazilia pentru ca-mi placea desing-ul si nu stiu ce va face saraca dupa event ca nu stiu tara ei ce-a facut la campionat. Sa nu se rusineze mititica ca agita steguletul acela degeaba, zic si eu...xD
     
  16. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna seara!
    Brazilia a pierdut sferturile de finala. Deci,

     
  17. xeniaG53

    xeniaG53 Pretendent

    Goooool !!! Pe ultima suta de metri am luat linia de vrej !!!! Am avut emotii mari pentru ca am consumat plante la misiunile de la cooperativa fara sa realizez ca voi fi pe "muchie de cutit" la event.......Ufff , 4 zile de cules inclusiv noaptea !!!! Dar ce dulce e victoria !!!
     
  18. mada_nice

    mada_nice Talent de excepţie

    eu mi-am luat creițarii aceia și adăpostul de cărăbuși. n-am prins eventul din timp și n-am reușit mai mult.
     
  19. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Vot negativ.

    Durata prea mare a eventului,nu am reusit sa iau linia de vrej pentru ca am facut misiunile...imi lipsesc 5 steaguri rosii.
    Un event obositor si nesatisfacator!
     
  20. lucius1979

    lucius1979 Novice forum

    Buna seara. Imi lipseste o singura planta de oleandru sa pot lua linia de vrej. Exista posibilitatea sa fac rost de ea altfel ? O singura bucata!
     
    Papy, malagambafane, davidsiirina08 și alți 4 apreciază asta.