Festivalul licuricilor - Patru lămpi - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 19 Oct 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. mara62

    mara62 Conte forum

    Acesta va apărea în urma recoltării din orice plantă, adăpost sau arbore de la fermă, insulă și Junglă şi îl veţi putea trimite şi cadou. Îl veţi regăsi în secţiunea "Articole de sezon" din lista de cadouri.
     
    donnadmn apreciază asta.
  2. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Super, pot spune super, de la o zi la alta dezvoltatorii se intrec pe ei, surprinzandu-ne cu eventuri tot mai interesante si solicitante. In ceea ce priveste acest event eu cred ca daca suntem harnicuti, il dovedim. Cu sau fara vacute in sura, cu baby boom sau nu, putem sa spunem ca avem sanse, atat timp cat exista piata. Desi acum stocul este zero, atat la vacute cat si la septel, si eu cred ca si Kodar ,ca acestea vor reaparea la piata in momentul in cei care au excedent in sura, dupa terminarea misiunilor si fireste cresterea pretului la piata, vor vinde din nou. In privinta banilor nu cred ca va fi o problema, avand in vedere ca in urma indeplinirii sarcinilor din prima parte a misiunii suntem recompensati cu cca. 1900000 GG. Deci sanse sunt.
    Eu una sunt incantata, si ma bucur ca la ultimele event-uri s-au solicitat produse, plante si animale care pana acum au fost uitate prin sura fiecaruia. Nu m-ar mira ca la eventul de Hallowen, avand in vedere ca trebuie produse hainute sa trebuiasca sa contribuim cu lana, care si ea pana acum nu a fost solicitata de mult timp. Dar, desigur este o presupunere.
    Ideea este ca se pare ca activitatea la ferma noastra devine tot mai intensa si interesanta. Bravo!
     
    naivreasastii, .felicia.1, cris_alex și alți 9 apreciază asta.
  3. aida59

    aida59 Maestru forum

    va rog sa ma lamuriti daca facem prima data cifrele apoi putem face si literele adica sa luam toate recompensele? Multumesc mult
     
    naivreasastii apreciază asta.
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Dacă ”faci” cifrele, sunt ”făcute” și literele.
     
  5. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Misiunea tip c, recompensa este un "ou de cioara" si un pom de catina. De aia am intrebat ce este cu oul de cioara, iar postarea a fost stearsa pentru ca nu are legatura cu eventul ????
     
    mara62, donnadmn și -jenitrandafir- apreciază asta.
  6. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Surprinzator eventul ! Este "altfel ", imi place ! O sa ma cam incurc la vacute, dar cred ca o sa le rezolv si pe astea ... Felicitari BP !
     
    mara62, donnadmn, georg2503 şi o altă persoană apreciază asta.
  7. Pixel

    Pixel Guest

    Oul de cioara este un pet. Toate detaliile despre oul de cioara vei gasi AICI.
     
    mara62, donnadmn, roliana57 şi o altă persoană apreciază asta.
  8. alexsilviu11

    alexsilviu11 Avansat

    eu nu prea inteleg treaba cu literele
     
    mara62 și donnadmn apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua.Fiecare litera reprezinta un cumul de sarcini.
     
    mara62, georg2503 și roliana57 apreciază asta.
  10. kasandra57070

    kasandra57070 Avansat

    daca faci cifrele sunt facute si literele
    citeste mai sus raspunsul lui kOrdar
     
    mara62 și georg2503 apreciază asta.
  11. bulgi

    bulgi Scriitor activ

    suuuuuper event, si super recompense,pomi rari si adaposturi rare (ex.tatu),abia astept,felicitari bigpoint!
     
    Chrisstina87, Ambra., mara62 și alți 3 apreciază asta.
  12. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    De ex: pentru a obtine recompensele de la litera "a", va trebui sa finalizezi misiunile de la pct: 1,4,6,7,10,11,13,16. Cu alte cuvinte, in figura literelor iti arata care misiuni din cele 16 trebuie sa le faci
     
    Ambra., mara62, georg2503 și alți 3 apreciază asta.
  13. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    si aceste misiuni realizate sunt recunoscute si la celelalte modele
     
    victorashi, Ambra., mara62 și alți 6 apreciază asta.
  14. fermier1966

    fermier1966 Novice forum

    Deci "cheia" eventului este sarcina nr 9. Vacile albe. Fara aceasta sarcina se vor putea realiza doar a,b si d. Odata ce ai vacutele albe, totul poate merge ca uns. Sa vedem...

    Completare: Iar in afara de sarcinile 5 si 9 trebuie realizate toate, pentru a primi si recompensele de la a,b si d. Iar cu 5 si 9 se umple butoiul cu premii. Pentru incepatori va fi mai dificil.
     
    Modificat ultima dată: 19 Oct 2015
    Ambra., ~Sweety1~, georg2503 şi o altă persoană apreciază asta.
  15. lorentonton

    lorentonton Expert forum

    Cu cat am fost de curioasa cu atat eventul s-a aratat foarte deosebit,dragi fermieri avem treaba,atentie mare,eu am citit regulile şi de ce sa mint mi-au ıncurcat gandurile xD...dar nici eu nu ma las .
     
    rinu100, Ambra., VecheaMonica și alți 4 apreciază asta.
  16. puiu55

    puiu55 Scriitor în devenire

    super tare se anunta acest event
    am vandut la piata vaci albe de 7000000 GG
     
    lorentonton, Ambra., mara62 şi o altă persoană apreciază asta.
  17. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Tare eventul....eu ti-am cumparat vacile !:)) sincer eu ma asteptam sa vina la pachet cu TOP 1000 !!!!
     
    Otilica69, Ambra., mara62 și alți 3 apreciază asta.
  18. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Acum dezleg enigma de ce nu am gasit nici macar o vacuta alba....in.the.rain. a cumparat tot....Oare ce va face cu excesul?
     
  19. deea_sarpe

    deea_sarpe Junior Expert

    super event si super premii..... vacutele albe vor fi o problema pentru mine ca nu am super hrana decat 12 unitati, in rest succes tututror....
     
    Ambra. apreciază asta.
  20. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Eu ma laud cu 17 vacute albe in sura, la piata....., penurie, dar maine incep sa reproduc celelalte 3 albinoase de care am nevoie, iar restul de 117 capete vacute brune probabil ca le voi vinde. Trebuie sa marturisesc ca nu ma plang, am tot ce ni se cere, dar ceea ce ma ingrijoreaza, e problema drop-ului care la mine nu e unul stralucit, desi plec cu campuri pline de garoafe si ghimbir pe Baha. Sa vedem, poate am noroc, dar cum nu le putem avea pe toate, trebuie sa ma declar multumita.
     
    georg2503, SkumpikaNina, Insurgent. și alți 3 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.