Feedback Enigma tăierii ornamentale

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 29 Apr 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

  1. Îmi place

    77,6%
  2. Mi-e indiferent

    7,8%
  3. Nu-mi place

    14,7%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Enigma tăierii ornamentale 1. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    stiucarul, mara62, giuly1969 și alți 6 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    "Insignă mamifere
    Acesta se va obține doar prin intermediul reproducerii, câte una pentru fiecare reproducere a mamiferelor, dar fiecare reproducere a celorlalte animale poate oferi, aleatoriu, și o insignă corespunzătoare uneia din celelalte categorii de animale."
    Adica daca spre exemplu reproduci pesti, poti primi aleatoriu insigne de mamifere, sau si din celelalte categorii de animale? Ultima varianta ar avea sens doar daca aceste insigne s-ar putea pastra pentru continuarea eventului din saptamanile viitoare, cu conditia ca, pe rand, sa fie reproduse toate categoriile de animale, altfel nu ar avea sens sa dea insigne pe care nu ai unde sa le folosesti. Deci...?!?
     
    MicuNicu, stiucarul, mara62 și alți 8 apreciază asta.
  3. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Nu se vor obtine insigne mamifere la reproducerea altor categorii de animale. Si nici alte insigne la reproducerea mamiferelor.
     
    stiucarul, mara62, giuly1969 și alți 8 apreciază asta.
  4. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Acum e si clar, si logic.
    Necesar insigne mamifere: 150
    Necesar SH: 300
    SH din recompense event: 0
     
    dulcica1970, stiucarul, mara62 și alți 10 apreciază asta.
  5. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum

    Exista vreun minievent de achizitionare de SH pentru maine?
     
    stiucarul, mara62, giuly1969 și alți 7 apreciază asta.
  6. melinda19751

    melinda19751 Scriitor în devenire

    Sincer nu sunt foarte incantata de acest event.
     
  7. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Cred ca am nevoie de o pauza.Prea multe eventuri suprapuse si una dupa alta ma simt ca la o competitie nu ca la un joc cu relaxare.
     
    pmarian, primavara68, jymi52 și alți 25 apreciază asta.
  8. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Hamsterul gurmand va fi parte din vreo linie de vrej interesanta?. Nu se specifica daca viitoarele misiuni o vor completa pe aceasta si linia sa fie anuntata doar la ultima misiune, dar dupa recompense nu sunt tentat sa fac sarcina a 4-a. Mi-e sa nu il pierd, daca da pom cu mamudele o eventuala linie???. Ar fi binevenita o clarificare
     
  9. hcnxdz

    hcnxdz Novice forum

    Din pacate total neatractiv. Desi era tipul de event preferat, de data asta, ca sa nu dau negativ dau un vot indiferent.:(
     
    stiucarul, -Abramburica-, CLAUDIU_T și alți 11 apreciază asta.
  10. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    Mi se pare suuuuper de usor .Este genul de event pe care il prefer.Consum mic de timp si plin de premii folositoare.Cerinte acceptabile chiar si pt cei cu rezerve limitate.Vot pozitiv.
     
    stiucarul, -Abramburica-, SidTheKid și alți 12 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    La o privire mai atenta, o sa fac totusi 30 de reproduceri... Renunt la 4 ad-uri minune agger, la cateva puncte de sezon si bineinteles la itemi, la care nu le vad utilitatea, in schimb o sa iau lazile de bonusuri, lada de ad-uri neon, mare parte din punctele de sezon... Votul, indiferent!
    As fi vrut sa stiu care e finalitatea misiunilor, ca deocamdata oferta e saraca rau...
    Dupa faptul ca se dau dubluri la itemi, probabil ca o sa fie vrej... Dar atat timp cat nu stim ce va oferi vrejul (de obicei la tipul asta de event ori PE la reproduceri sau la categorie de animale, productie mai rapida la anumite animale sau categorii, ceva lazi cu hrana, etc...) nu marsez.
    Poate ca o sa regret, dar mi-ar parea mai rau sa ma simt pacalit!
     
    Modificat ultima dată: 16 Apr 2021
    hcnxdz, stiucarul, paulici_01 și alți 10 apreciază asta.
  12. mara62

    mara62 Conte forum

    Misiune finalizata
     
  13. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Misiune finalizată
    Mult spor tuturor fermierilor!
    [​IMG]
     
  14. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Pana la urma s-a dovedit ca traducerea initiala a tutorialului era corecta, dar neclara, in sensul ca s-au dat ce-i drept mai rar si cate doua insigne la o reproducere, astfel incat au fost suficiente cele 132 de reproduceri puse inca de ieri. Din ele au iesit 151 de insigne. A fost un event usor...
     
  15. biencut_maria

    biencut_maria Novice forum

    Event finalizat , succes tuturor !!!!!
     
    stiucarul, paulici_01, malagambafane și alți 9 apreciază asta.
  16. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    De terminat,am terminat,dar.....Cum ramane cu linia de vrej care vrea itemul "hamsterul gurmand ",plus inca doua ?!Vor mai fi misiunu sau event-uri pt ea ,oare ?Sau a fost castigata mai demult,deja ?!
     
    DanaDor, jupanu89, stiucarul și alți 12 apreciază asta.
  17. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Probabil nu va fi o linie de vrej, altfel s-ar fi specificat in tutorial, ca sa stie lumea sa nu dea "ignore" la prima runda...
     
    mara62, stiucarul, paulici_01 și alți 13 apreciază asta.
  18. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Ia uite la vrejuri incomplete, ca a aparut...Si e musai sa-l avem...200% la datatoare!
    Asa ca la loc comanda! Hai sa-l facem!
     
    love_cakes, stiucarul, paulici_01 și alți 16 apreciază asta.
  19. Claudia

    Claudia Duce forum

    [​IMG]

    Chiar e o linie foarte buna, a aparut in vrej. Eventul e super usor, merita sa fie facut integral.
     
  20. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Tiii, ca iar ai dreptate! A aparut linia de vrej! :)
    Sari pe el, ca eu sunt deja la "odihna"... :p
    [​IMG]
     
    love_cakes, stiucarul, paulici_01 și alți 14 apreciază asta.