Febra fotbalului - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 8 Iun 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă evenimentului:

Sondaj închis pe 16 Iun 2016.
  1. 1

    11,4%
  2. 2

    4,3%
  3. 3

    7,1%
  4. 4

    9,7%
  5. 5

    67,5%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    La mine apare o problema, am avut 51 de stelute, am luat 3 stelute si apoi 9 la final de joc si acum imi arata doar 60. Am mai avut aceasta problema dar nu am fost atent la numar inainte si dupa joc si nu eram sigur de eroare. Ce pot face?

    Adica, daca iau in timpul deplasarii 3 stelute, la final sunt doar 6 maxim ??. Am mai jucat un joc si am luat in timpul deplasarii 3 stelute, la final am trimis mingea in grupul mare de stelute, dar imi spune ca am luat 9 stelute. Suportul zice ca asa este normal. Eu credeam ca stelutele din timpul deplasarii sunt bonus, dar se pare ca nu este asa. Indiferent daca se iau sau nu, in timpul deplasarii, totalul este tot maxim 9. BAFTA
     
    Modificat ultima dată: 10 Iun 2016
  2. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    si mie imi place la nebunie, desi habar nu am de fotbal...acest joc e grozav!!!
    nota maxima cu felicitari!!
     
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

     
    pisitani, naivreasastii, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  4. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Felicitari, BP!!!!!! Imi place la nebunie!!!
     
    pisitani, naivreasastii, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  5. Capuccino

    Capuccino Analist forum

    eeee...
    Eveniment bine gândit. Ușor și satisfăcător. Mai mergea scăzut un pic dropul, dar este bine și așa. Felicitări echipei BP pentru acest eveniment unic și distractiv ! Asta da surpriză !
     
  6. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    deocamdata nu am dat nota ,,eventul merge binisor ,am reusit sa strang 158 monede ,(lipsa de plante momentan ),e un event interesant ,de 2 ori nicicum nu ma lasat sa iau decat 3 stelute ,dar sunt multumita ,nu ma intereseaza nimic de la sectiunea clasic ,decat linia de vrej si itemi noi dupa ce le iau vad ce mai strang ptr ceva cadouri de la diverse ,sa aveti spor sa luati tot ce v-ati propus .
     
    misu_mama, murat_anca, pisitani și alți 4 apreciază asta.
  7. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Buna ! Cum adica scazut dropul ? Este prea mare la tine ?
     
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Se referea cu siguranta la cerinta de drop, adica sa se ceara mai putin drop la "fabricarea" mingiilor.
     
    marcela_f69, dadan, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  9. ovidiu1a

    ovidiu1a Avansat

    Felicitari echipei Bigpoint, un eveniment reusit. Am observat ca in timpul unui atac la poarta adversa putem gresi de maxim 5 ori, deoarece ni se dau gratuit 5 incercari pentru 5 eventuale capturari ale mingii de catre jucatori din echipa adversa. Inainte sa tragem in minge, catre urmatorul coechipier, putem oserva care este momentul optim de tragere, daca vedem ca jucatorii din echipa adversa sunt in miscare ne putem intreba de 2-3 ori: daca as trage acum, unde i-ar gasi mingea pe aparatorii din echipa adversa, si dupa ce gasim momentul optim sa tragem in minge. Pana ajungem sa tragem la poarta putem avea circa 5-7 lovituri pe teren. Atentie insa cand folositi plantele de eveniment pentru tragere, sa ramana macar 800 de plante, la fiecare din cele 2 tipuri de plante. Pana acum am cultivat trandafirii negrii( cu timp mai lung de crestere) pe cele 2 supafete de pe insula, si cei albi, pe cele 3 suprafete dela ferma, notandu-mi pe o hartie timpul cand trebuie sa-i culeg( eventual se poate folosi programul: Free Alarm Clock pentru reamintirea sonora si vizuala a timpilor necesari operatilor din joc).
    In exemplul urmator cei doi adversari din dreapta s-au indepartat de traseul mingii, si cand se intampla aceasta, mingea trebuia sa treaca printre ei, asa trebuie ales momentul optim.
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 11 Iun 2016
    murat_anca, donnadmn, pisitani și alți 5 apreciază asta.
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Am o recomandare: observ ca si la Evolutia jucatorilor si in acest topic, postezi cam acelasi lucru. La Evolutia jucatorilor este suficient un print screen sau o descriere a evolutiei tale in cadrul evenimentului iar pentru povestit, descris strategii, cum ai facut, cum nu ai facut, cum sa actionam, observatii, remarci, recomandari, pareri, etc., avem tema de discutii. Nu poti veni cu doua postari care arata cam la fel, transmit acelasi lucru si sa le postezi in doua topicuri diferite, fiecare topic cu rolul sau. Multumesc frumos de intelegere.
     
  11. alexflorea_97

    alexflorea_97 Novice forum

    Eu la al doilea joc nu mai pot pasa, sunt in jumatatea adversa si pur si simplu nu "functioneaza pasa", de ce ??
     
    donnadmn, pisitani, armarius1998 și alți 2 apreciază asta.
  12. veve47

    veve47 Conte forum

    Cauta in zona ta un coechipier pe care il accepta la pasa, adica sa se activeze mingea verde. Cel la care vrei sa pasezi este probabil prea departe si trebuie sa cauti unul mai apropiat.
     
    matusam, donnadmn, pisitani și alți 5 apreciază asta.
  13. ovidiu1a

    ovidiu1a Avansat

    Multumesc Chronos, da ai dreptate, mi-am sters postarea mea din Evolutia jucatorilor, initial doream doar acolo sa postez, pe urma mi-am dat seama ca nu era locul potrivit pentru postarea mea, o sa caut sa postez doar in rubrica Discutii acest tip de sfaturi.
     
    donnadmn, pisitani, armarius1998 și alți 3 apreciază asta.
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Cu drag. Voi lasa si postarea de la Evolutia jucatorilor, de data aceasta. Poti posta in ambele topicuri doar ca trebuie sa le adaptezi pentru scopul topicului in care postezi. Recomandarea este pentru viitor. Nu ai omorat pe nimeni si sfatul l-am acordat pentru ca am sentimentul "ca am cu cine sta de vorba", adica vei intelege lucrurile. O sambata placuta si umple-le poarta de goluri, pana nu o mai fi plasa care sa rețină mingea.
     
    misu_mama, matusam, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  15. RobbyMadrid

    RobbyMadrid Începător forum

    Pana la urma..care e schema ca sa obtii maximul dintr-o partida?a sesizat careva pana acum?momentan doar plantez si adun drop,inca nu am jucat nimic..Dau o bere cui a dat de cap schemei perfecte :D
     
    malagambafane, donnadmn și dadan apreciază asta.
  16. dadan

    dadan Împărat forum

    Pana nu incerci nu stii:)Trebuie sa ajungi de la o poarta la alta pe drumul cu cei mai putini jucatori mobili,la inceput te deplasezi batraneste,incet si sigur,ulterior incerci si scheme mai complexe,daca ai nerv:)Dropul e cam slab dar merge.Eu pun noaptea garoafe si pepeni galbeni si e multumitor.Bafta!
     
    murat_anca, roliana57, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  17. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Buna ! Nu este greu ai sa vezi ! Oricum ai sa dai mai multe goluri decat a dat echipa Romaniei aseara. Spor !
     
    murat_anca, roliana57, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  18. Georgel72

    Georgel72 Mare-maestru forum

    Nota maxima, un event simpatic si destul de usur. Spor la marcat tuturor !:D
     
    malagambafane, matusam, kris-ana80 și alți 4 apreciază asta.
  19. afirut99

    afirut99 Pretendent

    Stie cineva de la ce nivel se poate juca eventul Febra fotbalului?
     
    malagambafane, pisitani, Papy și alți 2 apreciază asta.
  20. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    afirut...se joaca de la nivelul 6.
     
    malagambafane, pisitani, matusam și alți 3 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.