Event Halloween - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 27 Oct 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. veve47

    veve47 Conte forum

    Luciperca este superba, cand se "coace" parca este un puf albastru pe ferma, senzatie de ceata mistrioasa... Ce-mi place mie cel mai mult este vrajitorica imblanita care, atunci cand finalizam o sarcina, isi activeaza alambicul. Supe ideee!!!;)
     
  2. bubumic

    bubumic Novice forum

    Buna ziua,am o intrebare,am folosit buchetul oribil pt a micsora timpul de maturare si nu functioneaza,este activat dar fara efect,de ce?
     
  3. ~Tina221994~

    ~Tina221994~ Guest

    Buna ziua,
    Buchetul oribil nu are nici o influenta asupra plantelor de event, ci numai asupra plantelor nocturne din cadrul mini eventului noaptea vrajitoarelor.
     
  4. bubumic

    bubumic Novice forum

    Nu am stiut,multumesc.
     
  5. -april77-

    -april77- Scriitor în devenire

    Buna ziua!Frumos event,dar multe cerinte.Am terminat decat prima misiune si imi dau silinta sa o termin barem pe a doua:oops:Bafta la toti fermierii care vor reusi sa-l termine!
     
  6. Ursoaica

    Ursoaica Mare-maestru forum

    Buna,

    Dar la eventul acesta nu se dau nici un fel de stelute?o_O
     
    adinagalatzanu apreciază asta.
  7. ~Tina221994~

    ~Tina221994~ Guest

    Buna ziua,

    Nu sunt oferite stelute la finalizarea misiunilor din cadrul acestui event, mai multe detalii poti afla consultand acest FAQ.
     
  8. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Buna seara...sau dimineata, am si eu o intrebare. In FAQ scrie ca linia de vrej
    Oferă: 5000 PE și bonus +20% PE la plante, timp de 12 ore. Poate fi activat la fiecare 24 de ore.

    Am terminat eventul si am activat linia de vrej dar enuntul spune ca ofera 5000 PE+20% PE pentru plante nocturne timp de 12 ore. Cum este corect? Bonusul de 20% PE pentru care plante este valabil? Mentionez ca pe linia de bonus enuntul ursuletului este acelasi -pentru plantele nocturne.
     
    Otilica69, robert-adila și melizanda10 apreciază asta.
  9. luta

    luta Scriitor în devenire

    aceiasi intrebare legat de vrej vroiam sa o pun si eu,,si drept sa fiu sincera sunt cam dezamagita dar asta e si ne multumim si cu ..bonus la plante nocturne..
     
    Otilica69 apreciază asta.
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! In primul rand ne cerem scuze pentru informatia incompleta cu privire la bonusul oferit de linia de vrej tematica oferita la acest event.
    In al doilea rand sa nu ignoram totusi bonusul oferit, care este impartit in doua: unul cu beneficiu ce poate fi valorificat periodic , iar celalalt de 5000 PE fiind primit de fiecare data cand linia de vrej este "culeasa". Nu sunt totusi asa multe linii de vrej care sa ofere un numar consistent de PE la culegere.
     
    robert-adila și adinagalatzanu apreciază asta.
  11. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Buna ziua! In primul rand ne cerem scuze pentru informatia incompleta cu privire la bonusul oferit de linia de vrej tematica oferita la acest event.
    In al doilea rand sa nu ignoram totusi bonusul oferit, care este impartit in doua: unul cu beneficiu periodic , iar celalalt de 5000 PE fiind primit de fiecare data cand linia de vrej este "culeasa". Nu sunt totusi asa multe linii de vrej care sa ofere un numar consistent de PE la culegere.
    [/QUOTE]
    Buna dimineata, multumesc frumos pentru raspuns, este OK din punctul meu de vedere ,ai mare dreptate in precizarile tale. Si orice bonus este binevenit cred ca pentru toti fermierii. Si de ce nu, poate vom avea eventul aferent acestei linii de vrej mai des. O zi buna .
     
    robert-adila și ttteee apreciază asta.
  12. -april77-

    -april77- Scriitor în devenire

    Buna dimineata fermieri!A sosit Holloween-ul si la ferma noastra!Sa ne bucuram de frumusetea acestui event si de toate surprizele ce ne sunt oferite cu cat reusim sa trecem nivelele.Succes si petrecere frumoasa!;)
     
    camelia012, mara62, robert-adila și alți 2 apreciază asta.
  13. camelia012

    camelia012 Novice forum

    Felicitari pentru event recompense foarte bune am reusit sa il termin . Va doresc tuturor spor la event si la drop sa il finalizati in cele din urma pentru ca merita . Sa aveti sura plina de recolte ca iarna e lunga ...;)
     
    mariucuta, mara62 și robert-adila apreciază asta.
  14. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    am terminat de plantat iedera, cu dropul merg bine dar luciperca am pana acum doar pt sarcinile 1,2,3,4 si 5, as vrea sa ma ajutati cu un raspuns: ar trebui sa pun de acum incolo parcele super confort + super apa( caci am destula) ca sa pot termina eventul??
     
    andrew1997 apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Iti recomand in continuare folosirea de parcele mici + apa si consumarea de chutney.
     
  16. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    multumesc Chronos, dar deja am pus pe parcele confort+chutney+suzi.... la mine problema e ca nu mai am combina iar pe parcele mici e destul de greu tinand cont ca trebuie sa ma duc si la munca :( :(

    Edit (Chronos): cu mare drag. Eu ti-am recomandat ce ar fi mai potrivit, tehnic, ca sa termini eventul. Acum depinde de fiecare, de timpul disponibil si alti factori. O seara frumoasa.
     
  17. 01ruxi01

    01ruxi01 Pretendent

    Felicitari pentru event, recompense foarte bune am reusit sa il termin..
     
    camelia012 apreciază asta.
  18. angela111943

    angela111943 Scriitor în devenire

    buna dimineata,nu stiu ce sunt acelea plante nocturne,si intre ce ore are efect itemul
     
  19. ~Tina221994~

    ~Tina221994~ Guest

    Buna dimineata,

    Plantele nocturne le poti planta doar pe pajistea principala cand are loc minieventul Noaptea vrajitoarelor. Bonusul oferit de randul de vrej in cadrul acestui event iti ofera +20%PE, adica mai multe puncte de experienta la recoltarea plantelor sinistre in aceasta perioada, plus un bonus de 5000PE.
     
  20. angela111943

    angela111943 Scriitor în devenire

    multumesc,dar am un inconvenient caci imi ocupa in cadrul iconitei o pozitie tot timpul caci la bonusul de 5000 PE nu pot renunta de 2 ori pe zi dar cu efosturi financiare maqri am avut norocul sa achizitionez la reducere itemulo copacul bufnitei pt.toate suprafetele de joc si acum unul este inutil,dar se pare ca asta va fi deoarece nici nu pot sa fac shimb cu cinev a sau sa il vand
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.