Darurile zeiței - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 31 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. florin_ryf

    florin_ryf Începător forum

    inca o intrebare care ,pot fi stupida(poate mai e deja ,dar nush sa caut raspunsul) ....am vazut ca ceilalti cu drop de x70 ,x 150 sau x100....cum adica? si cum poti face rost de el ....
    la ce se refera?stiu si eu ce e drop ,dar chestia cu x100 ma incurca
     
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Sincer, cand aud aceasta intrebare, imi vine sa o iau la fuga, cand ma gandesc de cate ori am raspuns la ea.:D Dar cu rabdare, o iau de la capat. Bun, dropul este influentat de cativa factori: sa ai activata Runa expert in bricolaj (ofera 10% sanse la dropul de scule pe toate terenurile), sa ai cele doua cupe, dobandite la cele 2 misiuni de la Cooperativa, la nivel de upgrade cat mai mare, poate chiar pe maxim, adica 15 si sa le ai amplasate pe terenuri (avand efect doar pe acele terenuri); sa ai Runa Legenda Vie activata si cupele introduse in runa (astfel efectul cupelor se cumuleaza si efectul cumulat va fi pentru toate terenurile fermei si pentru Insula Bahamarama si Jungla); sa ai Testoase Howie Donut amplasate pe terenuri (o Testoasa Howie Donut ofera o sansa de 5% in plus la dropul general, deci si cel de event, doar pe terenul unde este amplasata, iar daca ai 3 Testoase pe un teren, efectul lor se cumuleaza pe acel teren); sa activezi cateva linii de vrej (dobandite anul trecut parca) inainte de a culege. Acele linii de vrej ofera cate 5% sansa in plus la dropul general (o linie de vrej ofera 5% sansa la dropul general pe Insula Bahamarama, iar cealalta 5% sansa la dropul general pe terenurile fermei). Acestia ar fi niste factori generali, poate am mai omis eu vreunul. Un drop bun obtii in urma culegerii plantelor cu timp mare de coacere si cu puncte de experienta mai multe oferite (ex: garoafe, alac, secara, trandafir, varza rosie etc). Dropul este mare, dar sacrificiul il constituie durata de coacere, care poate fi scurtata cu supercompost. un drop bun ofera si pomii si adaposturile de animale si extinderile atelier care au perioada mare de producere a animalelor sau a produselor. Depinde si de timpul disponibil pe care il aveti pentru a va juca. Sunt multe de spus si totul variaza de la jucator la jucator. Acestea sunt niste sfaturi generale, mai sunt insa si detalii multe.
     
    adrianapatran, matusam și VecheaMonica apreciază asta.
  3. pisitani

    pisitani Ambasador forum


    Acele linii de vrej ofera cate 5% sansa in plus la dropul general (o linie de vrej ofera 5% sansa la dropul general pe Insula Bahamarama, iar cealalta 5% sansa la dropul general pe terenurile fermei).

    buna ziua ,
    stiu de linia de vrej pentru drop pe insula dar nu stiu ce linie e pentru drop pe ferma....imi puteti arata aceasta linie?
     
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Acestea sunt cele 2 linii de vrej mentionate de mine anterior. Postarea "dadea" mai bine in tema de discutie dedicata Vrejului Magic.;)


    Capture.PNG
     
  5. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    a fost interesant eventul, multumim BP, dar am o mare nemultumire in ceea ce priveste cerintele necesare pt misiuni. sper sa fie transmisa dezvoltatorilor aceasta nemultumire.

    raportat la modul de obtinere a produselor fata de fructe si animale cerintele de la sarcina 4 nu mi s-au parut deloc corecte. desi timpul de productie este asemanator 18-20h cu reducere de la produse mestesugaresti sau linii de vrej costurile si cerintele au fost mult prea mari. la animale si fructe care se pot obtine mult mai usor decat produsele nu am vazut nimic mai mult de 8-9 bucati de animale sau fructe, dar la produse care se obtin mult mai greu decat acestea au fost constant 11-14 bucati, desi la produse se folosesc si animale pt obtinere.

    daca s-ar fi cerut 10-15 animale sau fructe si 4-5 produse mi s-ar fi parut mult mai corect acest event. asa am ramas un pic dezamagita de acest event la terminarea lui.

    daca nu aveam gologani adunati din atatea misiuni si evenimente, itemi sau linii de vrej care dau constant gologani nu as fi reusit sa termin acest event atat de interesant, desi sunt aproape level 90. aveam ~2 milioane de gologani cand am inceput eventul. inainte sa incep sa cumpar de la piata produse ca sa il termin aveam ~3 milioane gologani, dupa terminarea lui am scazut la ~1,5 milioane de gologani. si am cumparat in ultima zi a eventului cand preturile au fost mult mai scazute din cauza ca foarte multi terminasera eventul si cererea era mult mai scazuta.

    deci din punct de vedere al castigului financiar nu sunt deloc in avantaj. din punct de vedere al profitului in viitor linia de vrej nu ofera mare lucru (6500 PE, 6500 PET), desi pt obtinerea ei au fost foarte mari cheltuielile. sunt alte linii de vrej care ofera mult mai multe lucruri si care au fost obtinute cu cheltuieli mult mai putine.

    felicitari celor care au terminat eventul, dar si celor care nu au reusit sa il termine, fie pt ca erau level prea mic, fie pt ca erau level mare, dar nu au avut suficienti gologani ca sa il termine.

    o zi buna tuturor.
     
    Veverita02 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.