Feedback Fala orașului

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 23 Ian 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 31 Ian 2017.
  1. Îmi place

    80,0%
  2. Mi-e indiferent

    5,9%
  3. Nu-mi place

    14,2%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Usurel,mai usurel cu lauda de sine.S-ar putea ca cei mai "tineri"sa se demoralizeze si sa renunte la "lupta"!Cu rabdare si cu un pic de strategie se poate termina eventul destul de elegant(si fara zeci de testoase....).Asa ca...la treaba!Si...La cat mai multi ani Farmerama !
     
    naivreasastii, cerbul, mara62 și alți 8 apreciază asta.
  2. usordetinutminte

    usordetinutminte Talent de excepţie

    nu are rost sa demolezi luminisul - acolo si in jungla nu poti cultiva planta de event
     
    naivreasastii, murat_anca, cerbul și alți 11 apreciază asta.
  3. icapayne

    icapayne Junior Expert

    Si eu patesc la fel... Nu pot planta Allium pt ca nu imi apare la plante disponibile desi am in sura... Care e greseala?

    Off Doamne... Parca ieri cand a fost postat tutorialul eventului se zicea:" Le veti putea cultiva pe cele 3 terenuri ale fermei, nu si pe terenurile tropicale" Aseara cand am pregatit ferma pt event, am tinut cont de asta.... Ce se intampla?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 24 Ian 2017
    mara62, donnadmn, angelica.d și alți 3 apreciază asta.
  4. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Trei terenuri, doua pe ferma si unul pe Baha. Pajistea principala, pasunea + Baha, fara luminis si fara jungla.
     
    naivreasastii, murat_anca, cerbul și alți 13 apreciază asta.
  5. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna seara!
    Sa fie vorba de faptul ca nu s-a citit cu atentie tutorialul modificat?

    Fiecare jucător va primi câte 10 seminţe de allium mov la începutul eventului. Jucătorii care vor rămâne cu mai puțin de 5 semințe în cazul plantei de event, vor primi alte 5 după 5 ore pentru a avea posibilitatea de a continua producţia.
    Le veţi putea cultiva pe 3 terenuri: Terenul arabil și Pășunea sălbatică în fermă (nu și în Luminiș), și Bahamarama (nu și în Junglă).
     
    EVE.violetta, naivreasastii, mara62 și alți 16 apreciază asta.
  6. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Incep cu un drop de 240 .
    Mult succes si un drop bun tuturor...
     
  7. osenaris1962

    osenaris1962 Novice forum

    LA MULTI ANI FARMERAMA,doresc multi ani de acum incolo sa pot sa joc acest joc,am implinit si eu 6 ani de cind joc si multumesc tuturor din echipa pentru cadoul primit;):D:)
     
    naivreasastii, malagambafane, cerbul și alți 7 apreciază asta.
  8. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    La multi ani! Farmerama. Eu nu am broscute care sa ma ajute la drop, dar mergem mai departe, cu mai multa munca, e adevarat, dar vreau sa termin eventul, ca multe altele de pana acum.
    Spor la treaba...
     
    naivreasastii, malagambafane, cerbul și alți 8 apreciază asta.
  9. deea4u

    deea4u Analist forum

    Am vazut ca multi au obtinut un drop foarte mare, ce faceti sau ce aveti sa obtineti un drop atat de bun?
    Eu am reusit sa obtin 192 doar din arborii...
     
    naivreasastii, malagambafane, cerbul și alți 6 apreciază asta.
  10. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Buna seara!
    Fara zeci de broscute am la ora aceasta 263 drop. Destul de slabut! Planta de event are 40 PE, foarte putin pentru a face drop de la ea. Trebuie sa terminam repede cu planta de event, ca sa punem plantele din care sa facem drop.
    Premiile sunt subtirele. Grafica "Fala orasului" imi aduce a alte jocuri ale BP. Preferam o ferma colorata cu o poveste, asa parca ne-a mutat la oras. ;)
    Ma bucur ca sunt alaturi de voi si Farmerama de 7 ani. La mai multi ani Farmerama!
     
  11. petra2172

    petra2172 Rutinat

    La multi, multi ani, fermieri !
    215 drop, fara nici un broscoi,:p bine , zic eu. Un avantaj este faptul ca dau drop de event toate terenurile fermei.
    Spor la drop tuturor !
     
  12. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Nici mie nu mi se pare in event dificil, deja am decorat cateva cladiri, am deschis si trei cadouri... Rata la drop e buna, spor la farmerit tuturor!
     
    Modificat ultima dată: 25 Ian 2017
  13. love_graffiti

    love_graffiti De-al casei

    la multi ani, farmerama!
    si eu vreau sa termin eventul!
    spor la traba!
     
  14. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Pai - incepand de la peturi, itemi, linii de vrej - continuand cu ultima planta de pe ferma, altoita la sera si nu in ultimul rand, broscute howie - cam asta avem unii dintre noi !
     
    Modificat ultima dată: 24 Ian 2017
  15. Razor19910612

    Razor19910612 Scriitor în devenire

    Eu la 25 de pomi misteriosi XXL am obtinut 1 drop :)_*_:)
    ?????????
     
  16. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Diferenta de la un drop normal (200 in cazul eventului actual) la dropul prezentat de unii jucatori +600 este data de un singur factor.
    Broscutele Howie Donut.
    Fiecare broscuta iti ofera un plus de 5% drop. 20 de broscute = 100 % drop in plus, 50-60 de broscute = 300% drop.
    Asta in conditiile in care le ai si le muti inainte de fiecare recoltare de pe un teren pe altul.
    Dropul obtinut de tine, respectiv 200 este un drop normal fara aceste broscute.
    Alti factori (gen: peturi, itemi, linii de vrej, altoiuri la plante, ...) nu iti ofera cine stie ce drop in plus (maxim 10%).
    Noi cei fara broscute, facem plantele de event si seara punem trandafiri iar la final mergem cu trandafiri sau garoafe pentru drop.
    Daca ai toate altoiurile la garoafe poti pune garoafe pe parcele mari cu SC si cu 135 de SC faci 80-90 drop in 2 ore sau chiar mai putin.
    Spor si toate cele bune.
    Cu respect ...
     
    gabone02, naivreasastii, murat_anca și alți 18 apreciază asta.
  17. mara62

    mara62 Conte forum

    Inchei seara cu 337 drop, La multi ani Farmerama, ma bucur ca suntem impreuna de 6 ani si sper sa mai fim impreuna inca multi, multi ani. Sa avem mult spor si sa ne bucuram de acesta frumoasa aniversare.
     
  18. robert-adila

    robert-adila Locuitor permanent

    Inchei seara cu 365 drop .O seara linistita tuturor!!
     
    EVE.violetta, naivreasastii, mara62 și alți 13 apreciază asta.
  19. mimozaa61

    mimozaa61 Scriitor în devenire

    Inchei seara cu 314 drop.La multi ani Farmerama
     
  20. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Inchei seara cu 285 drop..
    Bafta tuturor si o noapte frumoasa..
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.