Festivalul licuricilor - Patru lămpi - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 19 Oct 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. cris_alex

    cris_alex Locuitor permanent

    buna seara imi poate explica cineva ce e cu esarfele de pe teren? cate trebuie culese?am vazut ca au intervale de timp
    nu prea am inteles imi poate explica cineva? multumesc frumos!!
     
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Pai ceea ce doresti tu acum, presupune sa reiau ce scrie in tutorial. Acele esarfe apar pe articolele (parcele, adaposturi, pomi, itemi), aflate pe terenul principal pe durata evenimentului. Ele au niste intervale de aparitie conform acelui tabelas din tutorial. Acele minute descrise in tabelas, reprezinta timpul la care apare fiecare esarfa din cele 6 maxim posibile. Timpul fiecaruia este raportat la momentul 0. Prima apare la 15 minute, a doua la 30 de minute , a treia la 65 de minute si tot asa. Daca doresti sa nu le vanezi tot timpul, la fiecare 165 minute le poti culege pe toate 6 si tot asa mai departe, dupa inca 165 minute le poti culege din nou pe toate 6. Aceasta mecanica de joc a mai fost intalnita si cu ocazia altor evenimente (cel de Pasti cel mai des).
     
    Chrisstina87, cris_alex și matusam apreciază asta.
  3. cris_alex

    cris_alex Locuitor permanent

    acum am inteles multumesc frumos dar nu mai pricep si chestia cu premiile cum e cu cifrele si cum e cu literele??
     
    Chelsea_8888 apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Valeleu, valeleu. Fiecare felinar cu cifra pe el, reprezinta o sarcina, unde donezi si primesti recompensa. Ai tabelas in tutorial cu recompensele. Literele, contin un cumul de sarcini, din cele cu cifre, aranjate intr-un anume fel. Poti realiza combinatii, astfel: daca vrei recompensele de la categoria "a", va trebui sa indeplinesti sarcinile din patratelul categoriei "a", in aceeasi asezare ca in patratel. Vei compara sarcinile din patratelul mic, cu cele din imaginea mare, ca sa iti dai seama de pozitia lor, ca sa stii pe care sa le faci pentru categoria "a". Stiu, te-am bagat si mai rau in ceata. Cel mai simplu este sa termini evenimentul si astfel primesti toate premiile.
     
    .cheer2004., inanina, SkumpikaNina și alți 2 apreciază asta.
  5. cris_alex

    cris_alex Locuitor permanent

    am sa ma straduiesc la fata locului sau cam asa ceva...:oops::wuerg::eek: oricum multumesc mult de raspunsuri..tot citesc tutorialul dar nu pricep chiar totul..sper ca mai st ca mine...;):oops: oricum inca o data multumesc si e super eventul sper sa il putem termina cu brio
     
  6. -george39-

    -george39- Scriitor activ

    Buna!fiecarui punct de la litere ii corespunde o cifra,conform pozitiei cifrelor din imagine... daca vei realiza toate sarcinile numeric,vei avea automat si premiile de la litere..acele puncte au un caracter orientativ...daca vei dori doar un premiu,aferent unei litere,va trebui sa realizezi sarcinile cu numerele indicate de pozitia punctelor de la litera respectiva...
     
    Modificat ultima dată: 19 Oct 2015
  7. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    wow super event se anunta. un amestec din mai multe evente, dar are si o tenta de nou. dezvoltatorii nu se dezmint si ne ofera un nou event interesant cu super premii. felicitari BP. la prima citire a faq-ului am ramas masca si am inteles cam jumate din el. a fost nevoie de o a doua recitire pt a-l intelege complet.

    sper sa reusesc sa il fac in intregime. problema nu este faptul ca am doar 14 vaci albe, 800 rozmarin sau 1300 menta. problema va fi cu planta de event pt ca m-am apucat de cateva zile sa zugravesc casa personal si nu stiu daca voi avea timpul necesar sa intru, iar odata cu mutarea mobilei spre centrul camerei ca sa eliberez peretii am demontat si compul aproape complet. singurele componente care le-am mai lasat conectate la unitate sunt router-ul, mouse-ul, tastatura si monitorul si toate acoperite de un sac de plastic ca sa nu se umple de praf sau vopsea. si chiar daca sunt femeie si nu sunt un zugrav profesionist pot spune ca ma descurc cu trafaletul si incepe sa arate bine casa, desi pe masura ce avanseaza lucrarea, tot mai multe defecte apar in zugraveala veche, iar uscarea gletului cu care repar defectele intarzie aplicarea stratului de vopsea.

    spor la farmerit tuturor, spor la reprodus celor care au de lucru cu septelul si noapte buna tuturor.
     
    Otilica69, terrarossa82, doro090767 și alți 11 apreciază asta.
  8. *gogo

    *gogo Junior Expert

    Buna dimineata!
    Evenimentul se anunta a fi extraordinar: recompense fabuloase, cerinte (cu exceptia vacilor albe) modeste. Planta de event e destul de multa, dar avem la dispozitie o gramada de teren, iar timpul lung de coacere poate fi de ajutor fermierilor care merg la scoala sau la serviciu. Cheia pare a fi dropul. Si daca esarfele par a fi dependente doar de timp, ramane sa vedem de ce va depinde "recolta" de steaguri.
    Asa ca noroc la drop, tuturor!:)
     
    alexsilviu11, SkumpikaNina, Ambra. și alți 2 apreciază asta.
  9. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Buna Dimineata!:)
    Un event deosebit de atragator din toate punctele de vedere....Felicitari BP!
    Din pacate...eu nu am sanse la recompensele care "imi trag cu ochiul" si asta din cauza vacutelor...la care stocul meu=0. Sunt putin -.-...pentru ca cifra 9 apare in 7 modele..dar asta este!
    Spor la treaba tuturor si "La cat mai multe recompense"!
     
    Modificat ultima dată: 20 Oct 2015
  10. 09kis

    09kis Baron forum

    chiar se anunta un event ffffff atragator dar cu o mare piedica (lipsa vacutelor) Fac tot ce depinde de mine si astept spre final si ajutoare (baby boom si pret redus la piata pentru septel) Mult spor va doresc tuturor!!!!!!!!!!!!!!!
     
    alexsilviu11, gggggg53, SkumpikaNina și alți 4 apreciază asta.
  11. cristimiha

    cristimiha Scriitor activ

    Un eveniment extraordinar de frumos cu premii deosebite !Dar la prima vedere cred ca si cerintele sunt pe masura.Oricum super ,va fi mai greu ,dar merita eu nu am pomul de tei care imi lipseste din sura si la D&C nu a putut fi luat deci, acum am o sansa mare.Super ,super.Bafta tuturor si astept sa inceapa eventul!
     
    alexsilviu11, SkumpikaNina, *gogo și alți 2 apreciază asta.
  12. .cheer2004.

    .cheer2004. Scriitor în devenire

    initial si eu am calculat SH necesara obtinerii celor 20 de cornute...noroc ca mai exista si oameni de bine :oops:, care mi-au pus undita in mana: in cateva ore, am pescuit de la piata 20 de vacute cu ~2.800.000 gg. acum pretul e mai ridicat, e adevarat. dar eu tot sper ca o sa fie baby boom. sper sa fie. o sa fie? o sa fie? (valeleu, anticipez raspunsul...)
     
  13. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nefiind vorba de un eveniment de reproducere, șansele sunt minime... spre 0.
     
    matusam, misu_mama și adriantrandafir apreciază asta.
  14. tchupy

    tchupy Analist forum

    realitatea este ca la acest event nu vacutele sunt problema, ci esarfele
    ca sa faci 180 de esarfe trebuie sa intri in fiecare zi la fiecare 2 ore si 45 de minute pentru a recolata cele 6 bucati deci in timpul zilei (daca vrei sa dormi noaptea) mai mult de 30-36 de esarfe nu faci, luni in ultima zi mai faci inca 18 si azi inca vreo 12
     
    alexsilviu11 și Veverita02 apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Dar ai si alternative.



     
  16. marianvaly6767

    marianvaly6767 Mogul forum

    Daca ai runa baby-boom activata nu trebuie sa ai neaparat nevoie de event de reproducere,greutatea este sa ai vaci ,gologani si mai ales superhrana .Restul este de dorinta fiecarui fermier de a termena eventul tot sau partial. Bafta la farmerit .
     
    alexsilviu11, -jenitrandafir- și SkumpikaNina apreciază asta.
  17. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    Eu le-am reprodus de ieri, noroc de sh de la misiunile de la coop.Daca apare si BB cu atat mai bine. Spor!
     
    SkumpikaNina, dudu121970 și Ambra. apreciază asta.
  18. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Totusi runa nu e echivalenta cu eventul baby boom. Efectul "baby boom"al runei nu apare la fiecare reproducere. E mai degraba o surpriza placuta cand se intampla, nu regula. Dar in lipsa de altceva si eu ma bazez pe ea. Pana atunci fac vacute si SH. Daca o sa ajung la concluzia ca am sanse sa obtin vacutele albe, in weekend dau drumul la linia de productie. Si mai astept sa vad cum o sa fie cu esarfele. Pentru ca nu stiu daca o sa pot tot la 2 ore sa le adun. Spor tuturor!
     
    .cheer2004., SkumpikaNina, georg2503 și alți 4 apreciază asta.
  19. h_ana28

    h_ana28 Junior Expert

    nici eu nu am nici o vaca alba si doar 2 brune ne bazam pe baby boom majoritatea......
     
    SkumpikaNina, roliana57 și alexsilviu11 apreciază asta.
  20. StemyGoldon

    StemyGoldon Începător forum

    de la ce nivel se poate face menta?
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.