Festivalul licuricilor - Patru lămpi - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 19 Oct 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Inseamna ca nu ai donat. Asa am facut si eu, am dat click pe felinar, mi-a aparut ce recompensa pot primi dar nu am avut suficient sa donez, dar felinarul a ramas aprins. Cred ca voi face la toate la fel si uite asa imi luminez camera si sting si monitorul.:D
    Acum felinarul s-a stins. Am donat la felinarul 2 si am primit 204 000 gologani, pe verificatelea.
     
    roliana57, adishor**1, misu_mama și alți 3 apreciază asta.
  2. dulcika83

    dulcika83 Novice forum

    buna seara! am observat ca pot fi terminate sarcinile de la event si cu mamudele. asa este sau e doar o eroare?
    multumesc
     
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu este o eroare. Indeplinirea cu mamudele a sarcinilor este ultima solutie.
     
  4. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Buna dimineata , nici eu nu inteleg nimic din acest event ,,mai trebuie sa aprind 3 lampi adica sa donez cele 100 de pachete cu licurici si la 1 lampa 2000 de plante in rest am donat tot am facut si modelele ,,dar sincer nu am primit nimic inafara de puncte si gg , nu gasesc nici un item in inventar nici acctibildul nui ,,,trebuie sa termin tot eventul ca sa ni se crediteze itemi si restul premiilor ? sunt in ceatza total ,,, ma poate cineva lamuri cum e cu acest event ? am citit si recitit FAQ si tot nu imi este clar . va multumesc
     
    SkumpikaNina apreciază asta.
  5. AngelikaLuminita

    AngelikaLuminita Scriitor în devenire

    buna dimineata,un event frumos dar greu de facut ptr cei care nu au vacutele deoarece toate modele depind de vacute doar modelele a,b,d sunt fara degeaba donezi la felinare ca nu se obtine nici un item si pomi daca nu ai donat si la felinarul cu vaci, parea usor daca la celelalte eventuri faceai cat puteai aici trebuie sa faci tot sau te multumesti doar cu pe,pet,si gologani o zi buna si mult spor
     
    roliana57 și SkumpikaNina apreciază asta.
  6. paulus200

    paulus200 Novice forum

    Deci sa inteleg ca fara vacute nu poti termina eventul ?
     
  7. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Sa faci toate sarcinile si sa primesti toate premiile, nu. Dar poti finaliza toate sarcinile pentru care ai produsele.
     
    roliana57 apreciază asta.
  8. SkumpikaNina

    SkumpikaNina Maestru forum

    Daca te uiti atenta jos unde ar trebui sa fie literele sunt patratele cu mici punctulete pe ele in diferite forme( patrat, X, triunghi..etc..) , adica reprezinta felinarele care trebuiesc aprinse pentru a primi recompensele respective.
     
    roliana57 apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Ca sa termini tot evenimentul, trebuie sa faci toate sarcinile iar ca sa faci toate sarcinile trebuie donate toate cele 20 de vaci albe. Mai exista variante sa termini sarcinile cu mamudele dupa ce donezi tot ce ai disponibil, iar diferenta pe care nu o ai, sa dai mamudele ca sa inchei. Insa de preferat ar fi sa donezi articolele, daca tii la mamudelele tale.
     
    SkumpikaNina apreciază asta.
  10. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Buna dimineata ! Nici eu la inceput nu am inteles insa acum stiu si te pot ajuta si pe tine. In partea de jos a paginii, la litere, sunt niste mici beculete aprinse (un model al felinarelor ce trebuiesc aprinse )in functie de ce sarcina vrei sa faci : pt A - 1,4,6,7,10,11,13,16 pt B 2,4,5,8,11,14,15 pt C 2,4,5,8,14,15 etc. Sper ca te-am ajutat. O zi frumoasa !
     
    SkumpikaNina apreciază asta.
  11. paulus200

    paulus200 Novice forum

    Ce bine e sa cauti mai atent in inventar !! Am gasit 18 VACI ALBE !!!!!!! Acum mi se pare mult mai usor eventul .
     
    SkumpikaNina, Veverita02 și georg2503 apreciază asta.
  12. pisitani

    pisitani Ambasador forum


    nu merge donarea partiala , adica am 21 pachete cu licurici , nu merg donate , trebuiesc 25....si nici cu MM nu pot termina (nu ca as avea MM) ;)
     
    SkumpikaNina, Ambra., alecs14alecs96 și alți 2 apreciază asta.
  13. ghiusmihaela

    ghiusmihaela Începător forum

    Buna dimineata va rog mult de tot sa imi ziceti in ce consta experienta de 15 min.pe care o da oul de cioara dupa 165 de ore pana la activare daca nu am fost foarte explicita imi cer scuze va multumesc anticipat o zi buna.
     
    SkumpikaNina apreciază asta.
  14. longocampo

    longocampo Novice forum

    nou,interesant,excelent!!!!!!!prea erau monotone cele anterioare. sper sa nu se supere nimeni,nu e o aluzie,dar: Asa e soarta boului,vitel adult Sa stea la poarta noului, Nitel mai mult
     
    SkumpikaNina, radujucan, georg2503 și alți 5 apreciază asta.
  15. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna dimineata vecina.
    Pentru a lua premiile trebuie sa cam termini tot eventul.
    Am sa incerc sa-ti explic cum functioneaza eventul.
    Exemplul 1: Daca nu ai livrat numerele 6 si 7 din tutorial (FAQ) si in rest ai livrat tot, ai reusit sa activezi doar premiul de la litera f.
    In rest toate celelalte premii necesita sa termini si cerintele de la 6 sau 7.
    Exemplu 2: Daca nu ai livrat numerele 13 si 16 din tutorial (FAQ) si in rest ai livrat tot, ai reusit sa activezi doar premiul de la litera g.
    In rest toate celelalte premii necesita sa termini si cerintele de la 13 sau 16.
    Si asa mai departe. Adica la o privire mai atenta a cerintelor vei constata ca pentru a obtine premiile (a,b,c ... j)trebuie sa cam termini eventul.
    Dar ca idee, daca termini eventul primesti toate premiile, si cele in PE/PET/GG de la sarcinile individuale (1,2,3,4...16)si pe cele de la sarcinile cumulate(a,b,c,d,...j).
    O zi frumoasa si bravo pentru rapiditatea cu care ai reusit sa finalizezi misiunile.
     
    SkumpikaNina, pisitani, georg2503 și alți 3 apreciază asta.
  16. ttteee

    ttteee Cunoscător forum

    Un event frumos cu premii pe măsură. O singură problemă ca să zic aşa, respectiv Festivalulu licuriciului fără licurici.
     
    SkumpikaNina apreciază asta.
  17. azor67

    azor67 Scriitor în devenire

    Multi fermieri se intreaba ce cauta vacile albe la acest event.De ce nu intelegetil,licurici au adus vopseaua pentru a vopsi vaci,,insa mai in gluma mai in serios la premiile care sunt la acest event(mai ales adapostul tatu) trebuia un septel si cum licurici nu au ajuns in faza de reproducere au venit vacile albe la inaintare.Nici eu nu am septelul dar poate va fi un baby boom la sfarsitul saptamani ,daca nu ,cumparam si reproducem vaci.Spor la farmerit si o munca cat mai usoara la acest event.
     
    Modificat ultima dată: 21 Oct 2015
    marianvaly6767, georg2503, Ambra. și alți 2 apreciază asta.
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Adica in acele 15 minute cat ai bonus de experienta +5%, orice ai culege, care ofera puncte de experienta sau puncte de experienta tropicale, primesti 5% in plus, doar pe perioada celor 15 minute. Adica, daca in mod normal culegeai ceva ce oferea 100 puncte de experienta pentru ferma sau puncte de experienta tropicale, cu acel bonus primesti 105 puncte.


    Buna ziua! Nu, nu avem cod bonus.

    Dar planta de event lumineaza mai puternic decat licuriciul si consuma doar 4 watts.
     
    azor67, SkumpikaNina, messi-VLAD11 și alți 6 apreciază asta.
  19. topgun19742

    topgun19742 Începător forum

    Buna ziua! Mi se pare exagerata cerinta cu 20 de vaci albe.Sincer..este foarte mult.Vom reusi tot, mai putin asta.poate reusiti o modificare...poate dati si alta optiune..Multumesc
     
    adriantrandafir apreciază asta.
  20. adriantrandafir

    adriantrandafir Talent de excepţie

    Mie nu mi se pare exagerata cerinta cu 20 vaci albe.... mi se pare exagerat de mica recompensa pe care o primim in urma donarii, doar 67.000 exp si atat.
    Totusi daca am vinde la piata 20 vaci albe am lua peste 6 milioane gg, deci eu cred ca 20 de vaci e ok, caci puteau fi si 50, dar recompensa lasa de dorit.
    Iar in ceea ce priveste o modificare sau o alta optiune nu cred ca este luata in calcul asa ceva, cu parere de rau iti zic., caci este un event cu sarcini fixe, nu flexibile.
     
    SkumpikaNina și mikido30 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.