Feedback Epoca navigației

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 13 Aug 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 20 Aug 2019.
  1. Îmi place

    39,5%
  2. Îmi este indiferent

    7,9%
  3. Nu-mi place

    52,6%
  1. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Aceste misiuni trebuie facute in ordine.
    Misiunea 1 si 2 sunt independente, premiile castigate de aici, ne ajuta sa facem misiunea 3 si apoi misiunea 4.
    Acest event este interesant si usurel, numai sa ai timp pentru plantat si sa ai sura plina cu ce trebuie.
    Pacat ca pierd cu siguranta o zi din event pentru ca nu am sa pot intra pe joc si nu am cum recupera plantarea plantelor.
    Mult spor si mult curaj! ;)
     
    ioanagirl94, donnadmn, cp58 și alți 7 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    O sa fie un event solicitant, trebuie intrat destul de des pe ferma. N-am prea inteles daca acel calcul facut de Eco-Nicu (sau Eco-no-Micu?) :):p se refera la un singur tur de misiuni, sau la cumulul de misiuni (cu misiunile level 5 multiplicate de enspe ori astfel incat sa se poata achizitiona vrejul). Recunosc ca ma bantuie o lene de toata frumusetea, care nu-i permite neuronului stingher sa faca niscai calcule! :sleepy:
     
    kami12., ioanagirl94, t_ina_e și alți 10 apreciază asta.
  3. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Eco-No-Micu nu stia ca trebuie sa faca misiunile 5 de mai multe ori, si asa nu are cu ce, asa ca spor la Mate...
     
    ioanagirl94, t_ina_e, malagambafane și alți 9 apreciază asta.
  4. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Multumesc, am citit cu diacritice, caci mi-e o foame... :)
    Ideea e ca trebuie folosit ingrasamant, ca sa mai iasa o recoltare in plus pe zi, daca mai salivam si la alte bunatati de prin "shop". Sper sa fie in regim de Duty free, sa scapam de TVA, poate ies mai ieftine trufandalele... :)
    P.S. Sper ca nu te-ai gandit la prea multe diacritice; pisici nu mananc... :)
    P.P.S. Oricum, calculele si strategia le vom face dupa ce ne vom lamuri care FAQ este tradus mai corect, si anume cel EN, tradus din EN in EN, sau al nostru, tradus din EN in RO, caci desi K0 a spus ca "Le dăm voie și colegilor să greșească uneori", nu sunt sigur daca se referea la colegii nostri sau la ai lor (EN), caci vad ca fiecare considera ca "traducerea" lui e cea mai buna si nu modifica tutorialul, iar diferenta intre reducerea timpului cu 20% timp de 24 de ore si +1 la plante timp de 12 ore, mi se pare majora! :)
     
    Modificat ultima dată: 13 Aug 2019
    kami12., ioanagirl94, t_ina_e și alți 10 apreciază asta.
  5. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Articolele de event (Pânză,Bușteni si Catarg) cum se vor obtine fara shop si cosuri? ''Se vor MAI putea obține de la Shop-ul căpitalului, din coșuri sau din Lada de construcții navale!''
     
    ioanagirl94, t_ina_e, roliana57 și alți 8 apreciază asta.
  6. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Scuze, dar nu prea inteleg la ce te referi. Cele 3 articole vor fi primite ca recompense la misiuni. Si se MAI pot obtine de la Shop, din cosuri sau lazi.
     
    ioanagirl94, t_ina_e, malagambafane și alți 9 apreciază asta.
  7. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Deci ca sa faci level 5 de la misiunea 4 ai nevoie de misiunea 3 si implicit de misiunea 1. Deci 3 si 4 pica. Misiunea 1 se face daca esti cu ceasul din x in x ore, deci.... pica. Pentru linie vor fi necesare inca vreo 12-13 ture de sarcina 5 de la misiunea 2(daca am socotit bine). Greu. SPOR.

    PS Sau mai bine mergem in concediu :)
     
    ioanagirl94, t_ina_e, roliana57 și alți 9 apreciază asta.
  8. popik70

    popik70 General forum

    Eu voi incerca sa fac acest event , dar nu voi lua linia de vrej , nu ma incanta ( parerea mea si doar pt mine ). Voi lua de la shop ce am sa pot in limita monedelor. Spor sa fie maine.
     
    ioanagirl94, t_ina_e, alexsilviu11 și alți 10 apreciază asta.
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ar fi fost ciudat să fi făcut referire la o greșeală din tutorialul nostru și să rămână necorectată.
    Între timp au corectat colegii noștri saxoni.
     
    ioanagirl94, t_ina_e, roliana57 și alți 8 apreciază asta.
  10. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Super! Abia acum ne putem apuca sa facem calcule!
    Vot negativ Google translate-ului din EN in EN! xDxDxD
    Si un biloi alb stim noi cui! ;):)
    In cazul acesta ar fi greu dar posibil, utilizand clatite, recoltarea la 2,5 ore. Asta inseamna 7 recolte pe zi, deci cele 2150 de plante aferente celor 4 misiuni (nerepetate) s-ar putea face pana sambata pranz-seara, in functie si de norocul fiecaruia la deschis lazi de constructii navale. Timp ar fi...
    Vreau neaparat aceasta linie de vrej pentru lazile de navigatie, care in prima faza vor amortiza "masacrul" facut de cerintele de animale de la misiuni, iar pe viitor ma va scuti de griji in ceea ce priveste necesarul de iepuri, capre, oi si porci. Din punctul meu de vedere, este una din cele mai interesante linii de vrej din ultima perioada. Vot pozitiv per ansamblu! :)
     
    Modificat ultima dată: 13 Aug 2019
    ioanagirl94, t_ina_e, MicuNicu și alți 8 apreciază asta.
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Paranteză:
    Nu există tutorial EN și nici măcar DE care să poată fi postat simplu cu copy/paste. Informațiile se obțin din mai multe surse, de pe diferite servere de test, de la diferite persoane - așa se explică diferențele de format, stil și uneori chiar de conținut dintre tutoriale.
     
    ioanagirl94, matusam, t_ina_e și alți 8 apreciază asta.
  12. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Era doar o gluma, K0. O figura de stil, daca vrei. Ceva intre aposiopeza si hiperbola... :(
    P.S. Oricum, multumim pentru detalii. Nu cred ca a dezvaluit nimeni pana acum - sau n-am vazut eu - cum se obtine/elaboreaza un tutorial!
     
    ioanagirl94, t_ina_e, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  13. nycola70

    nycola70 Cunoscător forum

    Linia de vrej neinteresanta cel putin pentru mine...multa munca pentru mai nimic...
    In schimb shop-ul e bogat asa , dupa placul meu. Voi face atat cat imi permite limita de timp fara stres si fara intrat la ore fixe.
    Spor tuturor fermierilor! :)
     
    ioanagirl94, t_ina_e, alexsilviu11 și alți 10 apreciază asta.
  14. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Mc mult! Deci doar din recompense , cosuri sau lazi!
     
    ioanagirl94, t_ina_e, alexsilviu11 și alți 7 apreciază asta.
  15. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Ca urmare a unei decizii de ultimă oră a dezvoltatorului, a fost majorat numărul de Monede-rotiță primite ca recompensă la misiunile evenimentului. Tutorialul este actualizat.
     
    ioanagirl94, matusam, t_ina_e și alți 16 apreciază asta.
  16. yocoama

    yocoama General forum

    Multumim:D
     
    ioanagirl94, t_ina_e, MicuNicu și alți 7 apreciază asta.
  17. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Vestea buna este ca acum se obtin 428 monede-rotita din misiuni, fara repetarea nivelurilor 5, deci foarte aproape de necesarul de 485 pentru linia de vrej!
     
    ioanagirl94, t_ina_e, MicuNicu și alți 5 apreciază asta.
  18. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Vestea mai putin buna este ca din 20 de lazi de constructii navale, nexam clatite cu fructe! :(
    Doar 1 catarg, 2 busteni, 3 panze, 22 chiparosi si 6 lazi de ingrasamant.
    Macar incep eventul cu campurile pline...
     
    ioanagirl94, t_ina_e, roliana57 și alți 7 apreciază asta.
  19. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Nu s-au rostogolit bine rotitele, cele multe au ajuns la misiunile 1, 3 si 4. Era frumos sa fie 52 de rotite la misiunea 2 (cu 5) si sa o facem nelimitat, nu? SPOR
     
    ioanagirl94, t_ina_e, roliana57 și alți 8 apreciază asta.
  20. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    buna imi sp si mie cineva am castigat o clatita si nu o gasscunde o caut mss
     
    ioanagirl94, t_ina_e, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.