Feedback Festivalul Hanami

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 18 Apr 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 26 Apr 2023.
  1. Îmi place

    76,7%
  2. Mi-e indiferent

    10,7%
  3. Nu-mi place

    12,6%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Festivalul Hanami. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
  2. Adynicolae

    Adynicolae Scriitor activ

    Un event foarte ușor și frumos
    Linia de vrej îmi place maxim
     
    raisa2005, victorashi, ani.vajai și alți 11 apreciază asta.
  3. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    O linie neinteresanta pentru majoritate, ceva recompense sunt. Cum este un singur teren si ala lejer, o sa fie facut in virtutea inertiei. SPOR
     
    raisa2005, victorashi, ani.vajai și alți 12 apreciază asta.
  4. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Misiunea 2, sarcina 2.c:
    Adăposturi misterioase Tiki „Parkin”?!? Sunt foarte noi, sau foarte vechi?
     
    raisa2005, victorashi, ani.vajai și alți 12 apreciază asta.
  5. clauliviu

    clauliviu Scriitor activ

    Pentru cele 3 misiuni x 6 sarcini, necesarul total de plante este: 3019 flori origami si 3080 trandafiri koinobori. Spor la farmerit!
     
    raisa2005, victorashi, ani.vajai și alți 10 apreciază asta.
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Nu ti-au iesit cam multe? Pare ca ai adunat plantele de la toate optiunile a, b si c, dar de fapt poti alege doar una.

    Pentru optiunile alese de mine, necesarul este de 1045 Origami si 1585 Trandafir (aproximativ 22 de recolte).
     
    Modificat ultima dată: 18 Apr 2023
    fanescufan, raisa2005, victorashi și alți 14 apreciază asta.
  7. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Una din variante este corecta. Sa asteptam putin si vedem ce se intampla.
     
    raisa2005, victorashi, ani.vajai și alți 11 apreciază asta.
  8. clauliviu

    clauliviu Scriitor activ

    Nu, am calculat corect, pentru toate optiunile:a, b si c. Am si specificat "3 misiuni x 6 sarcini".De altfel, nu poti lua cei 3 itemi de la sarcinile 6, daca nu faci cele 5 sarcini de la a, b si c. Eu calculasem pentru cei care vor toate recompensele. Acum fiecare decide ce vrea.
     
    tcmxxl1975, victorashi, ani.vajai și alți 9 apreciază asta.
  9. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Eu am facut pt. mine un tabel...Il las aici, poate este cuiva de folos.

    Misiunea 1- Pagoda
    -a./ 57 Flori origami + 850 griu circular + 150 pepene verde +86 Trandafiri koinobori ( 57 origami + 86 koinobori)
    -b./ 31 Trandafiri koinobori + 10 bursuc + 63 Flori origami + 15 bursuci + 94 Trandafiri koinobori ( 63 origami + 125 koinobori)
    -c./ 40 Flori origami + 150 masline + 81 Trandafiri koinobori + 10 hamace + 121 Flori origami ( 161 origami + 81koinobori)

    Misiunea 2- Pom
    -a./ 143 Flori origami + 1800 afine + 172 Trandafiri koinobori + 1000 varza + 200 Flori origami ( 343 origami + 172 koinobori)
    -b./ 157 Flori origami + 10 tatu + 188 Trandafiri koinobori + 15 tatu + 219 Flori origami ( 376 origami + 188koinobori)
    -c./ 202 Trandafiri koinobori + 150 flori de matase + 242 Flori origami + 10 pene papagal + ( 242 origami + 484 koinobori)
    + 282 Trandafiri koinobori

    Misiunea 3 - Iaz
    -a./257 Trandafiri koinobori + 900 Ranunculus + 286 Flori origami + 950 ridichi +315 Trandafiri koinbori( 286 origami + 572 koinbori)
    -b./282 Trandafiri koinobori + 8 testoase + 313 Flori origami + 12 testoase +344 Trandafiri koinobori ( 313 origami + 626 koinbori)
    -c./ 363 Flori origami + 900 narcise + 403 Trandafiri koinobori + 10 mustati false + 443 Flori origami ( 806 origami + 403 koinbori)

    Dupa terminarea uneia dintre sarcinile a, b, c de la cele 3 misiuni mai trebuie donat inca :
    La Misiunea Pagoda : 343 Flori origami
    La Misiunea Pom : 229 Trandafiri koinobori
    La Misiunea Iaz : 114 Trandafiri koinobori
     
  10. MContender_

    MContender_ Novice forum

    Nu găsesc ce e Ranunculus ?
     
    fermierulluca, paulici_01, raisa2005 și alți 8 apreciază asta.
  11. tutica62

    tutica62 Profesionist forum

    este planta din ferma principala
     
    fermierulluca, paulici_01, raisa2005 și alți 9 apreciază asta.
  12. Robertaam

    Robertaam Scriitor în devenire

    Misiunile 1, 2, 3 pot fi realizate in paralel?
     
    fermierulluca, paulici_01, raisa2005 și alți 9 apreciază asta.
  13. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Asta ziceam si eu, ca nu sunt necesare cate 3000 de plante din fiecare, pentru ca nu poti lua toate recompensele.
    "Există trei misiuni, a câte 5 sarcini principale - la fiecare sarcină veți avea de ales dintre trei opțiuni de donare și totodată de recompense aferente. Veți putea realiza doar una din cele trei opțiuni! Alegeți cu atenție ce recompensă vă interesează de la fiecare sarcină, odată donat la o opțiune nu o mai puteți schimba!"
     
  14. aida59

    aida59 Maestru forum

    puteti intra pe terenul special? Eu nu pot ce sa fac ?
     
  15. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Acum merge .
     
    ani.vajai, in.the.rain, tcmxxl1975 și alți 9 apreciază asta.
  16. pecica123

    pecica123 Scriitor în devenire

    Bună ziua, ce parcele ar trebuie amplasate? Mulțumesc
     
    ani.vajai, malagambafane, victorashi și alți 9 apreciază asta.
  17. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    La inceput, parcele mari.Dupa aceea indiferent de care folosesti, obtii aacelasi numar de plante de pe intreg trenul
     
    ani.vajai, malagambafane, victorashi și alți 9 apreciază asta.
  18. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Plantele rezultate sunt tot atatea indiferent de tipul de parcele, doar ca pe parcele mari pui mai putina apa si ingrasamant si ai mai putin de lucru, in comparatie cu parcelele mici. Deci parcele mari, apoi vezi cate parcele mijlocii poti pune si apoi de-alea mici. SPOR
     
    ani.vajai, malagambafane, victorashi și alți 8 apreciază asta.
  19. Robertaam

    Robertaam Scriitor în devenire

    Broasca buboasa nu e testoasa.
     
    ani.vajai, malagambafane, victorashi și alți 6 apreciază asta.
  20. superonutza

    superonutza Începător forum

    sunt nivelul 91 si nu am ranunculus. de unde il achizitionez? multumesc
     
    ani.vajai, malagambafane, victorashi și alți 6 apreciază asta.