Feedback Epoca navigației

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 15 Aug 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 24 Aug 2023.
  1. Îmi place

    40,7%
  2. Mi-e indiferent

    6,2%
  3. Nu-mi place

    53,1%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în acest topic pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Epoca navigației. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, sau pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    clauliviu, paulici_01, -elenaion49- și alți 6 apreciază asta.
  2. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Linia de vrej,da,merita.Dar cam atat.Restul recompenselor nu ma atrag deloc.
     
    -Abramburica-, MicuNicu, ani.vajai și alți 10 apreciază asta.
  3. mara031991

    mara031991 Expert forum

    Vopsele asa de multe ce sunt ? Multumesc
     
    MicuNicu, ani.vajai, clauliviu și alți 6 apreciază asta.
  4. geta57

    geta57 Rutinat

    Caută în șură la Diverse....
     
    ani.vajai, clauliviu, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  5. Adynicolae

    Adynicolae Scriitor activ

    buna seara
    un event foarte frumos dar greu pentru cei cu nivel mic
    sper sa nu se intrerupa jocul sa sa-l fac eventul
     
    ani.vajai, clauliviu, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  6. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cred că nu l-ai înțeles bine! Nici un "truc", bonus de la roată sau din șură, ori resurse (SC, Suzie) nu funcționează pe terenul special! Așa că nivelul n-are nici o relevanță! Dacă culegi la timp, (nu chiar cu ceasul, dar nici să-l ignori!) o să fii la același nivel cu oricine altcineva! Singurul truc valabil în eventurile pe terenul special sunt clătitele cu fructe dacă le cumperi, 48 h reduc timpul de producție! Și stoc suficient de gunoi, pe care ți-l produci singur! Baftă!
    Mi-aș dori să pot lua dublurile la itemi pe lângă cele necesare pentru vrej, arată bine! O să mai vedem!
     
    -Abramburica-, stiucarul, clauliviu și alți 9 apreciază asta.
  7. tuca4747

    tuca4747 Locuitor permanent

    Si mie imi surade, doar ca nu vad de unde pot lua monedele necesare.
    Pt activarea liniei de vrej sunt necesare 675 monede ( din care 420 linia + 3 x 85 itemuri )
    La recompense se dau la cele 4 misiuni 579 monede stea ( 159 + 50 + 115 + 195)
    Cred ca undeva s-a strecurat o eroare , la indicarea cerintelor/ recompenselor.
    O alta varianta ar putea fi repetarea misiunilor.
    Vom vedea care este situatia dupa lansarea eventului
    O seara linistita
     
    -Abramburica-, MicuNicu, clauliviu și alți 8 apreciază asta.
  8. Archfiend_ZZ

    Archfiend_ZZ Scriitor în devenire

    Extras din FAQ: Sarcinile cu numărul 5 vor fi repetabile, pot fi realizate de câte ori se dorește!

    Doar 519.
    Pentru repetarea sarcinii 5 de la misiunea 4 este necesara si repetarea sarcinii 5 de la toate celelalte misiuni, pentru un total de 676 monede, suficiente pentru linia de vrej.

    Shop-ul de la Diverse nu mi se pare deloc atractiv asa ca aici o sa ma si opresc, la linia de vrej.
    Sper totusi sa se mai reduca necesarul de monede pentru articolele din shop, sa nu-mi golesc diversele din sura. Nu pot spune ca apreciez ca in cadrul cerintelor unui event sa se ceara articole care nu pot fi produse in ferma, in caz ca lipsesc.. dar pana la urma nu-i nicio obligatie in a face toate event-urile. :)

    Spor sa aveti!
     
    bmia_maria, MicuNicu, ani.vajai și alți 13 apreciază asta.
  9. tuca4747

    tuca4747 Locuitor permanent

    Buna dimineata
    Multumesc Artchfiend pentru precizarile facute, prevenind astfel inducerea in eroare a altor jucatori.
    Nu am fost atent atat la prezentarea rezultatelor, cat si la tutorial.
    Totusi, nu mi se pare normal ca dupa realizarea in intregime a unui event, sa nu poti accesa recompensa principala.
    Dar, nu conteaza ce cred eu.
    O zi buna si mult spor tuturor.
     
    afirut99, bmia_maria, Daciana_36 și alți 11 apreciază asta.
  10. gabi_83i

    gabi_83i Junior Expert

    Salut,
    Scuze ca intreb ,,clatite cu fructe ,, de unde se pot face rost? M-am uitat la piata si nu am vazut asa ceva .Chiar daca sa spunem nu era niciuna disponibila spre vanzare , tot i se pastra caracterul dar pe 0. De aceea intreb.

    Mersi
     
    Modificat ultima dată: 16 Aug 2023
    ani.vajai, clauliviu, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  11. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Nu gasesc articolele de event la shop:(
    ''Acestea pot fi obținute drept recompensă la sarcinile eventului, de la Shop-ul căpitalului sau din coșuri!''
     
    MicuNicu, ani.vajai, clauliviu și alți 6 apreciază asta.
  12. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Scump, d-le scump. Cam goleste sura. Doar ca din lazile ce vor veni se vor reface stocurile din produsele donate la event. Deci foarte probabil o sa il fac. Singura chestie este sa va verificati cei mai tineri in joc, daca aveti "diversele" necesare. Sa nu incepeti eventul daca nu sunteti siguri ca il finalizati. Probabil vom vedea lacrimi pe forum dupa 2-3 zile. SPOR
     
    blackspace77, Daciana_36, MicuNicu și alți 11 apreciază asta.
  13. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    S-a renunțat la ele, fraza a rămas doar în tutorial din păcate.
    Doar din Pachetul mega.
     
    MicuNicu, ani.vajai, clauliviu și alți 7 apreciază asta.
  14. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    Vaaaai !:oops:Pană am înțeles că greșesc ceva am donat de foarte multe ori la misiunea 2 ,sarcina 5.Nu știam că e nivel repetabil !Acum am 124 de bușteni în șură și s-au duuuus multe buburuze pt nimicuri.
     
  15. coboduza

    coboduza Scriitor activ

    Are relevanta pentru cine are Buburuze . Eu am nivel destul de mare 233 si nu am suficiente buburuze (si am numai 4 adaposturi , cu alea nu fac primavara )
     
  16. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Sunt la piata!
     
  17. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    In tutorial sunt 8 pachete a cate 300 puncte recompensa pt sezon, dar in joc apare doar un pachet cu 360 puncte. E o greseala in tutorial sau se va actualiza shopul?
     
  18. [-LOREEN-]

    [-LOREEN-] Novice forum

    Buna seara .Va rog frumos daca puteti sa-mi spuneti de cate plante avem nevoie ptr vrej si cate parcele ati pus pe terenul special?Eu am pus 21 mari,5 mijlocii si 4 mici,incap mai multe ?Multumesc frumos ptr raspuns ,seara frumoasa si mult spor la farmerit.
     
    malagambafane, ani.vajai, paulici_01 și alți 3 apreciază asta.
  19. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Cred ca asa va ramane!
     
  20. Adynicolae

    Adynicolae Scriitor activ

    buna seara
    eu nu gasesc la piata crab