Feedback Drumul către iubire

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 2 Feb 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 9 Feb 2022.
  1. Îmi place

    85,2%
  2. Îmi este indiferent

    8,7%
  3. Nu-mi place

    6,1%
  1. erafreee

    erafreee Scriitor în devenire

    am reusit sa iau linia de vrej, 59/75. o sa continui sa dau cadouri pentru ca imi plac recompensele aleatorii, tot sper sa pice mai multe banane aurii:pnu folosesc bonusuri, doar apa si gunoi. Spor tuturor!!:D
     
    -Abramburica-, mara62, OanaMihaela și alți 10 apreciază asta.
  2. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    dupa cele 75 de pozitii se mai poate dona?
     
    -Abramburica-, mara62, OanaMihaela și alți 10 apreciază asta.
  3. Adana71

    Adana71 Locuitor permanent

    Da.
     
    -Abramburica-, mara62, zeepinkstar și alți 11 apreciază asta.
  4. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    multumesc
     
    -Abramburica-, mara62, OanaMihaela și alți 10 apreciază asta.
  5. -katnik-

    -katnik- Comisar forum

    Event finalizat!
    Vot pozitiv!
    Spor tuturor fermierilor !
     
    rjean777, Adana71, -Abramburica- și alți 18 apreciază asta.
  6. valemnd158

    valemnd158 Junior Expert

    Am luat si eu prima linie de vrej :inlove:
     
    rjean777, Adana71, -Abramburica- și alți 15 apreciază asta.
  7. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    inceput de event si la mine...ora 9:30 la Giurgiu....37 min timpul ultrascazut la planta de event.....si avem doar doi de +1 la parcele...unul de la logare si unul de la roata....dropul pare rezolvat de la pomi....
    [​IMG]
     
    paulici_01, rjean777, -Abramburica- și alți 13 apreciază asta.
  8. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    Terminat eventul.Nicio lada de bonusuri !!Mi_a ,luat 2 cadouri 1porcusor:cry:
     
    paulici_01, Adana71, -Abramburica- și alți 13 apreciază asta.
  9. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    15:15...2 linii vrej in inventar....de fapt si activate....bonusurile in varianta 2022 incep sa si faca simtita prezenta....daca pana acum terminam eventurile cu stoc ZERO la suzy si aproape 2-3.000 la supercompost nu asta se intampla si de aproximativ 2 luni....concluzia este ca fara jack este foarte greu de facut o strategie ....TIMPUL este cel care trebuie comprimat in joc si fara ajutorul lui Jack si a componentelor ajutatoare nu se poate realiza acest lucru (supercompost si suzy) ....80 cadouri am primit de la "maimutoi" astfel :7 ARBORI MINUNE , 15 (x3) SH , 16(x3) TURBO SUZY, 6 (x3) CREITARI, 4(x2)BANANE , 14(x4) SUZY , 3(x1)LADA BONUSURI, 2 (x1) ADAPOSTURI MINUNE , 3 (x2) MD , 7(x5) SC si 3 (x2) TICKET......cam asta a fost...un event "CINSTIT"....cam atat....succes
    [​IMG]
     
    paulici_01, rjean777, -Abramburica- și alți 14 apreciază asta.
  10. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Terminat de ieri si eu dar merg mai departe... pana maine seara!
     
    paulici_01, derby54, -katnik- și alți 13 apreciază asta.
  11. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    am luat si eu cele 2 linii de vrej, sper sa termin azi si restul de event, dar cand vad alte comentarii pur si simplu am impresia ca ma misc in reluare. Spor la lucru !
     
    paulici_01, rjean777, derby54 și alți 13 apreciază asta.
  12. rjean777

    rjean777 Expert forum

    Event finalizat !!!
    Spor celor ce mai au !!!
     
    paulici_01, -Abramburica-, MicuNicu și alți 10 apreciază asta.
  13. dexter_bv

    dexter_bv Scriitor activ

    Terminat si eu, merg mai departe, mai este timp

    [​IMG]
     
    paulici_01, -Abramburica-, MicuNicu și alți 14 apreciază asta.
  14. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum


    O singura intrebare am: Cum ai terminat un event in 6 ore? Deci tu ai inceput de dimineata, si la ora 15, ai incheiat eventul? Cand ai avut timp sa faci 13.000 de plante?! Sau mai bine zis, cate sute de bonusuri ai avut?

    Doar de curiozitate intreb :))
     
    paulici_01, raisa2005, fabian201070 și alți 10 apreciază asta.
  15. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    ora 8:53 la Giurgiu....nici nu vreau sa ma gandesc la cei din centru si nord......de azi intram pe o panta ascendenta privind gradele din termometru pana spre 15 in weekend. In aceasta iarna la noi a nins intr o singura noapte 2h si ziua cel putin anul acesta nu am avut temperaturi negative.....sa raspund acum.....
    exista o mare diferenta de abordare a jocului si posibilitati reduse de comprimare a TIMPULUI dintre jucatorii care au prins jumbo-niada si cei care nu .Acest lucru se reflecta in mare masura la event pentru ca , acesta se bazeaza exclusiv pe plante . La animale in schimb jumbo-niada nu are efect si deci daca un jucator doreste performante mai mari per unitatea de timp are o gramada de posibilitati.De asemenea sunt jucatori , care din principiu sau din alte motive , nu vor sa investeasca bani reali . Aici mi se pare o greseala , pentru ca trebuie sa precizez inca de la inceput ca nu este un cont de investitii , cel de pe care joc, postarile si performantele de comprimare a timpului sunt realizate in proportie de 100% cu resursele din joc. Anul trecut am achizitionat cu bani reali functiile combinei si pachete de permis la sezon si poate o linie sau 2 de vrej si toate folosind fie metoda SMS fie PAYSFCARD (care se gasesc pe toate drumurile) sa zicem o medie de 20 RON pe luna ( este de tot rasul ! ) in fine...sa trececem la event...cum abordez un event....in primul rand stau la umbra a 2 Jack , unul din iulie 2021 si celalalt din august 2021 cu 4 si respectiv 10 recoltari fiecare ramase. Deja ma gandesc in perspectiva ca daca raman doar cu unul sa achizitionez cu bani reali inca unul ca ma ajuta sa comprim timpul si mai ales asa cum am postat functiile combinei nu mai sunt necesare a se achizitiona cu bani reali....Dupa gafa de la TOP am abandonat item ele care oricum erau de toata jena si merg cu 3 terenuri de pomi in ferma si cu 3 in bahama care imi asigura dropul pana in ziua in care ma hotarasc sa incep eventul. Ziua ,in care imi pun la bataie din timpul meu cele 3h, 4h sau 6 ore de event , este aleasa in mare masura de conjunctura in care ma gasesc iar spre exemplu , la acest event, stiam de la inceput ca va fi luni pentru ca aveam in plus acel +1 de la logare care l am activat cu 1 minut inainte de prima recoltare in full pe parcelele mici.Am 2 linii vrej care cresc eficacitatea supercompostului care le tin in permanenta in stand by si bineinteles cele 2 sloturi care de asemenea cresc eficacitatea supercompostului care le activez odata cu cele 2 linii vrej si in plus de anul acesta am si item ul Sanatate care reduce timpul la plante cu 5% si in concluzie planta de event de 6h o recoltez in 37 min iar planta de event de 4h in 25 min....nimic mai simplu...supercompost si suzy sa fie ca in rest avem de toate....cu 13 am recoltat parcela mica...succes
    nici nu vreau sa ma gandesc cat va dona anul acesta cel de pe primul loc in conditiile in care eu cel putin la nivelul meu nu cred ca am recoltat anul acesta pomii fara minim un bonus...minim un bonus...poate au fost si sigur au fost si 2 sau chiar 3...succes
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 8 Feb 2022
    paulici_01, RazvanAndrei, raisa2005 și alți 13 apreciază asta.
  16. geta57

    geta57 Rutinat

    Să nu ne spui că din pomi xxl iese drop bun?!
     
    paulici_01, tcmxxl1975, fabian201070 și alți 7 apreciază asta.
  17. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    eventul nu l-a terminat in 6 ore?ce omite sa spuna e ca dropul l-a facut in 2zile cred?pe 2 trenuri se pun 400 pomi si nu cred ca au iesit pe fiecare teren 200 drop?dropul face parte din event iar el s-a referit strict la plante ,cu 2 jack care iti da +2+2 ,ai 8 plante din care recoltezi 7 x200=1400 plante?cu siguranta a avut si alte bonusuri pe care la omite ?eventul+dropul NU SE PUTEAU FACE IN 6 ORE
     
    paulici_01, tcmxxl1975, in.the.rain și alți 9 apreciază asta.
  18. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Te contrazic...Se poate face si dropul repede.Eu am inceput eventul in prima zi de joc,pe la ora 16 si l-am terminat cam pe la ora 22,30 dar am pregatit ce era de pregatit(adica liniile de vrej) cu o zi inainte,raminind doar sa le activez.Am pus planta amarant cu o zi inainte,am recoltat-o cind am inceput eventul si am luat 401 drop,recoltind cu broscutele.Am activat liniile de vrej care reduc timpul de maturare cu cite 5% cind folosesti SC,am activat 2 Jack si restul a fost floare la ureche ptr.ca am folosit SC si de doua ori si compost a la Suzi;am facut inca 800 drop in 5 minute cu amarant instant iar restul a iesit din planta de event care a dat destul de bun drop(puteam sa fac doar o data amarant instant ca tot il terminam repede)..Cind nu aveam planta amarant,faceam dropul repede la eventuri,cu hrisca instant,garoafe instant,etc...In concluzie,daca ai tot ce-ti trebuie,se poate termina usor un event de acest gen..
     
    paulici_01, tcmxxl1975, in.the.rain și alți 13 apreciază asta.
  19. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    eu ma refeream ca nu poti face eventul in 6 ore,in poza postata scrie ca incepe eventul la ora 09,15 iar in postarea lui se vede ca la accea ora avea deja drop 972 deci nu putea sa inceapa la ora 09,15 eventul si sa il termine la ora 15.aici ma refeream in postare,chiar daca la accea ora recolta de pe ambele terenuri nu putea sa stranga mai mult de 400. ii mai trebuiau cel putin 2 recolte,el a facut dropul din pomi,nu din plante,la plante e una si la pomi e alta?
     
    paulici_01, tcmxxl1975, in.the.rain și alți 8 apreciază asta.
  20. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Avea o postare pe prima pagina dar cred ca a sters-o ptr.ca nu o mai vad,in care spunea ca intii face dropul din pomi iar de plante se ocupa cind va ajunge cu dropul aproape de necesar ptr.ca nu vroia sa stearga pomii de pe terenuri..Dropul e diferit de la plante la pomi in functie de event..Sunt eventuri in care se scoate mai mult drop de la pomi si invers..Nu as stii sa-ti spun la eventul acesta cum a fost ptr.ca nu am avut pomi pusi..
     
    paulici_01, tcmxxl1975, in.the.rain și alți 7 apreciază asta.