Feedback Dragostea plutește în aer

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 9 Feb 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 28 Feb 2023.
  1. Îmi place

    52,1%
  2. Mi-e indiferent

    5,6%
  3. Nu îmi place

    42,3%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Dragostea plutește în aer. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    in.the.rain, paulici_01, clauliviu și alți 6 apreciază asta.
  2. Adynicolae

    Adynicolae Scriitor activ

    Un eveniment foarte frumos și ușor
    Îmi place și răndul de vrej
     
    in.the.rain, z.zoita, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  3. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Nu ma atrage nimic dintre premii!
    Poate sa placa cuiva care doreste stelute, eu deja le urasc ca nu mai scap de ele cand imi deschid lazile!
    Vrejul e total neatractiv!
    Cred ca e primul event in 3-4 ani pe care nici macar nu ma mai gandesc daca-l fac sau nu, clar NU!
     
    in.the.rain, Eveline65, z.zoita și alți 11 apreciază asta.
  4. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Pana la urma linia de vrej ofera asta ?
    Rând vrej magic Dragostea plutește în aer
    Oferă: 2.000 PE x Nivelul de joc, 1 x Lada cu bunătăți a lui Biber / 60 ore


    Sau asta?
    Rând vrej magic Dragostea plutește în aer
    Oferă: 2.000 PE x Nivelul de joc, 1 x Lada de animale minunate / 60 ore

    EDIT:
    am trecut mai jos perioada desfasurarii fiecarei misiuni + necesarul insignelor pt fiecare misiune in parte, poate ajuta pe careva....

    Misiunea 1 în perioada 10.02.2023, ora României 11:00 - 12.02.2023, ora României 23:00
    Necesar: 60 de insigne pasari + 30 de insigne artropode + 30 de insigne amfinieni

    Misiunea 2 în perioada 17.02.2023, ora României 11:00 - 19.02.2023, ora României 23:00
    Necesar: 60 de insigne artropode + 30 de insigne amfinieni + 30 de insigne pasari

    Misiunea 3 în perioada 24.02.2023, ora României 11:00 - 26.02.2023, ora României 23:00
    Necesar: 60 de insigne amfinieni + 30 de insigne pasari + 30 de insigne artropode

    Acum vine si comentariul meu legat de acest event
    Votul meu este si va ramane negativ din urmatoarele cauze:
    - premiile (eu, una, m-am umplut de stelute si creitari... fiind event de reproducere ma gandeam ca primim si ceva SH inapoi, dar evident ca nu)
    - faptul ca se ofera din an in paste cate un cupon de 3h nu ne ajuta cu nimic, stiu ca cam toti achizitionam lunar acel abonament de combina, dar totusi....
    - linia de vrej are un singur avantaj, cutia aceea de animale minunate
    dar si aici am de comentat, s eputea culege macar o data la 48h, doar mie mi se pare ca timpul de coacere al liniilor de vrej devine din ce in ce mai mare?!
     
  5. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum

    Opinie:

    Sincer, eventul nu merita sa fie facut. Ca si celelalte eventuri din anul acesta, nu au nici o recompensa ce se merita. Dar, un lucru ma pasioneaza, si anume: designul item-urilor. Este superb, si sunt unele dintre cele mai frumoase iteme pe care le-am vazut in ultimii ani. Din pacate, se ofera doar 1 data, si asta este pe o linie de vrej. O sa incerc sa fac rost de ele la D&C doar pentru design. :)





    Nu.


    Fiecare Insignă rămasă în Șură la finalul fiecărei misiuni va fi transformată în 20 GG.
     
    Modificat ultima dată: 9 Feb 2023
    in.the.rain, z.zoita, Adynicolae și alți 12 apreciază asta.
  6. bobmic50

    bobmic50 Rutinat

    Insignele obtinute din reproduceri in poienita se pastreaza pentru toate cele trei eventuri ?
     
    in.the.rain, z.zoita, Adynicolae și alți 8 apreciază asta.
  7. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Pas si eu, din aceleasi motive enumerate mai sus, pe care nu le mai reiterez. Vrej de 60 de ore, pentru mine care recoltez vrejul doar dimineata, inseamna de fapt 3 zile, iar 1,33 x gaina, cuc, furnica, etc pe zi mi se pare meschin. Vot negativ pentru ca nu gasesc ceva care sa-mi placa la acest event. Am inceput sa devin tot mai selectiv in ceea ce priveste eventurile! :)
     
    Modificat ultima dată: 9 Feb 2023
    in.the.rain, dydyana97, vyyo5252 și alți 15 apreciază asta.
  8. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Lada de animale minunate se obtine din cosuri.

    Nu este nicio greseala.

    Am mutat informatia despre acea lada la primele cosuri ca sa nu mai existe nicio confuzie.
     
    in.the.rain, tcmxxl1975, leutzu61 și alți 12 apreciază asta.
  9. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Avem ceva informatii noi despre event!
    Ma refer la ziua reducerilor, care ajuta cu reducerea nr de SH necesar!
    Deci se pot face insignele din prima zi cu 120 SH, si se poate umple poienita cu urmatoarele 120 reproduceri pentru weekend-ul urmator, dar nu trebuie recoltate pentru ca insignele se convertesc, asa ca trebuie culese doar cand incepe misiunea a 2-a!
    Pentru misiunea a 3-a nu avem date, decat necesarul de insigne, asa ca presupun ca vor trebui 240 SH (120 insigne)
    Totalul, in conditiile astea, e de 480 SH. Nu-l face mult mai atractiv, doar mai ieftin si abordabil!
    Bafta pentru cine doreste sa-l faca!
    PS: Va puteti ghida cand faceti reproducerile dupa calculul Iuliei, postat mai sus, e corect!
     
  10. cp58

    cp58 Ambasador forum

  11. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    Final event partea 1. merg mai departe cu alte animale pentru cooperativa. spor la ferme!
     
    in.the.rain, paulici_01, clauliviu și alți 7 apreciază asta.
  12. vyyo5252

    vyyo5252 Mogul forum

    Final prima misiune,
     
    in.the.rain, raisa2005, leutzu61 și alți 7 apreciază asta.
  13. -katnik-

    -katnik- Comisar forum

    Misiunea -Dragostea pluteste in aer I - finalizata.
    Vot pozitiv.
    Spor tuturor fermierilor !
     
    in.the.rain, raisa2005, leutzu61 și alți 5 apreciază asta.
  14. Hasibah

    Hasibah Novice forum

    daca fac insigne si pt misiunile 2 si 3 raman sau dispar dupa ce se termina misiunea 1?
     
    in.the.rain, leutzu61, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  15. geta57

    geta57 Rutinat

    Dispar! Se ”decontează”! Fiecare Insignă rămasă în Șură la finalul fiecărei misiuni va fi transformată în 20 GG.
     
    in.the.rain, leutzu61, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  16. -alexutza14-

    -alexutza14- Scriitor activ

    Poti sa pui animalutele la "copt" dar sa le culegi cand vine misiunea 2. Profita acum cat e ziua reducerilor. Parca vad ca pentru misiunea 3 nu o sa mai fie.
     
    in.the.rain, leutzu61, paulici_01 și alți 3 apreciază asta.
  17. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    Zic stop! Am livrat gresit cheile si nu pot termina misiunea , mai am nevoie de o cheie ca sa termin 3. Neatentia bat-o vina.
    Noroc la reproduceri!
     
    in.the.rain, leutzu61, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  18. -alexutza14-

    -alexutza14- Scriitor activ

    Fa ticket la ei. Normal nu ar trebui sa ai aceasta problema.
     
    in.the.rain, leutzu61, paulici_01 și alți 2 apreciază asta.
  19. geta57

    geta57 Rutinat

    Dacă ai făcut toate sarcinile anterioare este imposibil să-ți lipsească o cheie!
     
    mara62, cp58, in.the.rain și alți 9 apreciază asta.
  20. -feli58-

    -feli58- Novice forum

    Buna dragilor am livrat gresit o cheie si nu pot tremina jocul cum pot sa o recuperez sa schimb cheia...!!!!!
     
    MicuNicu, mara62, cp58 și alți 8 apreciază asta.