Feedback Febra fotbalului 2022

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 15 Noi 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 25 Noi 2022.
  1. Îmi place

    54,3%
  2. Mi-e indiferent

    5,8%
  3. Nu îmi place

    39,9%
  1. blackspace77

    blackspace77 Cunoscător forum

    La asa intrebare ,doar singura va puteti da raspunsul..doamna GETA!:eek:..media unui joc ar fi intre 48-60 de stelute cu unele exceptii se poate ajunge si la 90,daca va ajuta cu ceva...seara buna!
     
    mariuta48, -Abramburica-, 09kis și alți 15 apreciază asta.
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Imi schimb votul in negativ, din cauza setarilor de drop!
    12 Howie sau 8 (cati are sotia) nu fac nici o diferenta, tot 32 gheme primim amandoi! Degeaba am mai multe sanse, daca sansele alea se inmultesc cu "0" ! Nu e normal sa nu poti juca o partida de la o culegere!
     
    -Abramburica-, 09kis, luciana1949 și alți 25 apreciază asta.
  3. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    Probleme cu dropul...am facut 15513/15513 plante si drop 802 cu 33 howie...la numarul de plante deficitul de drop este de 661 .cred ca e primul event la care sunt nevoit sa folosesc amarant sau crocus instant.
     
    -Abramburica-, 09kis, luciana1949 și alți 16 apreciază asta.
  4. erminia76

    erminia76 Junior Expert

    Drop foarte slab.
    Nu este posibil sa nu poti juca nici macar o partida ,cu dropul obtinut la o culegere de plante.
    Vot negativ!
     
    -Abramburica-, 09kis, -iulia1992- și alți 17 apreciază asta.
  5. ancadoina

    ancadoina Avansat

    din cauza dropului vot negativ
     
    -Abramburica-, 09kis, -iulia1992- și alți 15 apreciază asta.
  6. mara2005

    mara2005 Novice forum

    Chiar nu se poate face nimic cu dropul? Sa primim si pe pasunea principala.
     
    -Abramburica-, 09kis, -iulia1992- și alți 13 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pentru cei in suferinta cu dropul, si care nu au (sau nu vor sa foloseasca) plantele instant, trebuie aplicata o strategie de drop!
    E clar ca dropul nu tine pasul cu plantele de event, chiar si daca se cultiva doar cu chutney, in absenta bonusurilor de la roata sau din sura! La o culegere raman plante nefolosite, pe cand dropul e la limita (in cazul meu!) pentru o partida, deci in timp se vor acumula plante!
    Trebuie plantat peste noapte altceva pe pasunea salbatica (care da drop), ieri noapte am avut dalie portocalie, grabita cu mestesuguri si vrejuri, a fost gata dimineata, si dropul a fost asa si asa, vreo 140 (12 howie, 2 vrejuri de drop).
    Ma mai gandesc la In, cred ca o sa-l incerc diseara, sa vad ce drop da, am si acolo un vrej care grabeste cerealele...
    Deci sugerez sa folositi peste noapte o planta de 15-16-17 h, grabita cu mestesuguri, eventual cu vrejuri daca exista!
    Cat despre pajistea principala, ca sa pastram echilibrul intre plante, e simplu! Se pun (cu combina) 101 parcele, se planteaza una dintre plante, din nou se pun celelalte 101 parcele si se planteaza si cealalta! Cu combina e simplu, la mana e mai dificil!
    E doar un sfat, eu am si alte solutii (amarant instant) dar nu-mi place sa fiu fortat! Spor la treaba!
    O poza cu evolutia, sunt (inca) limitat de drop, dar ma descurc!
    [​IMG]
     
    mariuta48, -Abramburica-, 09kis și alți 15 apreciază asta.
  8. andre4yuu

    andre4yuu Începător forum

    SLAB DROPUL
     
    -Abramburica-, 09kis, tcmxxl1975 și alți 13 apreciază asta.
  9. -alexutza14-

    -alexutza14- Scriitor activ

    Eventul a fost actualizat. Acum vom primi drop de pe ambele terenuri.
     
    mariuta48, -Abramburica-, 09kis și alți 18 apreciază asta.
  10. fermierul

    fermierul Scriitor în devenire

    tocmai ce am primit drop in luminis :D
     
    mariuta48, 09kis, tcmxxl1975 și alți 12 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Intrucat sunt probleme cu dropul, am vrea sa stim (rugam un moderator sa ne raspunda) daca informatiile pe care le dau alti jucatori aici sunt corecte, in legatura cu aparitia dropului si de pe alte terenuri decat pasunea salbatica, ca in tutorial! Multumim!
     
    mariuta48, -Abramburica-, 09kis și alți 14 apreciază asta.
  12. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Am primit drop in luminis .
     
    mariuta48, 09kis, tcmxxl1975 și alți 14 apreciază asta.
  13. fermierulluca

    fermierulluca Conte forum

    asa este, si euam primit
     
    mariuta48, 09kis, tcmxxl1975 și alți 13 apreciază asta.
  14. irina_love200

    irina_love200 Împărat forum

    Iese drop pe toate terenurile continentale.
     
    mariuta48, 09kis, tcmxxl1975 și alți 14 apreciază asta.
  15. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Asa este !
     
    mariuta48, 09kis, tcmxxl1975 și alți 13 apreciază asta.
  16. helenan12

    helenan12 Pretendent

    Votasem negativ din cauza dropului! Dupa modificarea aparuta am schimbat votul in pozitiv! Spor s-avem!;)
     
    mariuta48, 09kis, tcmxxl1975 și alți 13 apreciază asta.
  17. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Si eu am primit drop din luminis unde am doar pomi pe care i-am cules dimineata... Exceptie 5 arbori jumbo care mi-au dat fix 5 gheme...

    Am luat 546 monede-stea din 10 runde jucate. La plansa 10 am primit doar 60 monede, desi le-am luat pe toate 90...

    Inca nu m-am hotarat daca voi face hrisca instant pentru drop sau nu... Parca nu-mi vine sa stric Luminisul sa pun plante pentru drop...
     
    mariuta48, luciana1949, tcmxxl1975 și alți 14 apreciază asta.
  18. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    am reusit sieu, am luat vrejul, timp este si multumim dezvoltatorilor pentru decizia luata.
     
  19. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Cu dropul asta este o poveste fara sfarsit...La inceput dropul pe un teren era de 45 de ghemuri.Acum primesc 25 pe un teren si 17 pe altul deci mult mai putin decat de pe un teren la inceput.Ce sa inteleg ??

    Ei,ma descurc eu..Luminisul ..nu-l mai bag si pe ala in baza...
     
    Modificat ultima dată: 19 Noi 2022
    mariuta48, dydyana97, clauliviu și alți 10 apreciază asta.
  20. -alexutza14-

    -alexutza14- Scriitor activ

    Ai toate cele 3 terenuri la dispozitie... in luminis poti planta ce doresti, si sa obtii un drop de 100+. Eu zic ca e foarte decent drop ul.

    La inceputul eventului, pe primul teren abia daca primeam 20-25.. ai fost norocos ca ai luat 45.