Feedback Festivalul licuricilor - Ediția de toamnă 2017

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 10 Oct 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare acest eveniment?

Sondaj închis pe 16 Oct 2017.
  1. Îmi place.

    142 vot(uri)
    83,5%
  2. Îmi este indiferent.

    15 vot(uri)
    8,8%
  3. Nu îmi place.

    13 vot(uri)
    7,6%
  1. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Un refresh sau o relogare îți rezolvă problema.
     
    malagambafane, gabone02, mara62 și alți 2 apreciază asta.
  2. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    De la fotografie?
     
    malagambafane, gabone02, adria2 și alți 5 apreciază asta.
  3. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Multumim. Se va corecta.
     
    malagambafane, gabone02, mara62 și alți 5 apreciază asta.
  4. dadan

    dadan Împărat forum

    Frumos event ,imi place,intotdeauna mi-au placut licuricii.Bafta tuturor!
     
    malagambafane, gabone02, amy46 și alți 12 apreciază asta.
  5. tasha70

    tasha70 Novice forum

    Nici urma de lumanari la piata... :cry:
    Asa ca eu o sa spun pas la acest event pentru ca nu este timpul necesar sa faci 30 de lumanari in cele 120 de ore de event. La un calcul rapid, chiar si cu buchet Rosalia + turta dulce/gen de guave, cu super hrana si cu liniile din vrej care reduc timpul active, mie mi-au dat cam 7 ore si 12 minute timp de productie. Pentru 30 lumanari inseamna 216 ore, mult mai mult decat dureaza eventul. Nu ne putem baza pe piata ca sa finalizam un event, oricat de multi gologani am avea, nu stii niciodata daca gasesti sau nu ce ai nevoie. Cum foarte multi jucatori nu au decat 1 atelier eu cred ca nu prea o sa avem oferta la acest produs.
    Bafta participantilor.
     
    malagambafane, gabone02, amy46 și alți 8 apreciază asta.
  6. popik70

    popik70 General forum

    Doar 9 lumanari am , si alea '' vanate '' la piata . Pt restul de lumanari , ma duc la mitropolie . xD
    Pana la sfarsitul eventului gasim noi lumanari.
     
  7. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Slabute recompense...
     
    malagambafane, gabone02, amy46 și alți 7 apreciază asta.
  8. .aliosa.

    .aliosa. Pretendent

    Imi cer scuze ca nu am raspuns mai repede dar nu am putut intra pe forum, probabil au fost ceva probleme...iti multumesc pentru cadou, asa cum ti-am raspuns in privat, ma revansez cu un chutney...
    Initial am vrut sa renunt la event si postez acum pentru cei care erau la fel de descurajati ca mine, am reusit cu minim de GG sa cumpar lumanarile parfumate din piata, mi-a luat o ora toata distractia...asa incat acum am cu cinci bucati in plus ...daca exista cumva o metoda de donatie, chiar as vrea sa le daruiesc unui fermier care are nevoie...
     
    malagambafane, gabone02, amy46 și alți 7 apreciază asta.
  9. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Eu voi spune cu parere de rau " pas". Parere de rau nu dupa linia de vrej sau recompense ci pentru ca nu am ratat nici un event pana acum. Dar nu am lamanari, pe piata mea au aparut 5 la peste 35.000, deci imi va trebui mai mult de 1mil, dar nu asta ar fi problema, ci faptul ca nu le gasesc. Pana cumpar eu una restul deja sunt vandute :oops:Daca nu reusesc sa le cumpar pana maine, nu are rost sa ma apuc de plante. Ce rost are?:(
     
    malagambafane, gabone02, amy46 și alți 7 apreciază asta.
  10. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Cei care au lumânări parfumate în stoc, așteaptă să mai crească prețul lor și atunci le scot la vânzare. Ai grijă să nu regreți că ai pierdut timpul.
     
    malagambafane, gabone02, amy46 și alți 9 apreciază asta.
  11. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Nu este nevoie, vinde-l la piata ca sa faci banuti.:):)
     
    malagambafane, gabone02, amy46 și alți 10 apreciază asta.
  12. georgeta

    georgeta Scriitor activ

    nu va descurajati din cauza lumanarilor sigur vor aparea si la piata. in rest sa vedem cum merge dropul. destul de ok cerintele vom vedea pe parcurs- eu mai am de vanat 14 lumanari, 16 le am din productie proprie.
     
    malagambafane, gabone02, amy46 și alți 8 apreciază asta.
  13. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Yupi... am gasit lumanari cu 60 si ceva de mii bucataxD
     
    malagambafane, gabone02, amy46 și alți 9 apreciază asta.
  14. popik70

    popik70 General forum

    Le-ai luat binisor. La piata mea o lumanare e intre 75 si 80 mii. Si sunt destule. Aseara am reusit sa iau restul de lumanari cu 35 si 50 mii.
    Deci , sa vina licuricii .
     
    malagambafane, gabone02, amy46 și alți 7 apreciază asta.
  15. andre4u85

    andre4u85 De-al casei

    Foarte greu cu lumanarile;dupa ce ca abia am reusit de azi dimineata sa cumpar 20 buc cu peste 80 mii acum nu mai sunt deloc:mad:
     
    malagambafane, gabone02, amy46 și alți 6 apreciază asta.
  16. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    momentan lumanarile sint 101000 gologani/buc.scump doamna, sump......
     
    malagambafane, gabone02, mara62 și alți 6 apreciază asta.
  17. miracol31

    miracol31 Profesionist forum

    Buna,am rezolvat si cu lumanarile :Dla piata pretul sare peste 80 de mii :oops: mult succes tuturor si o zi cat mai frumoasa va doresc:p;)
     
    malagambafane, gabone02, amy46 și alți 7 apreciază asta.
  18. steaumihai

    steaumihai Scriitor în devenire

    Acest event, este unul ușor, sperăm ca dropul să fie potrivit, eu o să îl fac. :D
    Sfat pentru cei care nu prea au gologani ca să cumpere lumânări de la piață-
    1) Ar putea sa producă îngrășământ și să îl vândă la piață- prețul poate urca până la 1000 gologani bucata x 100 buc, suficienți bani. (La anumite eventuri ajung să fac profit chiar si 2 mill gologani pe zi)
    2) Majoritatea fermierilor cumpără cam tot ce le trebuie la event, în primele ore de la începere și scade prețul enorm, în ultimele 24 de ore de event.
    3) Cum se suprapune cu încă un event de reproducere, care cu siguranță va avea si bb în weekend, pot să facă ceva șeptel și să îl vândă la un preț bun, iar gologanii să îi investească mai târziu în lumânări.
    Sper ca aceste sfaturi să fie cât de cât utile și mult succes tuturor.
     
    malagambafane, gabone02, mara62 și alți 9 apreciază asta.
  19. marydelnova

    marydelnova Avansat

    buna,ce pacat ca nu voi avea drop,am uitat ca azi incepe evenimentul si am cules,dar sper ca pana la sfarsit sa reusesc.
    spor la munca si la drop tuturor fermierilor.
     
    malagambafane, gabone02, amy46 și alți 6 apreciază asta.
  20. cris_alex

    cris_alex Locuitor permanent

    ziua in care ma pregateam pt event cu drop a disparut de aceasta data si desi am de castigat la eventul ce se finalizezza astazi nu am drop pt cel ce va incepe..plus ca ma supune la multe cheltuieli de ex la mn la piata o lumanare sare 1000000 deci cred ca voi spune pas acestui event..ma voi ocupa de cel cu reproducere si de renzo..succes celor ce se apuca de el!
     
    malagambafane, amy46, mara62 și alți 8 apreciază asta.