Ferma mea - terenul pentru Decoraţiuni

Discuție în 'Runda de discuții' creată de pitica5, 18 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Este necesară crearea unui teren neutru, unde să putem amplasa decoraţiunile ?

  1. Da

    68,4%
  2. Nu

    31,6%
  1. pitica5

    pitica5 Novice forum

    Cred că fiecare dintre noi, fermierii Farmeramei, avem în inventar decoraţiuni de genul: căsuţă, iaz, molizi, brazi, glastre, straturi de flori, fel de fel de gărduleţe, chiar şi o latrină. Să nu uităm steagurile. Le-am primit sau le-am cumparat cu gologani sau mamudele. Golful Piraţilor ni le oferă zilnic la super-ofertă. Oricum, am investit ceva în ele: sentimente, timp, bani.
    Ne-am bucurat pentru ele, dar, într-un final, dinamica jocului ne-a făcut să le abandonăm undeva, în Inventar, care a devenit ca un fel de ladă de vechituri, de lucruri nefolositoare.
    Dacă pentru Adăposturi sau pentru Pomi am avut SanGigantica Expres sau Reciclomatul, pentru decoraţiunile non-valoare nu s-a gasit nicio utilitate. De fapt şi-au pierdut-o pe cea de bază, aceea de a Decora Ferma, de a Înfrumuseţa Ferma. Ce rost mai are o fântână pe care am dat 150 MM dacă nu am unde s-o expun ?
    A fost într-o vreme un fel de concurs cu cea mai frumoasă fermă. O temă de creaţie pentru fermieri prin care aceştia foloseau ce aveau prin curte pentru a expune o fermă care să-ţi ia ochii. Dar munca i se năruia repede, pentru că venea eventul peste tine şi trebuia să demolezi tot după o zi-două.

    Ce propun eu ?
    Un teren numai al fermierului pe care acesta să-l folsosească şi să-l decoreze după bunul său plac. Să-l poată numi Acasă. Sau Ferma mea.
    Să poată amplasa pe acest teren atât decoraţiuni fără valoare (care nu oferă PE sau alte beneficii), cât şi itemuri, pomi, plante, adăposturi care să-şi piardă valoarea odată plasate pe acest teren.
     
    miaandrei59, danaclaudia40 și -crokyyy1234- apreciază asta.
  2. Chelsea_8888

    Chelsea_8888 Mogul forum

    Personal, consider ca nu este neaparata nevoie de un astfel de teren, tind sa inclin ca o necesitate mai mare o reprezinta terenul pentru animale. :D Iar pentru decoratiuni, atat cele care ofera PE sau gologani, cat si cele care nu ofera nimic, avem parcul, pe care multi fermieri inca incearca sa il ocupe in totalitate. Nu spun ca ideea ta nu este buna, doar ca pe mine, in acest moment, nu m-ar ajuta foarte mult si nu l-as dori asa cum doresc alte implementari. Oricum, mult succes si o seara cat mai frumoasa!
     
    maimutica, .felicia.1, AliSe... și alți 2 apreciază asta.
  3. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    Consider ca ar fi util. Din regulament reiese si partea de ferma frumoasa, iar din dorinta de a cumula PE pentru avansare in nivel, decoratiunile "zac" in inventar.
     
  4. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    pt mine personal chiar nu este urgenta aparitia unui teren pt decoratiuni pt ca nu prea am asa ceva in inventar. cele cateva obtinute ca recompense le-am vandut la D&C, iar de la golful piratilor nu achizitionez decat itemuri (caine ciobanesc, caine de paza sau fan entuziasmat) care dau PE si care le pot folosi la vrej la randurile netematice sau pomi si adaposturi simple sau XL si care le voi putea recicla cand vor aparea eventurile de reciclare. uneori mai cumpar plante daca mi se pare ca renteaza fata de piata. :) cu mamudele evit sa cumpar itemi pt ca prefer sa investesc mamudelele in adaposturi si pomi misteriosi, peturi si linii de vrej si SH.
     
    maimutica și .felicia.1 apreciază asta.
  5. bondarul11

    bondarul11 Talent de excepţie

    momentan nu vad utilitatea acestui teren. Avem destule adaposturi su pomi care produc ceva si nu avem unde sa le amplasam. Mai util pare un teren pentru acestea su nu pentru decoratiuni care nu produc nimic. Eu sunt contra!
     
    doro090767, maimutica și EVE.violetta apreciază asta.
  6. maimutica

    maimutica Ambasador forum

    Pt mine nu are nici o importanta acel teren pt decoratiuni , iar acel teren pe care l-ai numi acasa sau ferma mea cu acele decoratiuni chiar nu inteleg , ferma mea si acasa este toata ferma cu toate terenurile , parc si tot ce contine , nu ma deranjeaza ca decoratiunile care nu produc ceva imi stau in inventar , mai folositor ar fi sa primim inca un teren pt animale si pomi ,
     
    doro090767, EVE.violetta și Ursoaica apreciază asta.
  7. adria2

    adria2 Maniac forum

    Am votat nu, nu are rost sa dau explicatii, au facut-o cei dinaintea mea.
     
    doro090767 apreciază asta.