Feedback Drumul spre aur

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 2 Mar 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 8 Mar 2022.
  1. Îmi place

    16,5%
  2. Îmi este indiferent

    6,2%
  3. Nu-mi place

    77,3%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Drumul spre aur. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    paulici_01, in.the.rain, MicuNicu și alți 5 apreciază asta.
  2. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Aici la drop... e loterie. Era bine daca se deschidea campul inainte de event.
    Se va obține 1 Sapă mistică la fiecare reproducere în Poenița de procreare a liliecilor și corbilor.
    Corbi? Oare am pierdut eu momentul in care s-au introdus adaposturile?

    L.e. Zic pas de data asta. In timpul asta mai fac ceva misiuni la cooperativa.
    Succes !
     
    Modificat ultima dată: 2 Mar 2022
    prettyioco, hcnxdz, tcmxxl1975 și alți 16 apreciază asta.
  3. fermierulluca

    fermierulluca Conte forum

    ar putea fi ciori
     
    tcmxxl1975, raisa2005, paulici_01 și alți 10 apreciază asta.
  4. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Foarte posibil... Nu ma deranjeaza sa termin eventul la pas... Daca am citit eu bine nu e nevoie de mult drop...doar pentru cateva plante...''și înmulțite pe teren!''
    Ptr. gabi_83i
    : Cred ca linia de vrej se refera si la Conacul Bantuit asa ca e bine sa o ai acolo mai ales ca nu trebuie sa modifici alte terenuri...parerea mea
     
    Modificat ultima dată: 2 Mar 2022
    mihai.1998, mary366, klauss10 și alți 16 apreciază asta.
  5. gabi_83i

    gabi_83i Junior Expert

    Salut.

    Vot negativ.Argumente pt mine cel putin:linia pentru vrejul magic desi e buna, nu prea te ajuta decat foarte rar , campurile Clar De Luna nefiind disponibile mereu, plus ca nici nu ma incanta sa castig la un event Clar De Luna, adaposturi misterioase , pomi misteriosi pt Bahamarama, etc etc.cu scuzele de rigoare, asta e rationamentul meu
     
    *Black_Fox*, prettyioco, tcmxxl1975 și alți 16 apreciază asta.
  6. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Nu vreau sa te contrazic, sunt in asentimentul tau, dar vreau sa clarific o chestie daca te ajuta.
    Vrejul te ajuta pt terenul cu item-uri(care e mereu deschis- Conacul Bantuit)... care pana la urma conteaza mai mult decat celalalte.
     
    tcmxxl1975, stella50, rjean777 și alți 11 apreciază asta.
  7. kristinadiaconu

    kristinadiaconu Scriitor în devenire

    Pas la acest event, ma voi axa la indeplinirea unor sarcini de la cooperativa, nu voi bloca terenurile clar de luna cu planta de event, nici linia de vrej nu prea ma incanta... vot indiferent
     
  8. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Nu-mi place...Linia de vrej nu ma intereseaza ca este o data la 13 zile,adaposturi misterioase nu ma mai intereseaza ptr.ca m-am umplut de pauni,frizerii,etc..,arbori minune nu ma intereseaza,nu are nimic care sa ma determine sa-l fac.Daca era ceva palpabil de cistigat si ma interesa,il faceam dar asa cu ce o iesi sau nu o iesi din misterioase si arbori minune,nu merita sa pierd timpul.In concluzie,o pauza este binevenita...Nu prea dau eu voturi negative dar asta este negativ..
     
  9. coboduza

    coboduza Scriitor activ

    12759 +3509 (pentru 10 plante contract de inflorire )+1580( pt 10 iedera funerara)=17689 cu timp de coacere de 6 ore . Apoi trebuie 6006 plante cu timp de coacere de 8 ore si 4826 iedera funerara cu timp de coacere de 5 ore . Total 28521 plante pe 2 terenuri . Felicitari celor care termina eventurile in 2 zile ,ei o sa-l poata termina !!!!
     
  10. Laurentiu909

    Laurentiu909 Scriitor în devenire

    Exact asa si eu! Vot negativ, nu ca ar conta :)
     
  11. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    E vorba de ciori, bineinteles.
     
    tcmxxl1975, raisa2005, paulici_01 și alți 11 apreciază asta.
  12. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Unde scrie de Conacul bantuit?!? Scrie: "Oferă: +200% PE la recoltare pe terenurile de groază pentru 25 ore și 1 Ladă cu Bunătăți vrăjitorești / 330 ore". Nicidecum Conacul bantuit, ci doar cele cele doua terenuri cultivabile. Deci nu este pentru item-urile datatoare.
    Concluzie: un event inutil. Consecinte: vot negativ + PAS!

    Edit: nu se specifica daca este Lada cu bunatati vrajitoresti S, M sau L. Sau poate este un alt tip de lada...
     
  13. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    ... asa am interpretat, credeam ca toate 3 fac parte din "terenuri de groaza".

    Edit : Nu imi mai cer scuze, ca am avut dreptate xD
     
    Modificat ultima dată: 2 Mar 2022
    eli.onofrei, valemnd158, tcmxxl1975 și alți 13 apreciază asta.
  14. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    PAS, PAROL. Mai nimic atractiv. Concediu. Spor totusi la cei care il vor face din diferite ratiuni.
     
    hcnxdz, valemnd158, tcmxxl1975 și alți 16 apreciază asta.
  15. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Vot negativ și din partea mea din aceleași motive enumerate de ceilalți. O singură curiozitate am.. cine a furat aurul spre care trebuia să ducă drumul? xD
     
  16. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Nu scrie nicaieri. Dar Conacul bantuit face parte din terenurile de groaza.
    Este vorba despre S.
     
    valemnd158, tcmxxl1975, geta57 și alți 15 apreciază asta.
  17. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Vot negativ si din partea mea. Ceea ce ofera linia de vrej la 330 de ore nu ma incanta. Cactus lumanare am, stejar noctural am, tomata de groaza am, un event inutil si intortocheat pentru mine. Voi face plante pentru itemi lipsa pe o linie de vrej si pentru misiuni la cooperativa...
     
  18. popik70

    popik70 General forum

    Vot negativ si pas.Motivele , enumerate mai sus.
     
  19. bobmic50

    bobmic50 Rutinat

    Ce bonusuri au efect asupra plantelor de event ?
     
  20. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    pentru mine e un event fara valoare iar de premii pot sa ma lipsesc,nu te dau pe spate-PAS
     
    dydyana97, valemnd158, tcmxxl1975 și alți 12 apreciază asta.