Feedback Dulciuri de Ziua Îndrăgostiților

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 12 Feb 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 19 Feb 2020.
  1. Îmi place

    75,6%
  2. Mi-e indiferent

    3,6%
  3. Nu-mi place

    20,8%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    nu trebuie cumparate, le cumperi doar daca vrei dubluri.
    daca dai click pe fiecare cadou in parte, acolo langa bara de progres pt donarea globala, o sa vezi ce primesti la fiecare prag atins de tine.
    adica le vei primi odata pe cele normale si odata pe cele cu (+).
    exact cat trebuie pt a fi completate ambele linii de vrej.
     
    petra2172, mara62, -jenitrandafir- și alți 11 apreciază asta.
  2. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Cu siguranta l-ai amplasat pe undeva, pe un teren.
     
    petra2172, mara62, paulici_01 și alți 12 apreciază asta.
  3. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Mersi mult de tot pentru explicatii iulia. A aparut si cel de-al doilea cu intarziere, dupa ce am facut o curatare. Ma gandisem ca nu am inteles eu bine din tutorial.
    Spor la treaba!
     
    petra2172, mara62, paulici_01 și alți 11 apreciază asta.
  4. cerbul

    cerbul Locuitor permanent

    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 15 Feb 2020
    matusam, petra2172, mara62 și alți 15 apreciază asta.
  5. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Mai exact, daca nu se fac greseli, este nevoie de 9 comenzi cu 2 cerinte pt a atinge primul prag, 10 comenzi cu 2 cerinte pt a atinge al doilea prag, 8 comenzi cu 3 cerinte pt a atinge al treilea prag si 11 comenzi cu 3 cerinte pt a atinge ultimul prag. Total 38 produse, din care unul il primesti din startul eventului, deci necesarul este de 37 produse. Pt a le produce, sunt necesare 37x(150 plante, 20 drop), adica 5550 plante si 740 drop.
     
    -katnik-, petra2172, mara62 și alți 13 apreciază asta.
  6. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Scuzele mele, mi-a sarit in ochii raspunsul lui Iulia, dar trebuie sa iti multumesc si tie pentru raspuns. In final totul s-a terminat cu bine.

    Nu stiu daca am sa ajung sa iau si cel de-al doilea vrej, dar eu merg mai departe.
     
    -katnik-, petra2172, mara62 și alți 12 apreciază asta.
  7. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Intrucat la ora 15 se atinge jumatatea timpului alocat eventului, iar asta ar insemna sa avem 70.000.000 de puncte facute (jumatate din cele 140.000.000), tradus pe bara de stare - la jumatatea intervalului intre pragul 2 si pragul 3 (pragul 2 se atinge la 50.000.000 de puncte, iar pragul 3 la 90.000.000), se pare ca nu avem nicio sansa la al doilea vrej. Am produs deja cam dublul cerintelor, si probabil ca si mine multi altii, dar bara de stare se incapataneaza sa ne ofere vreo bucurie dupa munca depusa. Voi continua sa adun puncte, dar se pare ca am ramas prea putini in joc pentru a putea obtine si al doilea vrej. Poate ca dezvoltatorul se va "indragosti" atat de tare de cei putini ramasi, incat va hotari in final sa acorde totusi si al doilea vrej, in caz ca nu vom reusi sa atingem pragul celor 140.000.000 de puncte! :)
    As fi foarte dezamagit sa nu obtin si al doilea vrej.
     
  8. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Si eu imi doresc ce-a de a doua linie,prima am luato de vineri.. eu fac nu ma opresc.
     
    paulici_01, matusam, malagambafane și alți 11 apreciază asta.
  9. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Ei, sa nu disperam. Bara de progres global creste incet… dar sigur! Toti livram in continuare, nu cred ca s-a oprit cineva dupa prima linie, doar necesarul de puncte global e cam marisor.
     
    paulici_01, malagambafane, amy46 și alți 15 apreciază asta.
  10. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Nici eu nu cred ca s-a oprit cineva dupa prima linie de vrej sau, cel putin, asta imi place sa cred :)
    Eu am livrat decat vreo 20 torturi dupa ce am luat prima linie de vrej, dar mai am 10.000 de plante pe plus, de aseara ma ocup doar de drop :)
     
    paulici_01, malagambafane, amy46 și alți 14 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Sa speram ca azi termina mai multi eventul, si pot incepe sa livreze si pentru comunitate. Ar trebui sa creasca viteza de umplere a barii de stare. Si eu cred ca am sarit de dublul cerintelor pentru primul vrej, nu ma opresc, fac cat ma tine dropul, pe campul de drop pun doar plante lungi, si ziua si noaptea, pe celalalt pentru bonificatie planta de event sau ce s-o nimeri...Azi din trandafir salbatic am luat maxim, 202 drop. Cu ce s-a mai strans de la vecini am produs 11, monede (fara alea 11) am deja 567. Nu disper, muncesc. Spor si voua!
    [​IMG]
     
    paulici_01, matusam, malagambafane și alți 19 apreciază asta.
  12. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Gata si eu . Succes celor care mai au!
    [​IMG]
     
    paulici_01, matusam, malagambafane și alți 16 apreciază asta.
  13. mara62

    mara62 Conte forum

    Final si la mine
     
    paulici_01, matusam, malagambafane și alți 16 apreciază asta.
  14. petra2172

    petra2172 Rutinat

    Primul vrej l-am luat, donez in continuare pentru al doilea. Plante am, sper ca va fi si drop. Spor sa avem !
     
    paulici_01, matusam, malagambafane și alți 15 apreciază asta.
  15. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Asta si vroiam sa vad, un pic de emulatie! :p
     
  16. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Asemenea si eu , inca muncesc pentru a 2 a linie de vrej ... dar vad ca urca cam greu ... sa speram ca toti pun mana la treaba pentru a doua linie de vrej !
     
    paulici_01, malagambafane, amy46 și alți 13 apreciază asta.
  17. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Trebuie tinut cont ca punctele in aceasta a 2-a parte sunt mai multe, respectiv 60 de pct la donare fata de 35 la inceput. O sa mearga mai repede de azi incolo
     
    paulici_01, mara62, malagambafane și alți 11 apreciază asta.
  18. -katnik-

    -katnik- Comisar forum

    Am obtinut prima linie de vrej ,donez in continuare pentru a doua linie !
    Spor tuturor fermierilor !
    Ferma - lvl.218, Bahamarama - lvl.491
    Brutar - , Confiturier - ,Spa Bahami - , Florar - ,Alchimist - lvl.5 .
     
    paulici_01, matusam, mara62 și alți 10 apreciază asta.
  19. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Datorita lui popik70 care m-a sfatuit cum trebuie sa procedez si sa memorez mai usor torturile si ptr asta ii multumesc,nu numai ca nu am renuntat la event dar am terminat si am luat prima linie de vrej de mult dupa care am mai facut vreo 25000 plante ptr comunitate...mai greu este cu dropul ptr ca incerc sa-l fac semanind plante de care am nevoie si de care duc lipsa.Problema mea acum este aceea ca nu prea am ce sa cumpar de la shop...practic joc in continuare doar ptr a ajuta comunitatea dar cu monedele nu prea am ce face..Spor tuturor!
     
    paulici_01, matusam, donnadmn și alți 18 apreciază asta.
  20. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Pana acum am ornat si impachetat doar 59 de torturi.
    Mai sunt 62 de ore in care mai putem castiga destule premii.
    Pana acum am strans 636 monede stea, fara sa cumpar nimic pana acum.:oops:
    Am strans 14 adaposturi diferite si 31 arbori minune.
    Maine dimineata, doar cu ajutorul dropului mai pot orna si impacheta cel putin 10 torturi.
    Orice recompensa este buna, cand ai nevoie de ea.:p
    Mult spor si voua!
     
    paulici_01, matusam, donnadmn și alți 14 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.