Febra fotbalului - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 8 Iun 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă evenimentului:

Sondaj închis pe 16 Iun 2016.
  1. 1

    11,4%
  2. 2

    4,3%
  3. 3

    7,1%
  4. 4

    9,7%
  5. 5

    67,5%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Stef_Ania

    Stef_Ania Începător forum

    Nu am primit adăposturile misterioase. Mai pot spera sa apară?
     
  2. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Ai cautat in Inventarul de pe insula? Ar trebui sa fie acolo.
    O noapte linistita!
     
  3. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Subsriu si eu, animatia de la balonul 2011 este deosebita, chiar va puteti juca cu el. Asta pentru cine e interesat de acest aspect. :)
     
  4. RobbyMental

    RobbyMental Începător forum

    Nu ai pentru ce,spor in continuare :D
     
  5. petra2172

    petra2172 Rutinat

    Nota 5 pentru diversificare si inventivitate, felicitari BP !
     
    matusam, popescudana42, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  6. angela111943

    angela111943 Scriitor în devenire

    am dat nota 5,nu stiu ce voi mai reusi sa cumpar,dar nu gasesc cel de al 4-lea item aparare impenetrabila,cred ca numai eu nu il gasesc caci nu a mai scris nimeni,si ca sa fiu sigura am verificat si de pe insula si degeaba

    nici nu l-am amplasat pe nicaieri
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 14 Iun 2016
    popescudana42, dadan, -elenaion49- și alți 2 apreciază asta.
  7. zeea

    zeea Scriitor în devenire

    nu am orimit itemul "aparare inpenetrabila",in rest felicitari si nota 5
     
    popescudana42 apreciază asta.
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu l-ai primit, sau nu ai înțeles că plătești 205 monede-stea pentru 3 itemi și linia de Vrej, al 4-lea item fiind achiziționat separat?
     
  9. ovidiu1a

    ovidiu1a Avansat

    Dupa ce am complectat linia de vrej si am luat itemul Aparare impenetrabila, am constatat ca mai aveam plante cam pentru 21 de minipartide de fotbal, doar ca imi lipsea dropul, caci mai aveam doar 120 ghemuri de banda elastica( dropul de eveniment). Asadar dropul trebuia sa fie in cantitate de 21*30(30 de ghemuri) = 630 ghemuri. In aceasta situatie, folosind cele 4 bonusuri de la sera, favorabile cresterii trandafirilor pe superparcele cu apa si supercompost, in 36 de minute am obtinut pe 3 terenuri de la ferma 98 de ghemuri, pe 2 cu 44 de superparcele: 2*34 de ghemuri si pe cel cu 40 de superparcele: 30 de ghemuri. Asadar la 36 de minute cu apa si 128 de supecompost, obtin 98 de ghemuri ca drop. Pentru a obtine 630-120 = 510 de ghemuri, trebuie sa recoltez cele 3 terenuri cam de 510:98 = 5,2 ori, deci cam de 5 ori in total. Iata cum se poate face dropul mai rapid, doar ca am nevoie de 128 de supercompost pentru fiecare semanare a celor 3 terenuri cu superparcele. Am recoltat si a doua oara aceleasi terenuri si am primit cu un ghem in plus ( 99 de ghemuri). Pentru reducerea timpului de crestere am activat inainte de semanare, un cozonac, si un aranjament de putitate, am una din cupe, cea pentru plante, la maxim in Pomul Intelepciunii, si un Howie Donut.
     
    Modificat ultima dată: 14 Iun 2016
  10. georgeta

    georgeta Scriitor activ

    in continuare plante multe , drop mult , timp scurt de coacere a plantelor
    un event cu drop mai putin , un timp de 12- 16 ore la planta ca sa nu mai intri non - stop pe ferma ar fi posibil? un numar mai mic de plante ? caci desi imi place jocul am si alte responsabilitati si oricat mi-as dori sa intru mai des tot nu reusesc de fiecare data
    duc lipsa de drop si chiar si de plante pentru a lua itemele noi cu linia de vrej si cele de la diverse in totalitate, itemele vechi nici nu le mai pun la socoteala
     
    petra2172, donnadmn, ovidiu1a și alți 3 apreciază asta.
  11. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Final de campionat si la mine. A fost frumos, am reusit multe "scheme", sh din stanga la un joculet sau 2 premii unul langa altul sut printre si le-am luat pe amandoua, daca la inceput vanam stelutele azi am facut driblinguri si am luat cate 6- 7 premii la joc, micute recunosc 100 gg sau 100 PE, dar asta e ..."farmerama e o joaca deci te joaca":D...nota 5 cu felicitari! :)
     
    Agro80, petra2172, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  12. afirut99

    afirut99 Pretendent

    Nota 5 și multe felicitari pentru event!
    Ramanem cu monede fara ale putea folosi!!! Oare n-ar fi fost bine sa putem cumpara un suc, o prajiturica...un stegulet...cu 5-7 monede stea?
    Bravo pentru tot, ne faceti zilele mai placute!
     
    petra2172, donnadmn, roliana57 și alți 3 apreciază asta.
  13. dadan

    dadan Împărat forum

    Una peste alta a fost frumos:)Am mai si ratat,m-am mai si razgandit dar pana la urma a fost totul foarte interesant si placut.Cum spunea cineva mai sus,ar trebui plante de event cu un timp mai lung de maturare pt ca a venit vara si nu prea mai stam prin casa:)In rest...numai de bine.O zi buna sa aveti in continuare si spor in toate!
     
    miaandrei59, petra2172, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  14. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Foarte frumos acest event din multe puncte de vedere ,imi rau ca nu am reusit sa iau si balonul CM 2011 poate data viitoare sunt mai antrenata.Felicitari pentru grafica,recompense pentru ca existati si ne faceti zilele frumoase.Bravo BP.
     
    Ambra., miaandrei59, AndiCastandy06 și alți 8 apreciază asta.
  15. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna ziua.
    Un event de nota 10. (sau 5 conform criteriilor de notare).
    Cred ca este primul event in ultimii 2 ani in care am scos tot de pe ferma si am plantat 5 zile plante de event.
    Desi am tras si dupa drop si dupa plante ieri am constatat ca am plante pentru vre-o 80 de joculete si drop 0 asa ca am fost nevoit sa sacrific vre-o 600 de SC pe 4 ture de garoafe. Per total a iesit bine dar spre surprinderea mea lipsa broscutelor se pare ca isi spune din ce in ce mai mult cuvantul la drop ceea ce personal nu consider ca este chiar ok.
    Singurul minus al eventului este ca nu s-a oferit un balon CE 2016 in locul balonului CM 2012 in rest premii frumoase si pe alese. Marele plus al eventului - eliminarea factorului aleator. Desi am ratat si eu cate sututri la poarta pot spune ca in proportie de 95 % am luat 9 stelute/joc.
    Toate cele bune, cu respect ...
     
    Ambra., miaandrei59, AndiCastandy06 și alți 9 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.