Festivalul licuricilor - Patru lămpi - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 19 Oct 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! De la nivel 35.
     
    Chelsea_8888 și roliana57 apreciază asta.
  2. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    salut, am si eu o intrebare: am intrat pe ferma si am cules din prima cu recoltatorul doar 1 esarfa, iar pe contul sotului am cules la fel, automat si el a luat 6, de ce?
     
    donnadmn și roliana57 apreciază asta.
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Avem o eroare în cazul eșarfelor. Uneori acestea dispar după utilizarea recoltatorului. Pentru moment, recomandăm să le culegeți înainte de a utiliza recoltatorul.
     
    matusam, donnadmn, roliana57 şi o altă persoană apreciază asta.
  4. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    ok multumesc pentru raspuns, dar dupa ce eroarea va fi corectata , voi primi esarfele inapoi?
     
    donnadmn apreciază asta.
  5. Chelsea_8888

    Chelsea_8888 Mogul forum

    Buna ziua! Si eu am avut parte de un lucru asemanator, numai ca nu utilizam recoltatorul si esarfele au disparut dupa ce am dat click pe una dintre ele.
     
    roliana57 și donnadmn apreciază asta.
  6. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Slabe șanse, ar fi foarte dificil de verificat.
     
  7. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Buna,
    Si eu la prima recoltare automata am primit numai 1 bucata esarfa desi am citit ca majoritatea fermierilor care au scris aici au primit 7.
    Oare sa fie o eroare?
     
    Chelsea_8888, adriantrandafir și roliana57 apreciază asta.
  8. gace25

    gace25 Avansat

    Am activat cateva lampi si nu am primit nicio recompensa.
     
    roliana57 și donnadmn apreciază asta.
  9. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    ce este cu lampile acelea?
    ce facem cu ele?
     
    donnadmn apreciază asta.
  10. icapayne

    icapayne Junior Expert

    Eu am primit doar 3 esarfe Care a fost cauza? Eu am cules manual, NU cu recoltatorul si totusi nu am avut 6 esarfe...
     
    Modificat ultima dată: 20 Oct 2015
    donnadmn apreciază asta.
  11. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    eu am primit doar 1 buc esarfa ,,sunt pe joc de mai bine de 1 ora si nu a aparut nici o esarfa .,,cred ca acea 1 am primit-o cadou ,,totusi e frustrant ,deageaba am 432 steaguri daca esarfele ma tzin in urma ....
     
  12. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Marcela poate ai in setari ceva modificat de nu apar esarfele pe teren verifica setarile animatie sa fie on !
     
    roliana57 apreciază asta.
  13. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    De la inceperea jocului am facut de abia 28 de steaguri si 11 esarfe. Este foarte putin insa nu trebuie sa ne pierdem speranta. Pana la finele jocului mai este asa ca ... spor !
     
    donnadmn, roliana57 și -ciocollate- apreciază asta.
  14. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    Marcela s-a spus deja ca este o eroare in privinta esarfelor si este foarte putin probabil sa le mai primim
    In aceiasi situatie sunt si eu, deci imi pare rau colega
     
    donnadmn apreciază asta.
  15. luta

    luta Scriitor în devenire

    ...nici la mine nu apar esarfele .. care sunt setarile de animatie?
     
    donnadmn apreciază asta.
  16. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Atunci când poziționați cursorul pe una dintre sarcini (= felinar), modelele din partea de jos a ferestrei eventului se vor colora diferit: modelele pe care le veți putea forma îndeplinind acea sarcină vor fi colorate cu galben, iar modelele pe care nu le veți mai putea forma, cu albastru.
    De ex: pentru a obtine recompensele de la litera "a", va trebui sa finalizezi misiunile de la pct: 1,4,6,7,10,11,13,16. Cu alte cuvinte, modelul iti arata care misiuni din cele 16 trebuie sa le faci si aceste misiuni realizate sunt recunoscute si la celelalte modele.
    Vezi FAQ event​
     
    -ciocollate-, inanina, *gogo şi o altă persoană apreciază asta.
  17. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    O mica consolare in privinta esarfelor, va fi probabil, un cod bonus, s-a mai intamplat sa fie probleme, nu este nici primul si nici ultimul event care sa aiba de toate, si suspans si probleme si multe bucurii. SPOR
     
    donnadmn, *gogo, roliana57 şi o altă persoană apreciază asta.
  18. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Eu NU sunt deacord cu ,, pomene ,, sa mi se dea ce mi se cuvine ca eu muncesc ptr a avea de toate pe cont si investesc la greu in acest joc asa ca eu nu vreau firmituri numite consolare ,,daca in peste 3 ore de la inceputul eventului abia am reusit sa strang 4 esarfe ,,si sunt si alti jucatori in situatia mea clar ca este inca neremediata acea problema ...
     
  19. -carmen-83-

    -carmen-83- Novice forum

    Acum am vazut ca timpul de produs la moara a pachetului de licurici e de doar 4.30 min.Am doar runa de reducere activata .E in FAQ gresit?
     
    roliana57 și *gogo apreciază asta.
  20. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Da, a scăpat un 1 în plus. 5 minute este timpul standard.

    Pentru cei care întâmpină probleme la culegerea eșarfelor, recomand și schimbarea browserului. În urma testelor, nu a fost încă identificată problema, pare a fi vorba de o eroare de Flash.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.